Trwa ładowanie...

Jak spędzić walentynki, kiedy jest się rodzicem?

Avatar placeholder
11.02.2015 11:28
Jak spędzić walentynki, kiedy jest się rodzicem?
Jak spędzić walentynki, kiedy jest się rodzicem? (Zdjęcie pary / Shutterstock)

„Love is in the air” chciałoby się zanucić w ten piękny, lutowy dzień, kiedy sklepowe wystawy i wnętrza restauracji toną w balonowo-papierowym morzu miłości. Niezależnie od tego, czy na 14 lutego czekamy z niecierpliwością, czy też stronimy od masowego celebrowania uczuć, trudno jest nie ulec magicznej atmosferze walentynek. To także specjalny czas dla rodziców, zwłaszcza tych świeżo upieczonych, którzy na co dzień mogą zwyczajnie nie mieć czasu na bliskość. W jaki sposób mogą oni spędzić dzień zakochanych?

spis treści

1. Codzienna rutyna

Rodzicielstwo to niesamowite doświadczenie. Świadomość tego, że na świat przyszło dziecko, które bezgranicznie nam ufa i za które jesteśmy odpowiedzialni zbliża do siebie rodziców, jednak zdarza się, że codzienne obowiązki przysłaniają tę magię – pochłaniają nas do tego stopnia, że zapominamy o tym, że nasz związek także wymaga czułej pielęgnacji.

Poświęcanie większości swojej uwagi dziecku, stres i zmęczenie często odciskają piętno na stosunkach pomiędzy partnerami, a romantyzm nie lokuje się zbyt wysoko na liście priorytetów. Dzień zakochanych to idealna okazja, by odświeżyć romantyczną stronę łączącej was więzi. Przedstawiamy kilka prostych pomysłów na walentynki, które pomogą wnieść do życia rodziców iskrę namiętności.

2. Dla niej

Zobacz film: "Oddychaj czysto - webcast z dr hab. n. med. Wojciechem Feleszko"

Nie oszukujmy się – kiedy na świat przychodzi dziecko, większość obowiązków – przynajmniej na początku – spada na kobietę. Podczas walentynek warto zatroszczyć się o to, by matka poczuła, że jej trud jest doceniany, a ona sama – darzona miłością.

 • Mężczyzno! Z miłymi gestami nie musisz zwlekać do wieczora. O odpowiednią atmosferę warto zadbać już w ciągu dnia. Czasem wystarczy kilka miłych słów w SMS-ie, by zdecydowanie poprawić kobiecie humor.
 • Postaraj się wyręczyć ją choć w części obowiązków, które codziennie spoczywają na jej barkach. Zrób zakupy, posprzątaj, wstaw pranie. Pozwól jej choć przez chwile cieszyć się wyłącznie własnym towarzystwem.
 • Po powrocie z pracy do domu warto przygotować jej ciepłą kąpiel, którą uprzyjemnić można, wykorzystując kuszący zapach olejków eterycznych. Jej zmysły z pewnością rozbudzi zapach jaśminu lub cynamonu – aromaty te od wieków wykorzystywane są jako skuteczne afrodyzjaki.
 • Maksymalne odprężenie zapewni jej delikatny masaż. Nie ma przecież nic przyjemniejszego niż czuły dotyk ukochanego mężczyzny po meczącym dniu.

3. Dla niego

Walentynki to również święto mężczyzn i im także należy się więcej zainteresowania niż zazwyczaj.

 

 • Droga żono – po pierwsze, bądź dla swojego wybranka nieco milsza niż zwykle. Dobre słowo nic nie kosztuje, a może sprawić, że mężczyzna poczuje się sto razy lepiej, zwłaszcza jeśli na co dzień o tym zapominamy.
 • W ciągu dnia bez narzekania daj mu obejrzeć mecz czy zapasy. Świetnym dodatkiem do tego typu rozrywki będą własnoręcznie przygotowane przekąski.
 • Jeżeli twój mężczyzna jest typem gracza, możesz sprawić mu ulubioną grę, o której zawsze marzył i po prostu na jakiś czas pozostaw go w spokoju. Mężczyźni są o wiele mniej skomplikowani niż kobiety i wszystkim, czego potrzebują, często jest właśnie chwila wyłącznie dla siebie. Nawet jeśli – naszym zdaniem – nie robią niczego konstruktywnego i trwonią czas.

4. Dla was

Wieczór zarezerwujcie wyłącznie dla siebie. Postarajcie się wcześniej niż zwykle uśpić dzieci i nacieszyć się panującą w domu ciszą.

 • Szkoda czasu na gotowanie – równie dobrze wieczór uatrakcyjnić może wykwintny catering. Nie zaszkodzą świece, butelka wina i składanka utworów, które przywołują miłe wspomnienia.
 • Dobrym pomysłem może być także romantyczny seans filmowy. Siedząc na wygodnej kanapie, możemy wreszcie nadrobić przytulanie i po prostu odpocząć od codziennych stresów.
 • Świetnym pomysłem jest także wspólne pluskanie się w wannie. To idealna okazja, by cieszyć się bliskością i rozbudzić uśpione instynkty. Pocałunki i dotyk znacznie podnoszą poziom oksytocyny, czyli tzw. hormonu miłości.
 • Kto wie, jak zakończy się taki wieczór? Zwłaszcza, jeśli kobieta wcześniej zaopatrzy się w seksowną bieliznę, a czułe słówka i bliskość pobudzą apetyt na coś więcej niż przytulanie...?

Okazywanie uczuć w długoletnim związku jest bardzo ważne, zwłaszcza kiedy obserwują nas dzieci, które przede wszystkim od nas uczą się tego, jak wygląda miłość. Drobne gesty i kochające spojrzenia są o wiele cenniejsze niż najbardziej wyszukany prezent. Wystarczy odrobina chęci i święto miłości obchodzić możemy każdego dnia.

Następny artykuł: Jak stworzyć szczęśliwy związek?
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze