Trwa ładowanie...

Gry na urodziny

Urodziny malucha to jego święto, na które czeka on całymi tygodniami. Warto upewnić się, że przyjęcie, jakie mu zorganizujemy będzie wyjątkowe. Ponieważ nawet najbardziej kreatywne dzieci mogą mieć problemy z odnalezieniem się we wspólnej zabawie w dużej grupie, przygotujmy wcześniej gry na urodziny, które wykorzystamy w trakcie przyjęcia. Myśląc nad zabawami, musimy uwzględnić ilość dzieci, ich wiek i płeć – pamiętajmy, że to bardzo istotne, aby wszyscy byli na równi zaangażowani. Jeśli sami mamy problemy z organizacją przyjęcia, przemyślmy kwestię wynajęcia sali zabaw wraz z doświadczonym animatorem.

Zobacz film: "Jakie umiejętności powinno posiadać dziecko, które idzie do przedszkola?"

spis treści

1. Przebieranki i przyjęcia tematyczne na urodziny

Jeśli nasza pociecha szczególnie lubi konkretnego bohatera jakiegoś filmu lub bajki, warto zrobić jej podwójną przyjemność i połączyć jej przyjęcie urodzinowe z balem przebierańców. Pamiętajmy, że z wystarczająco dużym wyprzedzeniem należy poinformować rodziców zaproszonych dzieci, że wszystkie zaproszone są w kostiumach i dokładnie określić, jakiego rodzaju to stroje. Nie możemy dopuścić do sytuacji, w której ktoś będzie niedoinformowany.

Innym pomysłem jest zorganizowanie przyjęcia tematycznego, np. w duchu średniowiecza (dziewczynkom zaproponować stroje wróżek, chłopcom rycerzy) i zabawy związane z konkretnym motywem. Np. dla starszych dzieci można pomyśleć o strzelaniu z łuku do celu jak Robin Hood, dla młodszych lanie wosku i wróżenie. Sprawdzonym sposobem jest także zorganizowanie mini playback show, w którym dzieci mogą poudawać swoich ulubionych piosenkarzy. Dobrym pomysłem dla dziewczynek jest zorganizowanie tzw. piżamowego party z kosmetykami. Wystarczy odpowiednio przygotować pokój dziecka, wykładając go jak największą ilością poduszek i koców, zaprosić przyjaciółki naszej córeczki na noc i udostępnić im kolorowe kosmetyki do zabawy. Udane przyjęcie gwarantowane!

2. Gry planszowe i zabawy słowne na urodziny

Dla starszych dzieci w wieku szkolnym można przygotować quizy i zabawy rozwijające umiejętności wykorzystywania wiedzy nabytej w szkole oraz współdziałania w grupie. Tego typu przyjęcie sprawdzi się w wypadku kolegów z jednej klasy bądź w jednym wieku, przerabiających ten sam materiał. Bazując na popularnych teleturniejach, można wymyślić gry na punkty. Na rynku dostępnych jest także wiele gier planszowych tego typu, z gotowymi pytaniami, które można dostosować do interesującego nas przedziału wiekowego. Bardzo ważną kwestią jest, byśmy nie zapomnieli o nagrodach, także pocieszenia, tak by żadne z dzieci nie czuło się poszkodowane!

3. Animator i sale zabaw na urodziny

Jeśli z różnych względów nie mamy czasu albo miejsca u siebie w domu na zorganizowanie tzw. kinderbalu, pomyślmy o wynajęciu profesjonalistów. W każdym mieście znajduje się co najmniej jeden park zabaw dla dzieci specjalizujący się w organizowaniu przyjęć dziecięcych. Ich oferta jest bardzo bogata i można dostosować rodzaj przyjęcia do zaproszonych osób. Koszt takiej imprezy często wcale nie przewyższa tego, jaki ponoszą rodzice organizujący przyjęcie w domu. Dodatkowym plusem jest fakt, że nie trzeba sprzątać – a to może być duży problem przy kilkorgu małych gościach.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.