Gdzie jest Dory? - recenzja książek Wydawnictwa Egmont

Z pewnością pamiętacie film Gdzie jest Nemo?. Ale który z bohaterów najbardziej wam zapadł w pamięć? Czy jest to mały błazenek Nemo? A może jego tata – Marlin? Szczerze mówiąc, to nawet nie pamiętałam imienia ojca Nemo. I wydaje mi się, że nie tylko dla mnie najbardziej wyrazistą postacią była... Dory! Dory, któa cierpi na zanik pamięci krótkotrwałej.

Wcale więc nie jest dla mnie dziwne, że Disney Pixar zdecydował się na kontynuację hitu Gdzie jest Nemo? i przygotował nowy film Gdzie jest Dory?. Właśnie w związku z premierą kinową animacji, Wydawnictwo Egmont prezentuje cykl książek oraz magazyn:

  • Gdzie jest Dory? Wielki zeszyt filmowy
  • Gdzie jest Dory? Złota księga
  • Gdzie jest Dory? Kocham ten film
  • Gdzie jest Dory? Magazyn filmowy

Ksiażki te przybliżają nam nie tylko postać Dory, ale również jej historię oraz stopniowe odzyskiwanie pamięci, które ma jej pomóc w odnalezieniu rodziców. Oczywiście w wyprawie na spotkanie przeszłości towarzyszą jej Marlin i Nemo.

Po wielu trudach Marlin i Dory odnaleźli Nemo i wrócili do domu, gdzie rozpoczęli spokojne życie. Niestety, nie dany był im długi wypoczynek. Dory zaczyna mieć prześwity w pamięci i przypomina sobie, że miała rodziców. Postanawia więc wyruszyć w podróż, któej celem jest odnalezienie własnej przeszłości.

Mgliste wspomnienia kierują Dory i jej przyjaciół do kalifornijskiego oceanarium. Nie wszystko jest jednak tak łatwe, jak wydaje się na pierwszy rzut oka. Na szczęście, Dory może liczyć na pomoc nie tylko aktualnych, ale i dawnych przyjaciół.

Cykl książek Gdzie jest Dory?, poza opisywaniem przygód zapominalskiej rybki, wyróżnia się pięknymi, dużymi ilustracjami (kadrami z filmu). W Wielkim zeszycie filmowym maluchy dodatkowo mogą samodzielnie pokolorować niektóre z obrazków, co stanowi doskonały sposób na rozbudzenie ciekawości dziecięcej oraz możliwość ćwiczenia zdolności manualnych. Złota księga została wzbogacona o miękką tłoczoną okładkę, co sprawia, że z książki bardzo przyjemnie się korzysta. Rozbudza ona zmysł dotyku u malucha.

Magazyn filmowy to nie tylko historie i komiksy, ale również zadania do wykonania, które mobilizują dziecko do aktywności oraz wspomagają rozwój wyobraźni. Pozycja ta dodatkowo jest wyposażona w zabawkę dla malucha – grę wodną.

Historia Dory pokazuje dzieciom również to, jak ważna jest przyjaźń. To przyjaciele pomagają nam w różnych – nawet najtrudniejszych sytuacjach. To oni nas wspierają i nie opuszczają, gdy potrzebujemy ich pomocy. Dziecku najłatwiej wytłumaczyć znaczenie przyjaźni poprzez odpowiednie przykłady, a Gdzie jest Dory? idealnie spełnia tę rolę.

Z pewnością każde dziecko będzie zadowolone, jeśli otrzyma w prezencie książkę z cyklu Gdzie jest Dory?.

Alicja Barszcz, ponad rok temu
Komentarze

DYSKUSJE NA FORUM

Artykuły Testy i recenzje
Testy i recenzje

"Pomocy, będziemy dziadkami!" Roman Leuthner

"Pomocy, będziemy dziadkami!" Roman Leuthner

Jaką rolę w życiu dziecka mają dziadkowie? Zapraszamy do przeczytania książki "Pomocy, będziemy dziadkami!" napisaną przez Romana Leuthnera w wydaną przez GWP.

Testy i recenzje

"Suknia ślubna" Rachel Hauck

"Suknia ślubna" Rachel Hauck

"Suknia ślubna" od Wydawnictwa Święty Wojciech Cztery panny młode, jedna suknia ślubna, która daje odwagę, mobilizuje do działania...

Testy i recenzje

"Krowa Matylda bawi się w chowanego"

"Krowa Matylda bawi się w chowanego"

Kolejna przygoda Krowy Matyldy Jak zwierzęta bawią się w chowanego i co może z tego wyniknąć? Koniecznie sprawdź w książce "Krowa Matylda bawi się w chowanego" Alexandra Stefensmeiera.

Testy i recenzje

"Historia pewnej dziewczyny" Lindsey Kelk

"Historia pewnej dziewczyny" Lindsey Kelk

Książka od Zysk i S-ka Wydawnictwo Tess Brookes - kobieta, która nagle została pozbawiona wszystkiego, na czym jej zależało... Czy na Hawajach, podszywając się pod współlokatorkę, odnajdzie szczęście?

Testy i recenzje

Krem Pharmaceris baby

Krem Pharmaceris baby

Krem ochronny z filtrem przeciwsłonecznym powinien być aplikowany na delikatną skórę dziecka przed każdym wyjściem na zewnątrz. *Źródło zdjęcia: materiały prasowe

Testy i recenzje

Gra Dobble od Rebel

Gra Dobble od Rebel

Znajdź symbol Gra dla całej rodziny - Dobble od Wydawnictwa Rebel.