Hołownia ma dwie córki. Ich imiona nawiązują do religii
Marszałek Sejmu i jeden z kandydatów w wyborach prezydenckich Szymon Hołownia nigdy nie ukrywał, że wiara jest dla niego niezwykle ważna. Potwierdzeniem są tradycyjne imiona, które wybrał dla córek.
1. Szymon Hołownia ma dwie córki
Szymon Hołownia i Urszula Brzezińska-Hołownia są małżeństwem od 2016 roku. Para doczekała się dwóch córek. Obie otrzymały imiona, które wyraźnie nawiązują do wiary i religii.
Starsza dziewczynka Maria skończy niebawem sześć lat. Jej imię pochodzi od hebrajskiego słowa mariam (napawać radością) lub od egipskiego meri-jam (ukochana przez Boga).
Osoby o tym imieniu są łagodne i pomocne, a dla najbliższych zrobią wszystko. Charakteryzują się też niecierpliwością, a napotykając na swojej drodze porażki, nie poddają się i walczą mimo przegranej pozycji.
Młodsza córka urodziła się w 2022 roku. Imię dziewczynki pochodzi starohebrajskich słów elzeba lub eliszeba, które oznaczają "Bóg jest mą przysięgą" lub "Bóg moją doskonałością".
Elżbiety, których imię kojarzy się z monarchią, są uznawane są za kobiety pełne klasy i wdzięku, a jednocześnie okazujące dużo sprytu, zarówno w życiu codziennym, jak i w pracy zawodowej. To indywidualistki, które otaczają się ludźmi inteligentnymi, a także mają zamiłowanie do luksusu. Są oddane przyjaciołom, ale też potrafią być uparte i niedostępne.
W rankingu najpopularniejszych imion dla dziewczynek w 2024 roku Maria zajmuje 10. miejsce. Wyprzedzają ją m.in. Maja, Zofia i Zuzanna, które znalazły się w pierwszej trójce. Elżbieta znalazła się poza pierwszą dziesiątką.
2. Imię po słynnym świętym
Co ciekawe, do religii nawiązuje też imię syna Władysława Kosiniaka-Kamysza, który obok Szymona Hołowni jest liderem Trzeciej Drogi.
W swojej książce "Nie dajmy się podzielić", Hołownia podkreśla ich wspólne doświadczenia związane z ojcostwem.
Zobacz także: Tak Kosiniak-Kamysz nazwał syna. Imię cieszy się dużą popularnością
Polityk zwrócił uwagę na imię syna Kosiniaka-Kamysza, podkreślając jego znaczenie historyczne i religijne. Święty Stanisław ze Szczepanowa, patron Polski, jest postacią ważną dla kultury narodowej.
Jest także ważny dla regionu, z którego pochodzi żona lidera PSL. Kościół parafialny w Gdowie powstał właśnie w czasach, gdy św. Stanisław był biskupem krakowskim.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl