Trwa ładowanie...

Jak narysować portret krok po kroku?

Jak narysować portret, kiedy zupełnie nie mamy talentu plastycznego? W jaki sposób naszkicować twarz, by zachować jej rysy? I do czego wykorzystać namalowany własnoręcznie portret? Oto nasze podpowiedzi.

Zobacz film: "Ile i co powinien jeść przedszkolak?"

spis treści

1. Jak narysować portret dla dziecka?

Nie będziemy doradzać w zakresie fachowego malowania portretów. Chodzi nam raczej o pokazanie, w jaki sposób można naszkicować twarz swojego dziecka lub swoją, by mieć z tego świetną zabawę, a efekt końcowy nie był najgorszy.

Chyba w życiu każdego rodzica przyjdzie taki moment, że jego pociecha poprosi o narysowanie portretu. Co w sytuacji, kiedy nie mamy zdolności plastycznych i trudno nam cokolwiek naszkicować? Nie trzeba się poddawać. W kilku prostych krokach możesz stworzyć piękny obraz twarzy swojego dziecka. Skorzystaj z naszych podpowiedzi i świetnie się baw!

Przeczytaj także:

2. Rysowanie portretu krok po kroku

Krok 1. Wyznacz linie prostą biegnącą pionowo wzdłuż kartki. To będzie nasza oś i punkt odniesienia, wokół którego narysuj owalny rys twarzy.

Krok 2. Poziomymi kreskami zaznacz miejsca, w których będą oczy, nos i usta. Delikatnie je naszkicuj.

Krok 3. Teraz czas na detale. Dopracuj starannie zarys oczu. Dorysuj źrenice (wypełnij je kolorem), rzęsy i brwi.

Krok 4. Dorysuj uszy. Dla wielu osób to najtrudniejsza cześć rysowania portretu. Musisz też dorysować nos oraz zaznaczyć linię włosów.

Krok 5. W ostatnim kroku narysuj włosy.

Teraz czas na kolorowanie portretu. To zadanie możesz zostawić dziecku. Nie musicie się ograniczać do kredek. Ciekawym pomysłem jest nadanie kolorów rysunkowi farbami.

Jeśli macie więcej czasu i lubicie prace plastyczne, portret możecie wykleić kulkami zrobionymi z bibuły lub plasteliny.

3. Do czego wykorzystać samodzielnie narysowany portret?

Wasz rysunek najprawdopodobniej nie zawisie w żadnej galerii sztuki, ale dla Was praca zrobiona wspólnie z dzieckiem będzie miała znaczenie sentymentalne. To cudowna pamiątka, którą warto zachować. Po kilkunastu latach oglądanie takich prac to mnóstwo radości i... śmiechu.

Samodzielnie narysowany portret to też ciekawa forma prezentu, którym można obdarować bliskich, np. dziadków. Naszkicowanie ich twarzy z fotografii z wykorzystaniem naszych podpowiedzi nie powinno być trudne, a taka laurka na pewno zyska uznanie seniorów, zwłaszcza jeśli oprawicie ją w ramkę.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.