Trwa ładowanie...

Imię o strasznym znaczeniu. W Polsce uwielbiane od 2001 roku

Avatar placeholder
10.07.2024 15:37
Imię od lat uwielbiane w Polsce. Rodzice nie znają strasznego znaczenia
Imię od lat uwielbiane w Polsce. Rodzice nie znają strasznego znaczenia (Adobe Stock )

W Polsce imię Amelia zdobyło popularność po premierze francuskiego filmu pt. "Amelia" w 2001 roku. Od tego czasu cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. W 2023 roku - zgodnie z danymi rządowymi - imię to zostało nadane aż 2759 razy.

spis treści

1. Amelia

Rodzice wybierają to imię dla swoich córek nie tylko ze względu na jego ładne brzmienie, ale również z uwagi na jego prostotę w pisowni i wymowie. Amelia to imię popularne w wielu krajach, co ułatwi w przyszłości dziecku odnaleźć się za granicą i w międzynarodowym środowisku.

Dodatkowo, imię Amelia można łatwo zdrabniać, co sprawia, że jest jeszcze bardziej atrakcyjne dla rodziców.

2. Znaczenie imienia

Zobacz film: "Cechy, które dziedziczymy po mamie"

Przy wyborze imienia rodzice często sprawdzają jego znaczenie i symbolikę, by wybrać to, które najlepiej oddaje ich życzenia i nadzieje dla dziecka. Chcemy, aby imię przynosiło szczęście i pasowało do osobowości naszej pociechy.

Istnieją dwie teorie na temat tego, co właściwie znaczy imię Amelia. Pierwsza mówi, że pochodzi od germańskiego słowa "amel" lub "amal", co oznacza pracowity, niezłomny. Jednak nie wszyscy wiedzą, że niektóre źródła przypisują temu imieniu inne, mniej korzystne znaczenie.

W języku greckim słowo "amelia" ma inne znaczenie, które jest wykorzystywane w medycynie. Określa się nim wrodzoną wadę polegającą na całkowitym braku kończyny lub kończyn.

3. Cechy charakteru Amelii

Rodzice, którym imię Amelia szczególnie przypadło do gustu, mogą skupić się na jego germańskim pochodzeniu. Według tej wersji, osoby noszące to imię są pracowite i niezłomne.

Wierzy się, że Amelie to osoby pewne siebie, stałe i szczere. W relacjach z innymi cenią sobie autentyczność i uczciwość, co sprawia, że z łatwością nawiązują trwałe i wartościowe przyjaźnie. Dzięki swojej determinacji i pracowitości mogą stać się autorytetami w wybranej przez siebie dziedzinie.

Rodzice kierują się różnymi kryteriami przy wyborze imienia dla swojego dziecka. Oprócz brzmienia i łatwości wymowy, istotne są również znaczenie i symbolika imienia. Wybór imienia to ważna decyzja, która wpływa na całe życie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze