Trwa ładowanie...

Jak nawiązać dobrą relację z wnukami?

Informacja prasowa
(Materiał Partnera)

Nie każdy senior mieszka blisko wnuków. Często zdarza się, że dzieci od dziadków dzieli wiele kilometrów, a spotkania są okazjonalne. Co więcej relacja wnuków z dziadkami jest nierzadko uzależniona od tego, jak układają się stosunki dorosłych w tej rodzinie. Dobrze jest, gdy rodzice dziecka i jego dziadkowie szanują się i lubią. Dlatego będąc dziadkiem, warto zadbać o dobre stosunki z własnymi dziećmi czy też synową lub zięciem.

Jeżeli z jakiegokolwiek powodu czujecie, że wasz kontakt z wnukami nie jest taki, o jakim marzyliście, wypróbujcie kilka prostych trików.

Z najmłodszymi dziećmi często wystarczy zabawa w berka lub wspólne czytanie bajek. Jeśli maluch jest lękliwy i nieśmiały, nie zmuszajcie go do bezpośredniego kontaktu. Niech oswoi się z sytuacją. Najczęściej dziecko samo nas zaprosi do zabawy, gdy będzie na to gotowe. Bądźcie otwarci na to, co dzieci chcą Wam pokazać.

Z wnukami we wczesnym wieku szkolnym możecie wspólnie upiec ciasteczka, pokazać im zabawy Waszego dzieciństwa. Obserwujcie, co lubią Wasze wnuki. Nawet jeśli gry komputerowe, w które grają, czy komiksy, które czytają, są dla Was zupełnie nieznane, wykażcie zainteresowanie tym, co tak bardzo angażuje dziecko. Wnuki będą dumne, jeśli nauczą Was czegoś nowego.

Z nastolatkami bywa różnie. Czasem hormony buzują i trudniej się z nimi porozumieć niż z młodszymi dziećmi. Wówczas warto dać im przestrzeń do tego, by mogły się otworzyć. Nie naciskać, nie moralizować. Zapewnić o swojej akceptacji. Jeśli natomiast wykażą już pewne zainteresowanie możecie pokazać im swoje hobby i umiejętności. Współczesna młodzież stara się żyć w duchu eko. Bardzo chętnie poznają tajniki maszyny do szycia czy wkrętarki. Przy okazji wspólnych robótek możecie snuć opowieści o Waszej młodości.

Niewątpliwie doskonałym sposobem na nawiązanie kontaktu z bliskimi są gry planszowe. Przy planszy wszyscy jesteśmy równi. Każdy z nas ma jednakowe szanse na wygraną. Zasady są takie same dla wszystkich. Jeśli na stole znajduje się planszówka od Egmontu, gwarantujemy, że są też obecne radość, dobre emocje i poczucie wspólnoty.

KUP GRY PLANSZOWE W EGMONT.PL

Jak dobrze rozegrać spotkanie z rodziną czy znajomymi? Oczywiście przy planszy! W naszej ofercie znajdziecie propozycje dla graczy w każdym wieku: gry kooperacyjne dla małych dzieci (seria „Rodzinka wygrywa”), gry dla całej rodziny („Pędzące żółwie”, „Ubongo”), imprezowe gry dla starszych graczy („Ryzyk Fizyk”, „FITS”) oraz gry dla fanów komiksów („Pojedynek Superbohaterów DC”, „Kajko i Kokosz Szkoła latania”).

KUP GRY PLANSZOWE W EGMONT.PL

Na długie jesienne wieczory z wnukami polecamy Waszej uwadze szczególnie te tytuły:

Na barana!

To kooperacyjna gra dla całej rodziny! W słoneczny wiosenny poranek rodzinka Grywalskich wybrała się do parku! Ale co to?! Nagły podmuch wiatru porwał piłkę i latawiec! Czy tata i mama podsadzą dzieciaki na tyle wysoko, żeby zdjąć z drzewa wszystkie zabawki? Tym bardziej, że zbliża się wieczór i muszą zdążyć przed zachodem słońca. Gracze poruszają się pionkami po planszy wokół drzewa, oraz ustawiają pionki jeden na drugim, aby zebrać 4 żetony zabawek, zanim żeton słońca dotrze na koniec swojego toru. W grze nie występuje rywalizacja między graczami, ponieważ wszyscy mają wspólny cel!

