Trwa ładowanie...

Imiona dla chłopców – najpopularniejsze, charakterystyka imion

Wybór imienia dla dziecka jest często bardzo trudnym wyborem. Rodzice czasami spierają się o wybór imienia dla chłopca i dla dziewczynki, ponieważ ich wizję znacznie od siebie odbiegają. Imion dla chłopców jest bardzo wiele, dlatego jest w czym wybierać. Należy się jednak dokładnie zastanowić czy dane imię będzie odpowiednie. Czasami rodzice sprawdzają, co oznaczają dane imiona, co też ma wpływ na przyszły wybór.

Zobacz film: "W jaki sposób zmienia się zachowanie dziecka od drugiego roku życia?"

spis treści

1. Imiona dla chłopców – najpopularniejsze

Jak informuje Ministerstwo Cyfryzacji, z bazy danych PESEL w roku 2016 najczęstszym wybieranym imieniem dla chłopca było imię Antoni, a dla dziewczynki Zuzanna. To źródło jest najbardziej wiarygodne, dlatego zawsze warto zajrzeć do tego zestawienie, gdy chcemy się zainspirować albo wręcz przeciwnie – wybrać imię zupełnie inne niż zazwyczaj wybierane. Ministerstwo Cyfryzacji wykonuje bardzo dokładne badania imion, dzieląc je nawet na te, które najczęściej pojawiały się w danym województwie. Do pozostałych najczęściej wybieranych imion dla chłopców należą: Jakub, Jan i Szymon, a dla dziewczynek: Hanna, Alicja i Lena.

Najbardziej popularne imiona męskie w pierwszym półroczu 2017 roku
Najbardziej popularne imiona męskie w pierwszym półroczu 2017 roku [5 zdjęć]

Na tę listę czekali prawdopodobnie wszyscy przyszli rodzice, którzy spodziewają się narodzin syna. A...

zobacz galerię

2. Imiona dla chłopców – charakterystyka imion

Jak donoszą badania, ubiegły rok (2016) nie obfitował w żadne innowacyjne i nieznane imiona dla chłopców i dziewcząt. Zauważono natomiast, fakt, że ludzie wybierają imiona klasyczne, przestarzałe i cieszące się największą popularnością w połowie XIX wieku. Jeżeli rodzice nadal nie wiedzą jakie imię wybrać dla chłopca, to poniżej przedstawię kilka, może któreś z nich szczególnie się spodobają.

  • Adam – charakteryzuje człowieka, który jest poważny i potrafi się słuchać innych. Jego życie obfituje w poglądy konserwatywne, które rzadko ulegają zmianie. Adam to osoba, która woli działać niż mówić za dużo i niepotrzebnie. Jest bardzo szczery i dosadny.

  • Antoni – nie należy do osób przebojowych, ale zawsze można na nim polegać. Jest za to bardzo zdyscyplinowany i odpowiedzialny. Czasem nie potrafi podjąć decyzji, co może być irytujące. Antoni jest oddany swojej wybrance, ale nie potrafi wyrażać uczuć.

  • Tomasz – to mężczyzna niezwykle kulturalny i uprzejmy. Osoby o tym imieniu mają wielu znajomych i potrafią zjednać w sobie ludzi. Jest osobą ironizującą, ale bardzo miłą i zabawną. Nie toleruje zdrady, jest wiernym i oddanym partnerem.

  • Zbigniew – osoby o tym imieniu należą do tych, które są nadzwyczaj nerwowe i awanturnicze. Wykonuje bardzo trudne zadania, jednak gorzej wychodzi mu wykonywanie codziennych obowiązków. Zbigniewa nie można oszukać, jest uważny i bezbłędnie ocenia ludzi. Jest osobą pracowitą i sumienną. Potrafi przyznać się do popełnionego błędu.

  • Marek – osoby o tym imieniu są bardzo zabawne, a przy tym lojalne. Nie zważając na sytuację, wyraża swoje myśli i poglądy. Jest pewny siebie i towarzyszki, wszędzie jest go „pełno”. Nie potrafi przegrywać i bardzo ciężko znosi porażki.

Musisz to wiedzieć

  • Mateusz – to osoba, która chętnie „wyciąga rękę” do drugiego człowieka, jest szczery i niezwykle odpowiedzialny. Jest bardzo konsekwentny. Dąży do związku, który oparty powinien być na lojalności, wierności i szczerości.

Warto, aby rodzice dobrze przemyśleli wybór imienia dla swojego syna. Imię towarzyszy człowiekowi przez całe życie, może warto wybrać właściwe i charakteryzujące osobę o pozytywnych cechach?

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.