Trwa ładowanie...

Gry młodzieżowe - best of

Hyper + przedstawia przegląd najciekawszych gier dla dzieci. Wyróżniono 10 najlepszych gier dla maluchów w różnym wieku.

Zobacz film: "Pomysły na rodzinną aktywność fizyczną"

Miejsce 10 zajęła gra Kirby. Postacie w tej grze Nintendo składają się z włóczki. Główny bohater – Kirby- to sympatyczny, różowy stworek, który zmienia kształty, a tym samym funkcje. Gra nie zawiera przemocy.

Na 9 miejscu znalazł się legendarny Super Mario Bross. Hydraulik z wąsami, którego znają zarówno dzieci, jak i dorośli. Ta platformówka ma bardzo zachęcającą grafikę i różne poziomy oraz odsłony.

Miejsce 8 to Ratchet&Clank, czyli para superbohaterów, którzy - jak w większości gier - mają za zadanie uratować świat przed złem. Ta trójwymiarowa platformówka ma wspaniałą grafikę. Pojawia się z niej nieco przemocy, więc może nie być najlepszym pomysłem dla małych dzieci.

7 pozycję zajmuje Little Big Planet, która jest połączeniem gry logicznej i platformowej. Można grać szmacianymi laleczkami, które aby osiągnąć cel, są zmuszone do współpracy. Little Big Planet wpłynie na kreatywność dziecka, które może tworzyć nieskończoną liczbę poziomów w grze. Do tej pory mamy do wyboru aż 7 mln poziomów.

6 miejsce to platformówka Rayman, która na rynku istnieje od 1995 roku. To gra na tablety i konsole. Główna postać nie ma rąk ani nóg. Jest za to wyposażona w lewitujące stopy.

Na miejscu 5 znalazła się Wonderbook od Sony. To gra połączona z Księgą czarów z Harry'ego Pottera.

Zaszczytne, 4 miejsce zajęła gra znana większości z nas – The Sims. Sprzedana w największej ilości egzemplarzy i posiadająca największą ilość dodatków i uzupełnień. Pozwala na stworzenie własnych postaci i kierowanie ich życiem od narodzin aż do śmierci (niekoniecznie naturalnej). Grający mają możliwość kreacji własnego świata.

3 miejsce na podium zajęły dwie gry: EyePet oraz Kinectimals. Obydwie dają możliwość wspaniałej zabawy wraz ze zwierzakami. Można je głaskać, bawić się z nimi, karmić i wychowywać.

Na 2 miejscu plasują się smoki ze Skylanders Spyro's Adventure. Kolekcja figurek pozwala na zapisywanie w ich wnętrzu faz rozwoju postaci. Dzięki temu dziecko może wybrać się do kolegi ze swoją figurkę i razem będą kontynuować grę. W grze zostały połączone dwa światy: realny i fantastyczny.

Bitwę gier wygrała seria gier Lego. To interesujące połączenie klocków Lego z najbardziej znanymi filmami wszechczasów, np. Gwiezdne wojny. Gry uczą współpracy i przenoszą w świat z tak dobrze znanych i lubianych produkcji hollywoodzkich.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.