Trwa ładowanie...

Jak narysować usta? 5 prostych kroków

Jak łatwo narysować usta? Wielu młodych rysowników ma z tym problem. Jak się okazuje, niepotrzebnie, wystarczy kilka prostych trików i mamy piękny rysunek ust. Oto jak narysować usta krok po kroku. Do dzieła!

Zobacz film: "Dlaczego dziewczynki mają lepsze oceny w szkole?"

spis treści

1. Czy łatwo jest narysować usta?

Usta to jeden z trudniejszych elementów twarzy do narysowania i często stanowi trudność dla początkujących rysowników. Wystarczy jednak poznać technikę rysowania ust, aby już więcej nie mieć z tym problemu. Jak to zrobić?

Jak narysować człowieka?
Jak narysować człowieka?

Jak narysować człowieka? Dzieci zwykle rozpoczynają swoją przygodę z kredkami od rysowania mamy lub taty,...

przeczytaj artykuł

2. Jak narysować usta w 5 krokach

Na początek przygotujmy sobie czystą kartkę, ołówek oraz gumkę do ścierania. Najlepszą metodą jest rysowanie od ogółu do szczegółu, będziemy więc używać linii pomocniczych, które na koniec zetrzemy.

Krok 1. Pozioma linia

W pierwszym etapie zadanie jest bardzo łatwe - na środku kartki rysujemy zwykłą, poziomą kreskę.

Krok 2. Łuki

W drugim kroku na górze oraz na dole narysowanej wcześniej linii rysujemy dwa łuki, górny nieco bardziej płaski. Ważne, aby nie dociskać ołówka zbyt mocno, ponieważ będą to linie pomocnicze, które na koniec zetrzemy.

Krok 3. Kształt

Na tym etapie będziemy poprawiać kształt narysowanych przez nas ust. Dolny łuk lekko zwężamy po bokach, a na górnym rysujemy dwa wzgórki, które powinny delikatnie wystawać poza pomocniczą linię.

Krok 4. Środkowa linia ust

Usta ludzkie nigdy nie są oddzielone idealnie prostą linią. Możemy łatwo to dostrzec, przyglądając się swoim ustom w lusterku. Dlatego też na tym etapie rysujemy na narysowanej w pierwszym kroku falistą linię, tak aby nasz rysunek wyglądał jak najbardziej naturalnie.

Krok 5. Struktura ust

Podobnie jak w przypadku omówionej wcześniej falującej linii oddzielającej górną wargę od dolnej, struktura ust również nigdy nie jest idealnie gładka. Aby rysunek był realistyczny, możemy zaznaczyć ich fakturę i wgłębienia, rysując na nich pionowe łuki.

Na koniec ścieramy linie pomocnie i możemy pokolorować nasze usta. Aby rysunek nabrał głębi, warto pokolorować środek dolnej wargi nieco jaśniejszym kolorem niż resztę rysunku.

Pamiętajmy też, aby nie rysować grubego konturu ust (a także innych części twarzy). W rzeczywistości nie mamy przecież obrysowanych konturów poszczególnych części ciała, więc jeśli chcemy uzyskać realistyczny efekt, warto o tym pamiętać.

Powodzenia!

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.