Trwa ładowanie...

Imiona na literę „a” – dziewczynki, chłopcy

Imion zaczynających się na literę „a”, jest bardzo wiele. Jeżeli rodzice chcą nazwać dziecko, rozpoczynając imię od tej litery, to bez obaw znajdą coś odpowiadającego im gustom. Zarówno dla chłopców, jak i dla dziewczynek imion na literę „a” jest wiele. Jakie zatem są imiona literę „a”?

Zobacz film: "Jak twój maluszek rozwija się w brzuchu?"

spis treści

1. Imiona na literę „a” – dziewczynki

Imion na literę „a” dla dziewczynek jest bardzo wiele, należą do nich:

  • Ada – to uosobienie delikatności i dziewczęcości. Dziewczęta o tym imieniu posiadają duży urok osobisty, jednak są na tyle skromne, e nie korzystają z niego. Jest osobą zdeterminowaną, słowną i wytrwałą. Z należytą precyzją wykonuje powierzone jej obowiązki, chociaż stroni od prac domowych.
  • Agata – to imię na „a”, charakteryzuje osobę niezwykle dobrą. Agata chętnie pomaga tym, którzy tego potrzebują. Angażuje się w projekty i akcje charytatywne. Bardzo lubi spędzać czas w gronie najbliższych przyjaciół i rodziny. Agata, to osoba utalentowana pod względem pisania.
  • Aleksandra – to osoba bardzo gadatliwa, takim podejściem denerwuje wiele osób. Aleksandra jest osobą bardzo szczerą i prawdomówną. Jest marzycielką i wyobraża sobie niektóre sytuacje, niestety nie potrafi być wytrwała i rzadko osiąga cele.
  • Anna – to imię charakteryzuje osobą bardzo sumienną i dokładną, niemalże profesjonalną. Anna jest bardzo oddana rodzinie i spędza z nią każdą wolną chwilę. Musi wykonać najpierw wszystkie swoje obowiązki, a potem może znaleźć czas dla siebie.
  • Aurelia – to osoba, która sprawdza się doskonale jako matka, jak również jako bizneswoman. Mąż nie ma powodów do narzekania, a dzieci bardzo ja kochają i doceniają.
Imiona świętych dla dzieci
Imiona świętych dla dzieci [8 zdjęć]

Najpopularniejszym imieniem żeńskim w 2015 roku było imię Zuzanna. Otrzymało je aż 9151 dziewczynek....

zobacz galerię

2. Imiona na literę „a” – chłopcy

Imiona męskie na literę „a” również są popularne i często wybierane przez rodziców, poniżej kilka przykładów:

  • Adam – to mężczyzn odrobinę zarozumiały i zbyt pewny siebie. Niestety jego pewność siebie nie zawsze jest słuszna. Jest bystry i zadbany. Adam czasami jest wybuchowy, jednak ceni sobie rodzinę, z którą spędza możliwe dużo czasu.
  • Alan – to osoba lubiąca towarzystwo innych. Unika konwiktów, jest raczej spokojny i stonowany. Jego osobowość może być oceniana jako bezbarwna, jednak jest bardzo dobrym człowiekiem.
  • Antoni – to osoba ciekawa świata. Chce i lubi poznawać nowe rzeczy, często wybiera się w podróże. Jest wszechstronny. Nigdy się nie spóźnia, jest bardzo słowny i odpowiedzialny. Małżeństwo z nim jest przeciętne i standardowe. Jako ojciec może się nie do końca sprawdzać, gdyż jest zainteresowania, światem biorą górę.
  • Ariel – to mężczyzna bardzo odważny, wiedzący czego chce. Ma własne zdanie i uparcie go broni, jednak szanuje opinie innych. Ma problemy ze słuchanie drugiego człowiek, sam woli mówić i być słuchanym. Jest otaczany kobietami, które są dla niego bardzo uległe.
  • Aron – człowiek umiejący wsłuchać się w drugiego człowieka. Jest stanowczy. Jest dobrym pracownikiem, dąży do postawionego mu celu. Dba o swoją rodzinę i stara się nad wszystkim panować i wszystko ustalać.

Musisz to wiedzieć

Imiona na literę „a” jest wiele i jest w czym wybierać. Najlepiej jednak wcześniej zapoznać się z charakterystyką każdego imienia.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.