Trwa ładowanie...

Jak stosować oliwkę w pielęgnacji skóry dziecka?

 Agnieszka Gotówka
09.07.2019 07:28
Jak stosować oliwkę w pielęgnacji skóry dziecka?
Jak stosować oliwkę w pielęgnacji skóry dziecka? (123rf)

1. Jak stosować oliwkę w pielęgnacji skóry dziecka?

Oliwka dla dzieci od wielu lat jest podstawowym wyposażeniem wyprawki dla niemowlęcia. Nawilża i natłuszcza skórę, dodatkowo chroni naskórek przed utratą wilgoci. Przyda się również w walce z ciemieniuchą.

Oliwka to jeden z najczęściej wybieranych przez rodziców kosmetyk dla dzieci
Oliwka to jeden z najczęściej wybieranych przez rodziców kosmetyk dla dzieci (123RF)

Oliwkę można używać podczas kąpieli, wlewając ją do dziecięcej wanienki. W ten sposób zmiękczymy wodę, a skóra dziecka będzie odpowiednio nawilżona. Jeśli chcemy używać oliwkę w ten sposób, musimy bardzo uważać, by dziecko się nam nie wyślizgnęło z rąk. Jego skóra będzie bowiem bardzo śliska. Podobnie jak wanienka, dlatego na jej dno warto położyć ręcznik, pieluchę tetrową lub specjalną matę antypoślizgową.

Akcesoria do kąpieli dla dzieci
Akcesoria do kąpieli dla dzieci [7 zdjęć]

Rękawki (23 x 15 cm) czy koło do pływania (średnica 56 cm) doskonale sprawdzą się do nauki pływania

zobacz galerię
Zobacz film: "Codzienna pielęgnacja zdrowej skóry niemowląt i małych dzieci"

Oliwkę można używać również bezpośrednio po kąpieli, wówczas w skórze zatrzyma się 10 razy więcej wilgoci niż po nałożeniu balsamu do ciała. Można ją nakładać również na suchą skórę dziecka. W sklepach kupić można dwa rodzaje oliwek: o konsystencji półpłynnej (tradycyjnej) oraz w żelu. Tę ostatnią łatwiej się nakłada, obie jednak równie skutecznie nawilżają skórę niemowlęcia. Popularne marki kosmetyków dla dzieci oferują oliwki wzbogacone wyciągami roślinnymi, np. z aloesu (wspomagającego nawilżanie suchej skóry) lub rumianku (łagodzącego podrażnienia).

Oliwkę używa się raz dziennie, najlepiej po wieczornej kąpieli. Należy dawkować ją ostrożnie, by nie zatkać porów na skórze dziecka.

Musisz to wiedzieć

Oliwka u niektórych maluchów wywołuje podrażnienia. Zanim po raz pierwszy zastosuje się ją na całym ciele, najlepiej wypróbować ją na małym fragmencie skóry niemowlęcia, by sprawdzić, jak zareaguje ona na nowy kosmetyk.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze