Gry młodzieżowe - best of

Hyper + przedstawia przegląd najciekawszych gier dla dzieci. Wyróżniono 10 najlepszych gier dla maluchów w różnym wieku.

Miejsce 10 zajęła gra Kirby. Postacie w tej grze Nintendo składają się z włóczki. Główny bohater – Kirby- to sympatyczny, różowy stworek, który zmienia kształty, a tym samym funkcje. Gra nie zawiera przemocy.

Polecane wideo:

Na 9 miejscu znalazł się legendarny Super Mario Bross. Hydraulik z wąsami, którego znają zarówno dzieci, jak i dorośli. Ta platformówka ma bardzo zachęcającą grafikę i różne poziomy oraz odsłony.

Miejsce 8 to Ratchet&Clank, czyli para superbohaterów, którzy - jak w większości gier - mają za zadanie uratować świat przed złem. Ta trójwymiarowa platformówka ma wspaniałą grafikę. Pojawia się z niej nieco przemocy, więc może nie być najlepszym pomysłem dla małych dzieci.

7 pozycję zajmuje Little Big Planet, która jest połączeniem gry logicznej i platformowej. Można grać szmacianymi laleczkami, które aby osiągnąć cel, są zmuszone do współpracy. Little Big Planet wpłynie na kreatywność dziecka, które może tworzyć nieskończoną liczbę poziomów w grze. Do tej pory mamy do wyboru aż 7 mln poziomów.

6 miejsce to platformówka Rayman, która na rynku istnieje od 1995 roku. To gra na tablety i konsole. Główna postać nie ma rąk ani nóg. Jest za to wyposażona w lewitujące stopy.

Na miejscu 5 znalazła się Wonderbook od Sony. To gra połączona z Księgą czarów z Harry'ego Pottera.

Zaszczytne, 4 miejsce zajęła gra znana większości z nas – The Sims. Sprzedana w największej ilości egzemplarzy i posiadająca największą ilość dodatków i uzupełnień. Pozwala na stworzenie własnych postaci i kierowanie ich życiem od narodzin aż do śmierci (niekoniecznie naturalnej). Grający mają możliwość kreacji własnego świata.

3 miejsce na podium zajęły dwie gry: EyePet oraz Kinectimals. Obydwie dają możliwość wspaniałej zabawy wraz ze zwierzakami. Można je głaskać, bawić się z nimi, karmić i wychowywać.

Na 2 miejscu plasują się smoki ze Skylanders Spyro's Adventure. Kolekcja figurek pozwala na zapisywanie w ich wnętrzu faz rozwoju postaci. Dzięki temu dziecko może wybrać się do kolegi ze swoją figurkę i razem będą kontynuować grę. W grze zostały połączone dwa światy: realny i fantastyczny.

Bitwę gier wygrała seria gier Lego. To interesujące połączenie klocków Lego z najbardziej znanymi filmami wszechczasów, np. Gwiezdne wojny. Gry uczą współpracy i przenoszą w świat z tak dobrze znanych i lubianych produkcji hollywoodzkich.

Komentarze

DYSKUSJE NA FORUM

Zabawki

AlaGrunwald • ostatni post 2 tygodnie temu

9
Artykuły Cyber Parenting
Cyber Parenting

Niezapomniane chwile z kamerą EyeOn™ Baby

Niezapomniane chwile z kamerą EyeOn™ Baby

Elektroniczna kamera Kamera EyeOn™ Baby pomoże zapamiętać najpiękniejsze chwile spędzone z Twoim dzieckiem. Kamera EyeOn™ Baby Dzięki tej kamerze, żadna z chwil nie zostanie zapomniana. Działanie kamery EyeOn™ Baby Obsługa kamery jest bardzo prosta i...

Cyber Parenting

Kinect Gwiezdne Wojny

Kinect Gwiezdne Wojny

Gratka dla miłośników Gwiezdnych Wojen Twoje dziecko pokocha tę grę. Wróć do artykułu Rodzinna zabawa z grami Kinect.

Cyber Parenting

Tablety i smartfony niszczą neurony u małych dzieci

Jak wynika z badań Millward Brown przeprowadzonych na zlecenie Fundacji Dzieci Niczyje ponad 40 proc. dzieci, które nie ukończyły jeszcze dwóch lat, korzysta ze smartfonów i tabletów. Zbyt wczesne korzystanie z tego typu urządzeń może być szkodliwe dla...

Cyber Parenting

Kamera EyeOn™ Baby

Kamera EyeOn™ Baby

Przód kamery EyeOn™ Baby Kamera EyeOn™ Baby to prosty i profesjonalny wygląd oraz niezawodna jakość. Bok kamery EyeOn™ Baby Kamera EyeOn™ Baby ma niewielkie rozmiary, dzięki czemu nie zajmuje dużo miejsca w pomieszczeniu. Tył kamery EyeOn™ Baby Kamera...

Cyber Parenting

Just Dance 2014

Just Dance 2014

Just Dance 2014 na konsolę Xbox 360 Dla wszystkich wielbicieli tańca i ruchu. Wróć do artykułu Rodzinna zabawa z grami Kinect.

Cyber Parenting

Internet, morze chamstwa

Internet, morze chamstwa

Przestrzegaliśmy już przed niebezpieczeństwami czyhającymi na dziecko w sieci. Zaczajeni dorośli podszywający się pod rówieśników, nieodpowiednie filmy, gry dla dorosłych... Ale to, czym internet może zaszkodzić najbardziej, jest wszechogarniające chamstwo. Wojna...

Cyber Parenting

KIANO prezentuje: Kid Pad Mini, tablet dla dzieci

Dwie krakowskie firmy KIANO i Studio Duckie Deck stworzyły wyjątkowy produkt: tablet dla dzieci. Co jest w nim takiego specyficznego? To produkt od rodziców dla rodziców i ich pociech. Jest to tablet przystosowany do potrzeb najmłodszych użytkowników...

Cyber Parenting

Dlaczego Internet jest internetowy?

- Ale wiesz co to jest Internet? - Tak. To takie coś, co jest w komputerze i w telefonie, i w iPadku… Prawdziwa rozmowa z 5-latkiem W czasach mojego dzieciństwa słynne były dwie książki - „Dlaczego sól jest słona" oraz „Dlaczego woda jest mokra". Pozwalały...

Cyber Parenting

Brutalne gry powodują agresję... ale nie przez to, że są brutalne

Ile razy to słyszeliśmy - dzieci nie mogą grać w brutalne gry, bo potem kopiują zachowania agresywne, co może się przekładać na ich życie teraźniejsze i przyszłe, wyniki w nauce i stosunki z kolegami. Okazuje się jednak, że brutalność gier nie musi tu...