Trwa ładowanie...

Ile pieniędzy włożyć do koperty na chrzest?

Chrzest dziecka to niezwykle ważne wydarzenie dla całej rodziny. W opinii wielu osób nie wypada przyjść na chrzciny z pustymi rękami. Najczęściej obdarowujemy maluszka złotym łańcuszkiem lub Biblią, jednak w ostatnim czasie popularność zyskują pieniądze włożone do koperty. Czy to dobre rozwiązanie? Jeśli tak, to ile pieniędzy powinno się w niej znaleźć? Podpowiadamy!

Zobacz film: "Pomysły na wspólne, rodzinne spędzanie czasu"

spis treści

1. Jaki prezent będzie odpowiedni na chrzciny?

Chrzest Święty jest pierwszym sakramentem w życiu dziecka. Jest wielkim wydarzeniem zarówno dla malucha, jak i całej jego rodziny. Zwykle z okazji chrzcin organizowane jest wystawne przyjęcie. Jeśli jesteśmy na liście gości, warto pomyśleć o podarunku dla maluszka.

Prezent na chrzest to nie jest jednak łatwa sprawa, szczególnie dla osób, które nigdy nie uczestniczyły w tym sakramencie. Czym można obdarować z tej okazji dziecko?

Oto najpopularniejsze prezenty na chrzciny:

  • medaliki;
  • łańcuszki;
  • albumy;
  • książki;
  • obrazki.

Coraz częściej zamiast prezentów decydujemy się na kopertę z pieniędzmi. W końcu to rodzice najlepiej wiedzą, czego potrzeba maluszkowi, zatem pomysł ten spotyka się z coraz większym uznaniem.

Osoby szykujące się na tę uroczystość często zastanawiają się, ile pieniędzy powinni włożyć do koperty na chrzest, aby nie urazić rodziców. Oto kilka naszych podpowiedzi.

Co chrzestny może kupić dziecku na komunię?
Co chrzestny może kupić dziecku na komunię?

Pierwsza Komunia Święta to ważny dzień nie tylko w życiu dziecka, ale także wyzwanie dla chrzestnego.

przeczytaj artykuł

2. Ile na chrzciny od chrzestnych?

Nie ma sztywnych reguł, ile pieniędzy powinno się dać dziecku z okazji chrztu. Jest to zależne od naszej dobrej woli oraz od zasobów finansowych, którymi dysponujemy.

Jeśli mamy możliwość dać większą ilość gotówki, nic nie stoi na przeszkodzie, o ile oczywiście nie wywołamy tym zakłopotania u rodziców maluszka.

Zwykle chrzestni z tej okazji wkładają do koperty kwoty w przedziale od 300 - 500 zł. W wyjątkowych przypadkach dziecko otrzymuje od chrzestnych kwoty w przedziale 500 - 1000 zł, jednak warto w tej kwestii zachować zdrowy rozsądek.

3. Ile na chrzciny od dziadków?

Dziadkowie zwykle także obdarowują swoje wnuki większą sumą pieniędzy. Nie robią tego, bo tak wypada, a z własnej woli i szczerej chęci. Ilość pieniędzy w kopercie od dziadków także zależy od ich zasobności, jednak zwykle oscyluje w granicach 300 - 500 zł.

Zwykle dziadkowie dołączają do prezentu jakąś niewielką zabawkę lub ubranko dla dziecka.

4. Ile pieniędzy na chrzest dają zwykli goście?

Pozostali goście - ciocie, wujkowie, dalsza rodzina i znajomi zwykle w kopercie umieszczają 100 - 200 zł. Często spotykamy się z opinią, że na chrzest wypada dać mniej więcej tyle, ile wynosi koszt poczęstunku dla gościa.

Warto pamiętać, aby do koperty z pieniędzmi dołączyć kartkę z życzeniami. Jeśli napiszemy je od serca, z pewnością będą dla dziecka miłą pamiątką na kolejne lata.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.