Trwa ładowanie...

Jak dbać o cerę w czasie ciąży?

Avatar placeholder
14.04.2022 16:39
Jak dbać o cerę w czasie ciąży?
Jak dbać o cerę w czasie ciąży? (Materiał Partnera)

Artykuł sponsorowany

Ciąża to niezwykły, ale jednocześnie bardzo wymagający czas w życiu kobiety. Pośród gorączkowych przygotowań do powitania na świecie swojego maluszka trzeba przede wszystkim zadbać także o swoje zdrowie oraz samopoczucie. Niestety wielu kobiet pod tym względem ciąża nie oszczędza, czego efektem są częste mdłości, duszności czy ogólne zmęczenie. Ciąża to jednak równocześnie moment, w którym powinniśmy zadbać o swoją skórę twarzy. Poznaj kremy do twarzy, które warto stosować w ciąży oraz dowiedz się, jak dbać o cerę.

Cera w ciąży – jak o nią dbać?

Ciąża to okres, kiedy w kobiecym ciele dochodzi do bardzo dużych wahań hormonalnych. To z kolei pozostaje nie bez znaczenia, jeśli chodzi o kondycję naszych włosów, a także skóry twarzy czy ciała. Choć wiele osób twierdzi, że w czasie ciąży wygląd skóry znacznie się poprawia, nie ma na to tak naprawdę reguły. Istnieje dość duże prawdopodobieństwo, że w czasie ciąży Twoja cera będzie wyglądać gładko i promiennie, jak i to, że na twarzy pojawią się niedoskonałości. Te mogą przyjmować formę zarówno zmian trądzikowych, jak i nieestetycznych przebarwień. Skąd biorą się przebarwienia w czasie ciąży? W tym czasie w skórze dochodzi do syntezy zwiększonych ilości melaniny.

Niestety dla wielu kobiet ciąża to także czas, kiedy na skórze twarzy zaczynają pojawiać się charakterystyczne pajączki, czyli rozszerzone naczynka. Jest to wynik zwiększonej ilości krwi w organizmie, a co za tym idzie, przyspieszonego tempa serca. Jak w takich sytuacjach dbać o skórę swojej twarzy? Czy kremy do twarzy będą dobrym i wystarczającym rozwiązaniem?

Pielęgnacja twarzy w ciąży

Jak dbać o cerę w czasie ciąży, by mieć pewność, że będzie prezentować się świeżo i promiennie? Z jednej strony nie jest to najprostsze zadanie, gdyż jak wiadomo, w ciąży ze względu na bezpieczeństwo dziecka należy unikać niektórych składników pojawiających się kosmetykach, jak i wybranych zabiegów kosmetycznych, które mogą mieć negatywny wpływ na rozwój płodu. Dzieje się tak, ponieważ niektóre z substancji mogą przedostawać się do krwi, a za jej pośrednictwem do organizmu dziecka i mogą wykazywać działanie toksyczne.

Kremy do twarzy w ciąży

Jak już wspomniano, nasza skóra twarzy w czasie ciąży może prezentować się promiennie, ale może również zmagać się z wieloma problemami jak trądzik, przebarwienia czy rozszerzone naczynka. Dlatego też kupując kremy do twarzy, sięgaj po takie produkty, które w pełni będą odpowiadać potrzebom Twojej cery. Dobry krem do twarzy w ciąży w odpowiedni sposób ją nawilży, a także zapewni jej właściwą dawkę odżywienia. Jeśli zmagasz się z trądzikiem, sięgaj po lekkie kremy do twarzy o działaniu normalizującym, równocześnie zwracając uwagę na zawarte w nich składniki. Substancje zawarte w wielu kremach do twarzy, których powinno się unikać w czasie ciąży, to:

  • pochodne witaminy A;
  • olejki eteryczne z lawendy, tymianku, jaśminu, melisy, szałwii;
  • kwas salicylowy;
  • kwasy AHA.

Mając świadomość, jakich substancji unikać w ciąży, w bardzo łatwy sposób dobierzesz pielęgnację odpowiednią dla swoich potrzeb.

Artykuł sponsorowany

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze