Trwa ładowanie...

Gdzie rodzice chowają prezenty? Badacze wytypowali pięć najczęstszych kryjówek

Okres przedświąteczny to czas szykowania prezentów gwiazdkowych. Nawet jeśli za część z nich odpowiada "Święty Mikołaj", to każde dziecko zastanawia się, gdzie swoje prezenty ukryją rodzice. Amerykańscy badacze postanowili zgłębić ten temat i wytypowali pięć najczęstszych domowych skrytek. Sprawdź, czy twoje miejsce jest bezpieczne.

Zobacz film: "Czy twoje dziecko jest rozpieszczone?"
spis treści

1. Gdzie rodzice ukrywają prezenty?

Ukrywanie prezentów świątecznych nie jest łatwym zadaniem, gdy mieszka się pod jednym dachem z osobą obdarowywaną. Co więcej, w większości przypadków wybór odpowiedniej skrytki, ogranicza się do kilku dość oczywistych miejsc w domu.

Badacze z Pollfish.com przeprowadzili ankietę wśród tysiąca Amerykanów, chcąc sprawdzić, gdzie najczęściej chowają i znajdują dedykowane im prezenty.

Ukrywanie prezentów to nie lada wyzwanie
Ukrywanie prezentów to nie lada wyzwanie (AdobeStock)

Pięć najczęstszych kryjówek to m.in.: szafa w sypialni (53 proc.), pokoje dzienne (31,5 proc.), szafa na kurtki i płaszcze (26 proc.), przestrzeń pod łóżkami (26 proc.) i bagażniki samochodowe (25 proc.).

Inne wymienione przez ankietowanych miejsca to: szuflady lub szafki (17 proc.), piwnice (16 proc.), garaże (15 proc.), czyjś dom (14 proc.), strych (13 proc.), szuflady biurka do pracy (11 proc.), pokoje dziecięce (10 proc.) i łazienki (9 proc.).

2. Gdzie dzieci najczęściej znajdują prezenty?

Pomimo całego wysiłku, jaki rodzice wkładają w znalezienie idealnego miejsca do ukrycia świątecznych prezentów, niecierpliwe maluchy i tak będą ich szukać. Według ankiety większość badanych najpierw zagląda do szafy w sypialni (25 proc.), pod łóżka (22 proc.), do bagażnika samochodowego (15 proc.), do szafy w przedpokoju (9 proc.), do pokoju dziecięcego (6 proc.) i innych pokojów (6 proc.). Pozostałe 17 proc. ankietowanych poszukuje prezentów w piwnicach, na strychach, w różnych meblach lub na zewnątrz.

Gdzie rodzice chowają prezenty? Badacze wytypowali pięć najczęstszych kryjówek
Gdzie rodzice chowają prezenty? Badacze wytypowali pięć najczęstszych kryjówek (AdobeStock)

Większość osób, którym udało się znaleźć prezenty gwiazdkowe przed świętami, przyznała, że znalazła je w szafie w sypialni (26 proc.), bagażniku samochodowym (21 proc.) lub pokoju dziennym (10 proc.).

Natomiast prezenty schowane pod łóżkiem znalazło osiem proc. ankietowanych, w zapasowej szufladzie lub szafce cztery proc., w garażu trzy proc., w piwnicy dwa proc. Tymczasem 15 proc. stwierdziło, że znalazło prezenty w "innym miejscu".

Mimo że niektórzy beneficjenci prezentów gwiazdkowych zepsuli świąteczne niespodzianki, nieco ponad połowa respondentów ankiety nadal uważa, że są dobrzy w ukrywaniu prezentów. Około 50,1 proc. osób stwierdziło, że ich prezenty nigdy nie zostały znalezione, a 49,9 proc. przyznała, że nie ukryła zbyt dobrze swoich prezentów.

Dlatego chcąc zrobić prawdziwą niespodziankę, trzeba wykluczyć najbardziej popularne miejsca do ukrycia prezentu, ponieważ posiada się jedynie 50 proc. szans, że nie zostanie on znaleziony przed czasem.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polecane

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.