Trwa ładowanie...

Huśtawka do pokoju dziecka. O czym pamiętać przy jej wyborze?

Huśtawka do pokoju dziecka cieszy się rosnącą z roku na rok popularnością. Nie tylko w interesujący sposób urozmaica przestrzeń, ale również zapewnia chwile oderwania się od rzeczywistości, wzmacnia mięśnie i stymuluje układ nerwowy. Może służyć zarówno najmłodszym dzieciom, jak i niemal dorosłym nastolatkom. O czym warto pamiętać, kupując huśtawkę do pokoju dziecka?

Zobacz film: "W jaki sposób zmienia się zachowanie dziecka od drugiego roku życia?"
spis treści

1. O czym pamiętać przy wyborze huśtawki do pokoju dziecka?

Kto z nas nie lubi się huśtać? Bujanie odpręża, wzmacnia mięśnie i układ nerwowy oraz rozwija kreatywność. Na placach zabaw huśtawki są przez dzieci oblegane, a obecnie coraz częściej można zaobserwować je w ogrodach, salonach czy pokojach dziecięcych.

Dziecięcy pokój marzeń. Jak go urządzić, żeby był przestrzenią do zabawy?
Dziecięcy pokój marzeń. Jak go urządzić, żeby był przestrzenią do zabawy?

To, jak wygląda najbliższe otoczenie dziecka, bezpośrednio wpływa na jego rozwój, kształtowanie się

przeczytaj artykuł

Co powinniśmy wziąć pod uwagę, kupując huśtawkę do pokoju dziecięcego?

  • najważniejsze, aby huśtawka do pokoju dziecięcego była bezpieczna; powinniśmy zwrócić uwagę na rekomendowany wiek dziecka oraz maksymalny udźwig;
  • huśtawkę należy starannie zamontować, zgodnie z zaleceniami producenta; najbardziej trwałe są te z własnym stelażem, jednak wymagają dużo wolnej przestrzeni; w sytuacji, gdy jej brak można rozważyć huśtawkę montowaną na hakach wkręconych we framugę drzwi lub w sufit;
  • razem z huśtawką w komplecie powinny znajdować się odpowiednie mocowania; gdy ich brakuje, potrzebne elementy można dokupić w sklepie metalowym lub w markecie budowlanym;
  • powinniśmy upewnić się, czy huśtawka nie jest zawieszona zbyt blisko ścian, a także czy nie są do niej przysunięte ruchome elementy wyposażenia domu, o które dziecko podczas huśtania mogłoby zahaczyć głową, nogą lub ręką.
Funkcjonalny pokój dla dziecka
Funkcjonalny pokój dla dziecka

Pokój dla dziecka powien być przede wszystkim funkcjonalny i bezpieczny. Nie zapominajmy jednak o estetyce

zobacz galerię

2. Jaką huśtawkę wybrać do pokoju dla dziecka?

Chociaż na rynku możemy znaleźć wiele rodzajów huśtawek, jeden z nich szczególnie sprawdzi się jako huśtawka do pokoju dziecka. Mowa tutaj o wiszącej huśtawce, przypominającej hamak. W letnie dni, jeśli mamy taką możliwość, można ją zamontować w ogrodzie, a na zimę przenieść do pokoju, tworząc miejsce do zabawy i relaksu.

Jeśli mamy w domu niemowlę, dobrym rozwiązaniem może być drewniana lub plastikowa huśtawka z oparciem, które przytrzyma je w siedzisku i nie dopuści do wypadnięcia z niej dziecka. W większości przypadków w huśtawkach tych możliwe jest wymontowanie oparcia, tak aby mogła służyć dzieciom 2- i 3-letnim. W tym przypadku jednak należy koniecznie upewnić się o trwałości mocowania.

Starsze dzieci będą zachwycone huśtawką - kokonem. Jest to rodzaj wydłużonego płóciennego worka z wycięciem z jednej strony, tak skrojonego, aby w jego dolnej części uformowało się wygodne siedzisko z okrągłą poduszką.

Huśtawka ta sprawdzi się jako wygodny fotel, może stać się bezpiecznym azylem przed całym światem lub po prostu pełnić funkcję odprężającego bujaka.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.