Trwa ładowanie...

Fryderyka– imię. Pochodzenie, znaczenie, imieniny, znane osoby

Fryderyka– imię. Pochodzenie, znaczenie, imieniny, znane osoby
Fryderyka– imię. Pochodzenie, znaczenie, imieniny, znane osoby

1. Imieniny

Fryderyka imieniny obchodzi 18 lutego.

2. Fryderyka - zdrobnienia

Najpopularniejszymi zdrobnieniami są: Fryderyczka, Frysia, Frynia, Frydusia, Frydunia, Frydeczka, Frycka, Frycia, Frysia, Frynia.

3. Fryderyka - pochodzenie i znaczenie

Jest to żeńska forma imienia Fryderyk.

4. Fryderyka - odpowiedniki w różnych językach

 • łacina - Friderica
 • angielski - Frederica, Frederika
 • niemiecki - Frederike, Friederike, Frieda, Freda
 • francuski - Frédérique
 • hiszpański - Federica.

5. Fryderyka - znane osoby o tym imieniu

Zobacz film: "Czego unikać w ciąży?"
 • Fryderyka Dorota Wilhelmina: królowa Szwecji
 • Fryderyka Elkana (właściwie Fryderyka Judkowska) - polska piosenkarka i wokalistka jazzowa działająca w Polsce i we Francji
 • Fryderyka Hanowerska (właściwie Fryderyka Luiza Thyra Wiktoria Małgorzata Zofia Olga Cecylia Izabela Krystyna) - księżniczka hanowerska, królowa Grecji
 • Luiza Hessen-Kassel (właściwie Luiza Wilhelmina Fryderyka Maria Karolina Augusta Julia): królowa Danii w latach 1863-1898
 • Frederica Alexandrina Sagor Maas: amerykańska scenarzystka filmowa pochodzenia rosyjskiego, znana również z długowieczności- w chwili śmierci miała 111 lat i 183 dni
 • Friederike Mayröcker: austriacka poetka
 • Federica Pellegrini: włoska pływaczka, medalistka olimpijska
 • Fryderyka Reden: mecenas sztuki, w 1841 doprowadziła do przewiezienia do Karpacza kościółka znad jeziora Wang, zakupionego w południowej Norwegii
 • Fredrika Stahl: szwedzka wokalistka i autorka tekstów
 • Paulina Fryderyka Wirtemberska: księżniczka wirtemberska, księżna Nassau.

6. Fryderyka - numerologia

Liczba imienia Fryderyka wynosi 5.

6.1. Główne cechy charakteru

Numerologiczna Piątka wzmacnia naturalną grację i kulturę osobistą. Liczba imienia 5 zwiastuje popularność, wyróżnia osoby związane z elitami i wpływowymi środowiskami. Numerologiczna 5 zawarta w tym imieniu daje istotne atuty. Mocne strony tej liczby imienia to stałość i pewność siebie. Noszący to imię posiadają wielką godność osobistą. W kontaktach międzyludzkich liczy się dla nich szczerość i sprawiedliwość. U typowej Piątki widoczny jest niezachwiany system wartości, arystokratyczne maniery i wielka chęć wywierania pozytywnego wpływu na swoje otoczenie. Z drugiej strony Piątka ma naturalne uwarunkowania by zostać autorytetem w wybranej dziedzinie.

6.2. Zawody

Związane z reprezentowaniem innych np.: przedstawiciel handlowy, pracownik filii przedsiębiorstwa, ale również dyplomata lub pełnomocnik grupy ludzi. Piątka z powodzeniem odnajduje się też w sztuce.

6.3. Żywioły

Natura numerologicznej Piątki odpowiada sile połączonych żywiołów ognia i powietrza. To energia w czystej postaci. Ogień podsycany jest przez dopływ powietrza. Powietrze ogrzane przez ogień wznosi się ku górze. Obydwa żywioły harmonijnie współdziałają ze sobą. Istotą ognia jest aktywność oraz trwanie dzięki przemianie paliwa-materii w światło i ciepło.

6.4. Planety

Numerologiczna Piątka planetarnie łączy się z wpływem Słońca i Wenus. Słońce podkreśla indywidualizm, silne ego oraz spory potencjał twórczy. Wraz z Wenus, która w naturalny sposób harmonizuje swoje otoczenie, Słońce daje grację i zamiłowanie do piękna.

6.5. Pory roku

Wiosna i lato.

6.6. Miesiące

Kwiecień oraz lipiec.

6.7. Dni pomyślne

Piątek i niedziela.

6.8. Daty szczęśliwe

Daty szczęśliwe dla liczby imienia 5 to te, które po redukcji numerologicznej dadzą 1 lub 3. Jak przeprowadzić redukcję numerologiczną? Przykładowe wykonania redukcji kilku liczb. Liczba 19. 1+9=10. 1+0=1. Kolejny przykład dotyczy liczby 11. 1+1=2. Następny przykład dla redukcji liczby 23. 2+3=5 itp.

6.9. Metale

Złoto, brąz.

6.10. Kamienie

Topaz, szmaragd.

6.11. Kolory

Seledynowy, złoty.

6.12. Tonacja

Ton a.

6.13. Amulety roślinne

Słonecznik, bylica pospolita.

6.14. Drzewa

Cyprys, kasztanowiec.

6.15. Zwierzęcy przewodnicy

Lew, orzeł, turkawka.

6.16. Runy ochronne

Wunjo, dagaz.

6.17. Zapachy

Pobudzające np.: cytryna, cynamon, lawenda.

6.18. Miejsca istotne

Ciepłe kraje, estrady, miejsca szczególnie eksponowane, okolice pomników, siedziby firm i instytucji.

6.19. Pomyślny kierunek

Wschód i południowy wschód.

6.20. Życie rodzinne

Dla Piątki sprawy rodzinne wymagają nieustannej uwagi i odpowiedzialnego postępowania. Piątka ma dobre podejście do dzieci.

6.21. Rozwój

Istotny dla Piątki okres wypada pomiędzy 21. i 35. rokiem życia.

6.22. Dopasowanie imion

Imię Fryderyka współgra z innymi imionami, których liczba wynosi 3 lub 1. Pełna energii i inwencji Piątka doskonale zrozumie się z wszechstronną Trójką. Jedynka oraz Piątka są wibracjami zbliżonymi. Widać w ich relacji powinowactwo dusz.

6.23. Znak zodiaku

Imię Fryderyka jest doskonałe dla urodzonych w znaku Barana, Lwa i Wagi. Baran i Lew dopasowane są do wibracji tego imienia z powodu manifestacji pokrewnych cech charakteru. Są to znaki odważne w działaniu. Lew i Waga doskonale wpisują się w element związany z wysoką kulturą osobistą i gracją.

W jaki sposób wybrać imię dla dziecka? Sprawdź te materiały:

7. Fryderyka - schyłek życia i starość

Schyłek życia osoba o imieniu Fryderyka ma szansę spędzić w luksusie. Umiejętność pomnażania i gromadzenia dóbr w młodości oraz w wieku dojrzałym stanowić będzie doskonałe zabezpieczenie na starość. Pod koniec życia pojawią się nowe przyjaźnie.

Poznaj znaczenie podobnych imion:

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze