Trwa ładowanie...

Hania Humorek

Tytułowa Hania Humorek to pomysłowa i zadziorna uczennica trzecioklasistka z ogromną wyobraźnią. Humorek – czyli jej nazwisko - równie dobrze mogłoby być przydomkiem, bowiem Hania miewa humorki. A są to - co wyraźnie podkreśla autorka - nastroje na każdą okazję.

Pełna humorków jest również książeczka o Hani. W krótkich rozdziałach o jej przygodach znalazłam dawkę dobrego humoru. Uśmiechając się, czytałam o perypetiach Hani z jej ulubionym „zwierzątkiem” oraz Klubie SR (nie ma co próbować rozszyfrowywać tego skrótu bez czytania książeczki, bo myślę że jest zaskakujący, ale też adekwatny do pomysłowości dzieci).

Opowiadania są napisane prostym językiem i, choć autorka nie jest Polką, tłumaczenie pasuje do polskich realiów i życia naszych dzieci. I to pewnie sprawiło, że perypetie Hani z dużym zainteresowaniem śledziła nie tylko sześcioletnia Ula, ale także jej trzyipółletni brat.

Obojgu bardzo spodobała się nowa książeczka. Ula była bardzo ciekawa, czy są kolejne części, a Szymon zapytał, czy możemy kupić układankę (puzzle to jedna z jego ulubionych rozrywek) o Hani.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.