Trwa ładowanie...

Jak można wykorzystać kredę w domu? (WIDEO)

Zobacz film: "Jak można wykorzystać kredę w domu? (WIDEO)"

Chociaż kreda kojarzy nam się z dziecięcymi zabawami i szkołą, to może mieć wiele zastosowań także w domu.

Idealna do pisana po chodniku i przy różnego rodzaju grach. Jednak należy na nią uważać, bo bardzo się pyli i może utrudnić oddychanie, a nawet spowodować zaostrzenia stanów astmy. Do kolorowej kredy dodawane są barwniki, które mogą wywołać reakcje alergiczne. Dlatego jeśli masz w domu małego alergika, obserwuj, czy po kontakcie z kredą nie wystąpują u niego objawy uczulenia.

Do grupy najczęstszych symptomów reakcji alergicznej należą: katar, swędzenie skóry i zmiany na skórze, wrażenie pieczenia pod powiekami, napady kichania, duszność, kaszel, powracające infekcje górnych i dolnych dróg oddechowych. Symptomy alergii pojawiają się tuż po kontakcie z substancją uczulającą lub po kilku tygodniach narażania organizmu na działanie alergenu. Zazwyczaj objawy ustępują, gdy czynnik uczulający zostanie wyeliminowany z otoczenia człowieka

Kredę wykorzystuje się także w przemyśle farmaceutycznym. Pomaga przy niestrawnościach i zatruciach. Ponadto dodawana bywa do pasty do zębów.

Do stosowania jej w domu najlepiej wybrać białą, a nie kolorową kredę. Czyści mosiądz i świetnie sprawdza się do usuwania zabrudzeń ze spodu żelazka. Startą kredę zmieszaną z octem nakładamy na rozgrzaną stopę żelazka i wycieramy czystą ściereczką.

Chcesz wiedzieć, jak jeszcze wykorzystać kredę w domu?

Zobacz nasze WIDEO

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Rekomendowane przez naszych ekspertów

.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza