Trwa ładowanie...
Jak wybrać plecak zdrowy dla kręgosłupa dziecka?

Jak wybrać plecak zdrowy dla kręgosłupa dziecka?

Artykuł sponsorowany CCC

Uczniowie skupiają się w dużej mierze na tym, aby plecak do szkoły był stylowy i wpisywał się w obecnie obowiązujące trendy. Tymczasem rodzice powinni zwrócić uwagę na aspekty techniczne, dzięki czemu będą oni mogli dobrać akcesorium odpowiednie do wieku i wzrostu dziecka, tak aby nadmiernie nie obciążać jego kręgosłupa. Czy się kierować przy wyborze plecaka szkolnego?

Zdrowe, czyli odpowiednio wyprofilowane

Zdrowe plecaki szkolne to przede wszystkim odpowiednio wyprofilowane modele. Powinny one posiadać usztywnienie na plecach, co w znaczący sposób pomaga zachować prawidłową postawę i zapobiega bólom kręgosłupa. Usztywniany plecak z powodzeniem może zastąpić tornister, który niegdyś był częstym wyborem rodziców pierwszoklasistów. Dziś jednak wiadomo, że klasyczny tornister jest zbyt ciężki, dlatego dobrą alternatywą będzie właśnie odpowiednio usztywniony plecak. Warto też zwrócić uwagę na jego wielkość - co do zasady, górna krawędź nie może sięgać wyżej, niż szyja i ramiona, a dolna nie powinna sięgać dalej niż linii pleców. Producenci bardzo często podają przedział wiekowy, dla jakiego dedykowany jest konkretny model plecaka, jednak należy kierować się przede wszystkim wzrostem dziecka, zwłaszcza jeśli pociecha jest nadmiernie wysoka lub niska jak na swój wiek. Innym ważnym elementem są szelki, które nie mogą być zbyt wąskie, tak aby nie wpijały się w ciało. Szerokie, regulowane szelki będą najlepszym wyborem dla każdego dziecka. Dobrze, jeśli plecak posiada dodatkowe zapięcie na brzuchu, co pozwala w lepszy sposób rozłożyć ciężar, tak aby skupiał się on wyłącznie na ramionach oraz na kręgosłupie.

(Materiał Partnera)

Na co dodatkowo warto zwrócić uwagę, wybierając plecak do szkoły?

Jak wybrać plecak do szkoły, który będzie nie tylko zdrowy dla dziecięcego kręgosłupa, ale również praktyczny w użytkowaniu? Powinien on posiadać kilka przegródek różnej wielkości, w których umieścimy na przykład drugie śniadanie czy worek ze strojem na lekcję wychowania fizycznego. Unikajmy jednak nadmiaru wnęk, tak aby dziecko mogło w krótkim czasie znaleźć potrzebne mu w danym momencie rzeczy. Plecak szkolny powinien posiadać usztywnione dno. Co prawda nie jest to wymóg zdrowotny, lecz odpowiednio wyprofilowane dno sprawia, że znacznie łatwiej używać go na co dzień. Plecaki z usztywnianym dnem nie niszczą się tak szybko, jak modele miękkie. Nie ulegają też odkształceniu. Dla dzieci bardzo istotnym aspektem jest także wygląd plecaka, jaki będzie ze sobą zabierać do szkoły każdego dnia. Niektórzy rodzice wybierają dla swoich pociech plecaki uniwersalne, jednak warto mieć świadomość, że posłużą one dziecku przez około 2-3 lata, zwłaszcza jeśli mowa o młodszych pociechach. Z powodzeniem możemy więc zaproponować maluchowi taki plecak, jaki wydaje mu się najatrakcyjniejszy, oczywiście jeśli tylko spełnia on wszystkie normy techniczne.

Gdzie kupić dobrej jakości plecak do szkoły?

Zakup plecaka do szkoły to trudne zadanie, zwłaszcza mając na uwadze ilość kwestii, na które należy zwrócić uwagę. Chcąc wybrać wysokiej jakości produkt dla swojej pociechy, warto sprawdzić szeroką ofertę sklepów CCC. Zakupów możemy dokonywać stacjonarnie, a także online, w sklepie internetowym, z dostawą pod wskazany adres. Plecaki dostępne w CCC spełniają oczekiwania zarówno dzieci, jak i ich rodziców. Warto wybrać się na zakupy nieco wcześniej - nie zostawiajmy tego na ostatni moment, tak aby mieć pewność, że wyprawkę dla swojej pociechy skompletujemy na czas.

Artykuł sponsorowany CCC

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza