Trwa ładowanie...

Jak urządzić mały pokój z łóżkiem piętrowym?

Mały pokój z łóżkiem piętrowym to doskonała opcja dla rodziców, którzy mają co najmniej dwójkę dzieci w niewielkim mieszkaniu. Warto wiedzieć, że większa liczba dzieci to nie lada wyzwanie nie tylko ze względu na większe koszty utrzymania rodziny, ale także konieczność odpowiedniej organizacji wnętrza całego domu. Co w sytuacji, kiedy mieszkanie lub dom swoją powierzchnią nie pozwala na wydzielenie dwóch osobnych pokoi dziecięcych? Rozwiązaniem może okazać się aranżacja pokoju z łóżkiem piętrowym. Sprawdź, jak to zrobić!

Zobacz film: "Efektowna kawalerka pełna luster"

spis treści

1. Mały pokój z łóżkiem piętrowym – czy to dobry pomysł?

Kiedy masz ograniczoną powierzchnię do wykorzystania i jednocześnie chcesz zapewnić swoim dzieciom maksimum komfortu, koniecznie sprawdź ofertę łóżek piętrowych dostępnych w wielu sklepach meblowych.

Wybierając takie rozwiązanie, zaoszczędzisz nie tylko sporo miejsca w pokoju dzieci, ale także stworzysz komfortowy kącik do wypoczynku. Pokój z łóżkiem piętrowym wcale nie musi być mały. Tego typu meble są nie tylko funkcjonalne, ale i komfortowe, pod warunkiem, że wybierasz produkty topowych producentów.

Aranżacja pokoju z łóżkiem piętrowym to bardzo dobre rozwiązanie, które pozwoli Ci na zaoszczędzenie nieco powierzchni użytkowej, dzięki czemu Twoje dzieci będą wygodniej poruszać się po swoim pokoju.

Kiedy powierzchnia pokoju nie pozwala Ci na ustawienie dwóch biurek, możesz wygospodarować nieco więcej miejsca, kupując łóżko piętrowe.

Dziecięcy pokój marzeń. Jak go urządzić, żeby był przestrzenią do zabawy?
Dziecięcy pokój marzeń. Jak go urządzić, żeby był przestrzenią do zabawy?

To, jak wygląda najbliższe otoczenie dziecka, bezpośrednio wpływa na jego rozwój, kształtowanie się funkcji...

przeczytaj artykuł

2. Pokój z łóżkiem piętrowym – gdzie je postawić?

Zastanów się dobrze, gdzie postawisz zakupione wcześniej meble. Mały pokój z łóżkiem piętrowym to często stosowane rozwiązanie przez rodziców co najmniej dwójki dzieci. Urządzając wnętrze w ten sposób, musisz zwracać uwagę przede wszystkim na miejsce ustawienia łóżeczka.

Najlepiej jeśli postawisz je w narożniku pokoju, dzięki czemu dodatkowo zaoszczędzisz nieco powierzchni użytkowej wnętrza. Dodatkowo łóżko piętrowe ustawione bezpośrednio przy ścianie będzie stabilniejsze i zapobiegnie wypadnięciu dziecka chociaż przez jedną z jego stron.

3. Jakie powinno być łóżko piętrowe do pokoju dziecka?

Zastanów się dobrze, jakie łóżko piętrowe kupisz do pokoju Twoich dzieci. Najpopularniejsze modele przeznaczone są dla dwójki młodych osób i najczęściej wyposażone są w liczne zabezpieczenia.

Zadbaj o to, aby kupiony mebel był stabilny i zapobiegał wypadnięciu dziecka z łóżeczka podczas snu. Kup modele z barierkami i wygodnymi drabinkami, dzięki czemu dziecko będzie w pełni bezpieczne zarówno w nocy, jak i podczas zabawy w dzień.

Funkcjonalny pokój dla dziecka
Funkcjonalny pokój dla dziecka

Pokój dla dziecka powien być przede wszystkim funkcjonalny i bezpieczny. Nie zapominajmy jednak o estetyce...

zobacz galerię

4. Aranżacja pokoju z łóżkiem piętrowym – jak zrobić to dobrze?

Dowiedz się, jak powinna wyglądać prawidłowa aranżacja pokoju z łóżkiem piętrowym. Ustawienie mebla w odpowiednim miejscu to jedno, natomiast jego rozmiary, stylistyka i stabilność to drugie.

Kiedy już tworzysz pokój z łóżkiem piętrowym dla Twoich dzieci, pamiętaj o tym, aby wygospodarować maksymalnie dużo miejsca do jego ustawienia. Dzięki temu możesz kupić możliwie największy model łóżka dostępny na rynku. Oprócz tego, w pokoju musisz zmieścić też minimum jedno biurko służące do nauki i zabawy oraz wiele zabawek.

Właściwa aranżacja pokoju z łóżkiem piętrowym to kluczowa kwestia, o której musisz pamiętać, aby skompletować przytulne i komfortowe wyposażenie pokoju dla Twoich dzieci. Zwracaj uwagę na jakość wykonania mebli, jakimi są łóżka piętrowe i korzystaj z internetowych inspiracji dotyczących aranżacji wnętrz.

W ten sposób będziesz w stanie stworzyć idealne miejsce do nauki, zabawy i wypoczynku dla Twoich dzieci niezależnie od płci. Mały pokój z łóżkiem piętrowym zdecydowanie zbliża do siebie rodzeństwo w każdym wieku, dlatego dobrze zastanów się nad takim rozwiązaniem, kiedy dzieciom brakuje odrobinę miejsca w pokojach.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.