Trwa ładowanie...

Jak narysować kota?

Jak narysować kota, by efekt końcowy zadowolił małego konersera sztuki? W jaki sposób nadać kształt zwierzęciu, zwłaszcza jeśli nie posiadamy plastycznego talentu? Oto kilka podpowiedzi.

Zobacz film: "Jak się bawić z dwulatkiem?"

spis treści

1. Jak narysować kota krok po kroku

Kiedy przychodzi do ciebie dziecko i prosi o narysowanie kota, trudno mu odmówić. Podejmujemy się tego wyzwania, mimo iż nie należy do najłatwiejszych. A staje się zdecydowanie trudniejsze, jeśli nie potrafimy rysować. Mamy jednak kilka wskazówek, które pomogą w tym zadaniu.

Kierując się tymi podpowiedzimi, narysujesz siedzącego kota. Zaporponuj później dziecku jego samodzielne pokolorowanie.

1.1. Krok 1.

Zaczynamy od głowy kotka. Narysuj owal. Może by lekko spiczasty u dołu w okolicy brody. Dorysuj uszy (wystarczą dwa trójkąty). Pamiętaj, by uszy były lekko zaokrąglone przy wierzchołku.

1.2. Krok 2.

Na środku głowy narysuj czarny nosek. Pod nim narysuj coś na kształt kotwicy. To będzie pyszczek kotka. Teraz czas na oczka. Od nosa poprowadź dwa łuki. Muszą wyginać się ku górze. Dorysuj dwa kolejne łuki, tym razem na dole. Muszą powstać dwa oczka w kształcie migdałów. W ich środku narysuj źrenice. Wystarczą pionowe kreski.

Nie zapomnij o wąsach. Dorysuj je po trzy z każdej strony pyszczka.

Przeczytaj również:

1.3. Krok 3.

Czas na grzbiet kota. Narysuj jedną zaokrągloną kreskę wychodzącą od głowy kota, następnie drugą, ale bardziej wygiętą w łuk. Od razu też narysuj łapki. Pamiętaj, aby na końcu je zaokrąglić.

Ten instruktaż pozwoli ci narysować siedzącego kotka, a więc zaraz za łapkami narysuj łukowatą linię na kształt dużej litery „C”, a pod nią półkole. To będą tylne łapki zwierzęcia.

1.4. Krok 4.

Dorysuj linie, których brakuje. Poprowadź też linię od grzbietu, tak by powstał ogon.

Rysunek kotka jest praktycznie skończony. Możesz dorysować łatki na jego ciele lub zaproponować ich narysowanie dziecku. Pozwól mu też na pokolorowanie rysunku według własnego pomysłu.

Jeśli dziecko lubi prace plastyczne, można wykorzystać szablon kota do wykonania ciekawego kolażu. Dobrym pomysłem jest pomalowanie go farbami albo wyklejenie drobnymi skrawkami gazety codziennej. Można też do wyklejanki użyć krepy lub cienkiej bibuły zwiniętej w kulki.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.