Trwa ładowanie...

Fryzura dla rocznego chłopca

 Agnieszka Gotówka
27.02.2023 11:54
Fryzura dla rocznego chłopca
Fryzura dla rocznego chłopca (https://pixabay.com/)

Fryzura dla rocznego chłopca ma być nie tyle modna, co wygodna. Wpadające do oczu pasma i do tego splątane są bardzo niekomfortowe. Tylko jak ściąć włosy dziecka w tym wieku? Jaka fryzura dla małego chłopca będzie odpowiednia? Oto kilka praktycznych podpowiedzi.

spis treści

1. Fryzura dla rocznego chłopca. Czym się kierować?

Fryzura dla chłopca to najczęściej krótko ścięte włoski. Takie cięcie nie sprawia kłopotu fryzjerowi, ale też jest bardzo praktyczne. Włoski układają się same, nie wpadają do oczu i nie trzeba ich w żaden sposób pielęgnować (poza regularnym myciem i czesaniem).

Jesli chcemy jednak nadać naszemu synowi nieco elegancki wygląd, a dziecko wykazuje chęć współpracy u fryzjera, warto rozważyć ścięcie włosów po bokach głowy i pozostawienie ich nieco dłuższych na górze.

Zobacz film: "Jak przewijać niemowlę?"

Odpowiednie fryzury dla chłopca to również te z wyraźnie zaznaczonym przedziałkiem lub grzywką ułożoną na bok. Niepraktycznie z kolei wydaje się zapuszczanie włosów. Nie da się ukryć, że dziecko z loczkami lub delikatnymi falami wygląda przeuroczo, jednak wpadające do oczu włosy są niezwykle irytujące. Na modne i efektownie wyglądające fryzury chłopięce przyjdzie jeszcze czas.

Białe lub siwe włosy u malucha. Niezwykłe dzieci mogą mieć poważny problem
Białe lub siwe włosy u malucha. Niezwykłe dzieci mogą mieć poważny problem

Pojawienie się dziecka na świecie to duża radość dla rodziców. Poród wygląda różnie, bywa też, że wzbudza

przeczytaj artykuł

2. Jaka fryzura dla chłopca będzie odpowiednia na lato?

Zdarza się, że wybór fryzury dla chłopców podyktowany jest porą roku. Ma to swoje uzasadnienie. Włosy zapewniają bowiem skórze głowy ciepło, stąd kiedy jest gorąco, są wręcz mokre od potu. By tego uniknąć, dobrze jest przed latem skrócić dziecku włoski nieco bardziej niż zimą.

O tym, jaka fryzura chłopięca będzie odpowiednia dla naszego dziecka warto porozmawiać z fryzjerem, do którego pójdziemy z naszą pociechą. Pamiętajmy jednak, by wybór salonu nie był przypadkowy. Dobrze jest wybrać takie miejsce, w którym fryzjerzy mają doświadczenie w czesaniu najmłodszych klientów. Taki specjalista nie tylko doskonale radzi sobie z nożyczkami i potrafi wyczarować idealną fryzurę, ale też tak zaciekawi dziecko, że bez wahania podda się jego zabiegom.

Warto pamiętać, że pierwsza wizyta dziecka u fryzjera jest niezwykle ważna. Jeśli przebiegnie bez problemu i odbędzie się w miłej atmosferze, z dużym prawdopodobieństwem kolejne cięcia też będą bezproblemowe.

W Polsce są salony, w których dzieci mogą oglądać bajki w czasie strzyżenia, a na koniec otrzymują dyplom (przy pierwszym strzyżeniu dopinany jest do niego ścięty kosmyk włosów). Niektóre z takich miejsc są też odpowiednio wyposażone, np. posiadają fotele w kształcie samochodu lub konika.

W przypadku dzieci nie ma raczej mowy o długim siedzeniu w fotelu, by fryzjer mógł uczesać malucha według najnowszych trendów. Najlepiej więc postawić na wygodę. Praktyczna fryzura dla 1,5-rocznego chłopca z całą pewnością nada mu anielskiego wyglądu.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze