Trwa ładowanie...

Instamamy - nowa moda wśród mam

Instagram posiada absolutnie wszystko: modne ubrania, przepisy, dobrą fotografię,  śliczne dzieci i... Instamamy.

Zobacz film: "Wypróżnianie niemowląt - częstotliwość"

Na dzień dzisiejszy istnieje 929 798 postów z hasztagiem #instamama.

1. # INSTAMAMY

Instamamy są jednym z najnowszych zjawisk w mediach społecznościowych. Można powiedzieć, że jest to coś w rodzaju współczesnego odpowiednika reality show. Ukazywanie swojej prywatnej strony życia i codziennych obowiązków.

Mamy, które prowadzą podwójne życie, w świecie rzeczywistym i świecie Instagrama. A w tym świecie dzieci są przedstawiane, jako centrum uwagi rodziców. W niektórych przypadkach charakteryzowane i uczone przez zawodowych trenerów, którzy specjalizują się w kreowaniu wizerunku dziecka, jako gwiazdy internetu.

luisafere/instagram
luisafere/instagram

2. DWA_OBLICZA

#INSTAMAMY_Z_MIŁOŚCI

Instamamy codziennie publikują zdjęcia ze swojego życia, gdzie głównym tematem są ich dzieci, w ten sposób gromadzą tysiące obserwatorów. Inspirują nam nowymi rozwiązaniami, ciekawostkami, poradami i dzielą się doświadczeniem z innymi rodzicami – obserwatorami.

Konta Instamam stają się dla nich pewnego rodzaju pamiętnikiem, mini-blogiem, który poświęcają wyłącznie doświadczeniom dotyczącym ich dzieci i macierzyństwa. Chcą pochwalić się swoimi pociechami i pokazać je całemu światu. Podzielić się swoimi przeżyciami, które mogą być inspirujące dla innych rodziców.

pastelowemigawki/instagram
pastelowemigawki/instagram

#INSTAMAMY_DLA_PIENIĘDZY

Instagram jest jednym ze społecznych kanałów medialnym, a badania pokazują, że jest to również najszybciej rozwijającą się sieć społeczna wśród dorosłych. Rodzice często wykorzystują to jako narzędzie społeczne, dzięki któremu mogą pokazać życie swoich dzieci i zarabiać w ten sposób pieniądze.

Wszystko to na rzecz kontraktów reklamowych, współpracy z fotografami, zniżek w centrach handlowych, darmowych zakupów w markowych sklepach oraz sponsoringu.

luisafere/instagram
luisafere/instagram

3. DWIE_STRONY_MEDALU

Jak widać Instamamy posiadają dwa oblicza. Przez dzielenie się doświadczeniem w wychowywaniu dzieci pomagają innym rodzicom. Jednak często granica zostaje przekroczona, gdy z dzieci tworzą gwiazdy zarabiające na całe rodziny. Dzieci zostają pozbawione beztroskiego dorastania, obarczone wieloma kontraktami reklamowymi.

Co z tego mają dzieci? Nie każde z nich jest w stanie zadecydować czy w tym momencie chce zostać celebrytą. A co najważniejsze, raczej żadne z nich nie zdaje sobie sprawy z tego jak będzie wyglądać jego życie. Zachowanie umiaru i równowagi w wirtualnym świecie ma wpływ na realny świat. Warto o tym pamiętać.

luisafere/instagram
luisafere/instagram

4. MAŁE_GWIAZDY

Dzieci, których życia są pokazywane całemu światu mogą się pochwalić całkiem imponującymi statystykami w social media. Na przykład, czteroletni London Scout, który ma 105 000 fanów, dwuletnia Millie-Belle posiadająca 143 000, a także czteroletnia Michelle – która ma 154 000 i MINI Style Hacker – 260 000.

Aż na końcu „Książę Instagrama" Alonso Mateo, który niedawno uczestniczył w pokazie Diora w Paryżu na Fashion Week. Alonso ma ponad 600.000 fanów.

pastelowemogawki/instagram
pastelowemogawki/instagram

Oto najsławniejsza Instamama na świecie:

Luisa Fernanda Espinosa – mama Alonso - instagram.com/luisafere/

Polskie przykłady Instamam to, np.:

Pastelowe Migawki - instagram.com/pastelowemigawki

Livesnapblog - instagram.com/livesnapblog/

Ladygugu -instagram.com/ladygugu_pl/

Bakusiowo - instagram.com/bakusiowo.pl/

luisafere/instagram
luisafere/instagram

 

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.