Trwa ładowanie...

Kiedy zaczynają się wakacje 2021? Trwa odliczanie do zakończenia roku szkolnego

Ile dni zostało do wakacji 2021? Mijający rok szkolny upłynął pod znakiem zdalnego nauczania i mimo powrotu uczniów do szkół, większość z utęsknieniem wyczekuje ostatniego dzwonka. Kiedy rozpoczną się wakacje? Jakie będzie tegoroczne zakończenie roku szkolnego?

Zobacz film: "Jak możesz pomóc maluchowi odnaleźć się w nowym środowisku?"

spis treści

1. Kiedy jest zakończenie roku szkolnego 2020/2021?

Wraz z pojawieniem się pierwszych ciepłych dni coraz częściej tęsknimy do lata i wakacji. Dla uczniów oznaczają one dwa miesiące upragnionego wolnego, a dla osób pracujących możliwość wzięcia urlopu i długo wyczekiwany wypoczynek.

W tym roku zakończenie roku szkolnego odbędzie się 25 czerwca, czyli za niewiele ponad miesiąc. W jeszcze lepszej sytuacji są tegoroczni maturzyści, którzy swój rok szkolny zakończyli już 30 kwietnia, jednak, aby w pełni korzystać z wolnego, muszą jeszcze zdać egzamin dojrzałości.

10 książek, które twoje dziecko musi przeczytać do końca wakacji
10 książek, które twoje dziecko musi przeczytać do końca wakacji

Wakacje trwają w najlepsze. Piękna, słoneczna pogoda zachęca do spędzania czasu na świeżym powietrzu,...

przeczytaj artykuł

2. Odliczanie do wakacji

Ile dni do wakacji? Do wakacyjnej przerwy zostało dokładnie:

  • 5 tygodni;
  • 36 dni;
  • 26 dni bez weekendów!

Można powiedzieć więc, że wakacje tuż tuż!

3. Jak długo będą trwały wakacje?

Wakacje 2021 rozpoczną się 26 czerwca i potrwają do 31 sierpnia, co oznacza, że uczniowie będą mieć dokładnie 67 wolnych od nauki dni. Tegoroczne wakacje będą nieco krótsze od tych w ubiegłym roku, które trwały o tydzień dłużej - 74 dni.

Zakończenie roku szkolnego 2021. Kiedy wypada, w jakiej formie się odbędzie?
Zakończenie roku szkolnego 2021. Kiedy wypada, w jakiej formie się odbędzie?

Zakończenie roku szkolnego już niebawem. Rok ten był inny od pozostałych, ponieważ z powodu trwającej...

przeczytaj artykuł

4. Jak będzie wyglądało tegoroczne zakończenie roku szkolnego?

Z uwagi na wciąż trwającą pandemię Covid-19, nie zostały jeszcze podane dokładne informacji, jak w tym roku przebiegać będzie zakończenie roku szkolnego.

Biorąc pod uwagę jednak, że od końca maja wszystkie roczniki wrócą do nauki w trybie stacjonarnym, można mieć nadzieję, że uroczyste zakończenie roku odbędzie się tradycyjnie, w murach szkoły, oczywiście z zachowaniem reżimu sanitarnego.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.