Trwa ładowanie...

Fotelik samochodowy do 700 zł – przegląd najlepszych modeli

Czym powinien charakteryzować się fotelik samochodowy dla dziecka? To pytanie pada zawsze w przypadku konieczności zakupu fotelika przez rodziców. Kolejne pytanie dotyczy kwoty jaką należy przeznaczyć na fotelik. Czy 700 zł to dostateczna kwota za którą kupimy bezpieczny i komfortowy fotelik dla dziecka? Jakie cechy będzie posiadał wybrany produkt? Poniżej przedstawimy najlepsze modele fotelików samochodowych do 700 zł.

Zobacz film: "Jak kąpać niemowlę w wiaderku?"

spis treści

1. Fotelik samochodowy do 700 zł – Diono Monterey 2

Fotelik Diono Monterey 2 zaprojektowano do umieszczenia go w samochodzie przodem lub tyłem do kierunku jazdy. Komfort dziecku zapewnia obszerne siedzisko wykonane z pianki chroniące ciało oraz główkę dziecka. Zagłówek reguluje się aż w 11 pozycjach. Tapicerka fotelika jest zdejmowana i można ją włożyć do prania. W trakcie podróży w foteliku Diono Monterey 2 dziecko jest zabezpieczone przez 5 punktowe pasy bezpieczeństwa. Fotelik waży jedynie 7 kg więc nie będzie sprawiało problemu jego przenoszenie w razie konieczności zamiany samochodu. W foteliku Diono Monterey 2 zainstalowano uchwyty do napojów i małych drobiazgów. Cena fotelika Diono Monterey 2 przekracza nieco ponad 550 zł.

2. Fotelik samochodowy do 700 zł – Cybex Pallas M-Fix

Cybex Pallas M-Fix to polski produkt przeznaczony dla dzieci do 12 roku życia. Fotelik da się wyregulować za pomocą jednej ręki. Fotelik Cybex Solution M-Fix wyposażono w wentylację a w razie zabrudzenia tapicerkę można wyprać w pralce. Cybex Solution M-Fix ma oprócz tego 5 punktowe pasy bezpieczeństwa z możliwością ich regulacji na wysokość. Fotelik można ustawiać przodem lub tyłem do kierunku jazdy. Montaż w samochodzie może odbywać się do systemu ISOFIX i standardowych pasów bezpieczeństwa. Wadą fotelika Cybex Solution M-Fix jest fakt, że baza ISOFIX jest dostępna za dopłatą. Fotelik Cybex Pallas M-Fix kosztuje ok. 750 zł.

3. Fotelik samochodowy do 700 zł – Joie Stages

Fotelikiem samochodowym dla dziecka w przedziale wagowym od 0 do 25 kg jest fotelik Joie Stages. Fotelik można ustawić przodem lub tyłem do kierunku jazdy. Bezpieczeństwo i wygodę w foteliku Joie Stages zapewnia dziecku regulowany zagłówek, 5-punktowe pasy bezpieczeństwa z nakładkami chroniącymi przed otarciem oraz wyprofilowane i energochłonne boczki zagłówka oraz siedziska. Fotelik Joie Stages standardowo wyposażono w bazę ISOFIX, która ułatwia jego zamontowanie w samochodzie. Fotelik Joie Stages został solidnie wykonany. Jest oferowany w wielu kolorach. Fotelik Joie Stages kosztuje 740 zł.

4. Fotelik samochodowy do 700 zł – Britax Evolva

Fotelik samochodowy Britax Evolva to produkt, który jest przeznaczony dla dzieci od 9 miesiąca życia do 12 lat. Decydując się na jego zakup rodzice mają pewność że posłuży dziecku przez wiele lat. Fotelik Britax Evolva ma atestowane systemy bezpieczeństwa zapewniające ochronę dziecku podczas zderzeń bocznych. Za prawidłowe ułożenie dziecka w foteliku odpowiadają 5-punktowe pasy bezpieczeństwa z nakładkami naramiennymi ograniczającymi ruch do przodu. Dodatkowo Britax Evolva posiada wysokie oparcie i regulowany na wysokość zagłówek. Wszystkie elementy dają się ustawić za pomocą jednej ręki. Niewiele wysiłku sprawia zdjęcie tapicerki pokrywającej fotelik. Britax Evolva nie posiada możliwości zamontowania go w samochodzie za pomocą systemu ISOFIX.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.