Pędzące żółwie

Pędzące żółwie” to doskonała zabawa dla graczy w każdym wieku, zaczynając od czasów późno-przedszkolnych, czyli od lat pięciu. To także największy bestseller Egmontu. Gra kupowana najczęściej i wydawana nieprzerwanie najdłużej spośród ponad stu różnych tytułów. Celem gry jest doprowadzenie swojego żółwia do grządki sałaty. Gracze mają do dyspozycji specjalne karty, za pomocą których żółwie przemieszczane są po trasie wyścigu. Podczas rozgrywki gracze często zmuszeni są przemieszczać żółwie należące do innych uczestników zabawy. Żaden z graczy nie wie jednak, jakiego koloru żółwie należą do przeciwników, co gwarantuje wyśmienitą zabawę i wielkie emocje!

KUP GRY PLANSZOWE W EGMONT.PL

Basia w zoo

Gra na podstawie serii książek o Basi! Gracze po kolei odkrywają zakryte kafelki ze zwierzętami rozłożone na stole. Należy tylko uważać, aby nie zebrać pary tych samych zwierząt albo zbyt wielu kafelków w tym samym kolorze tła. Pod koniec gry, kiedy skończy się możliwość dobierania kafelków, gracze liczą punkty z zebranych zwierzaków. Ten, kto ma ich najwięcej, wygrywa grę. Trzy poziomy trudności pozwolą dostosować grę do wieku i umiejętności graczy.

(Materiał Partnera)

Ubongo Junior 3D

To doskonała gra dla najmłodszych fanów gier planszowych! Ma łatwe zasady rozwijające spostrzegawczość, logiczne myślenie oraz zdolności manualne. Można w nią zagrać także w połączeniu z „Ubongo 3D”, aby zrównoważyć szanse młodszych i starszych graczy. Gracze, tak jak w przypadku poprzednich wersji „Ubongo”, na czas muszą zapełnić klockami 3D wzór wskazany im przez wylosowaną kartę. Następnie, z pozostałych klocków układają jak najwyższą wieżę, którą zmierzą linijką w kształcie żyrafy. Im wyższa wieża, tym więcej punktów otrzymają.

Szkoła latania – gra karciana

Najnowsza gra z bohaterami kultowego komiksu! „Pole, las, woda, wieś… nadszedł czas – miotło nieś!” A może wolisz polecieć magicznym kufrem? Zagraj karty, wykorzystaj siłę swoich postaci i pokonaj rywali. „Szkoła latania” w wersji karcianej dostarczy wiele frajdy nie tylko fanom komiksu. Gra ma dwa warianty zasad, dzięki czemu świetnie sprawdzi się zarówno w gronie 7-latków, jak i starszych graczy.

(Materiał Partnera)

TERRA

Światowy bestseller w nowej odsłonie! „Terra” to imprezowo-familijna gra, która już zdobyła serca polskich graczy. Teraz wraca w nowej szacie graficznej i ze zaktualizowanymi zadaniami. „Terra” to idealna gra na spotkanie z rodziną i przyjaciółmi. Ma proste reguły, zapewnia emocjonującą rozrywkę i dostarcza mnóstwo ciekawych informacji.

  • Na kartach gry zebrano 900 zaskakujących zadań, umożliwiających rozegranie kilkudziesięciu partii bez powtórki.
  • W grze „Terra” czekają na Was różne niespodzianki, trudne zagadki, nieoczekiwane fakty, zadziwiające informacje. Nie sposób przecież spamiętać wszystkich pytań. Dlatego punkty zdobywacie także za przybliżone odpowiedzi.
  • Macie wiele możliwości, by otrzymać punkty. Nie musicie znać poprawnej odpowiedzi, ale możecie ją oszacować. Patrzcie uważnie, jak obstawiają inni gracze. Uważajcie jednak, aby nie ryzykować za bardzo, bo możecie stracić wcześniej zdobyte punkty!
(Materiał Partnera)

Jeśli skorzystacie z naszych propozycji gwarantujemy dobrą zabawę i mnóstwo pozytywnych emocji. Życzymy Wam udanych spotkań z bliskimi!

KUP GRY PLANSZOWE W EGMONT.PL

Autor: Beata Sawoń – psycholog zdrowia, wychowania i nauczania, od lat związana z branżą wydawniczą, autorka artykułów dotyczących wychowania w prasie parentingowej i na portalach dla rodziców, prowadzi warsztaty psychoedukacyjne dla młodzieży.

Informacja prasowa
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza