Trwa ładowanie...

Fotelik samochodowy do 500 zł – przegląd najlepszych modeli

Wybór foteliki samochodowego dla dziecka nie jest sprawą prostą. Podstawowym kryterium powinno być bezpieczeństwo i wygoda dziecka. Kolor, kształt i forma nabierają drugorzędnego znaczenia. Jednak dla rodziców ważna jest cena fotelika oraz to jak długo będzie użytkowany. Przedstawimy foteliki samochodowe do 500 zł i pomożemy przyjrzeć się specyfikacji oraz parametrom kilku najpopularniejszych na rynku modeli.

Zobacz film: "Katar u niemowlaka"

spis treści

1. Fotelik samochodowy do 500 zł - Maxi Cosi Cabrio Fix

Fotelik samochodowy Maxi Cosi Cabrio Fix to pierwsza propozycja fotelika do 500 zł. Przeznaczony jest on dla dzieci ważących od 0 do 13 kg lub od urodzenia do około 12 miesiąca życia. Fotelik samochodowy Maxi Cosi Cabrio Fix przystosowano do zamontowania w samochodach z systemem ISOFIX, lub go nie posiadających. Wówczas fotelik montowany jest przez zwykłe pasy bezpieczeństwa. Fotelik można również zamocować przodem lub tyłem do kierunku jazdy. Maxi Cosi Cabrio Fix został zaprojektowany w ten sposób, by jak najskuteczniej chronić dziecko. Szelki chroniące maluszka są regulowane na wysokość. Dodatkowo fotelik wyposażono w daszek chroniący przed promieniami słonecznymi. W foteliku Maxi Cosi Cabrio Fix znajduje się praktyczny schowek na drobiazgi. Tapicerkę zaś można uprać w pralce. Maxi Cosi Cabrio Fix kosztuje ok. 500 zł.

2. Fotelik samochodowy do 500 zł – CYBEX Aton 5

Drugi fotelik to Aton 5. Jest to już kolejna generacja fotelika samochodowego dla Najważniejszymi funkcje fotelika CYBEX Aton 5 to: wyciągana wewnętrzna wkładka, regulowany zagłówek czy zintegrowany daszek chroniący dziecko przed słońcem. Fotelik CYBEX Aton 5 wykonano z trwałego tworzywa która absorbuje siłę uderzenia i chroni dziecko. Fotelik w samochodzie montuje się za pomocą pasów bezpieczeństwa lub nakładki do uchwytów ISOFIX. Fotelik samochodowy CYBEX Aton 5 kosztuje ponad 500 zł.

3. Fotelik samochodowy do 500 zł - PEG-PÉREGO Primo Viaggio SL

Primo Viaggio SL to trzeci prezentowany fotelik samochodowy dla dzieci za 500 zł. Posiada on regulowany zagłówek, który chroni szyję dziecka. Komfort dziecku zapewnia anatomiczna wkładka siedziska wykonana z miękkiej pianki. Fotelik PEG-PÉREGO Primo Viaggio SL posiada daszek chroniący dziecko przed słońcem ze smyczą do zawieszenia zabawek lub innych gadźetów. Rączka służąca do przenoszenia fotelika posiada regulację. Fotelik PEG-PÉREGO Primo Viaggio SL można zamocować za pomocą pasów bezpieczeństwa lub systemu ISOFIX. Cena PEG-PÉREGO Primo Viaggio SL to 450 zł.

4. Fotelik samochodowy do 500 zł - RÖMER Baby-Safe

Ostatnią ofertą fotelika od 500 zł jest fotelik samochodowy RÖMER Baby-Safe. Wyposażony został on we wkładkę pochłaniającą energię powstałą w wyniku zderzenia. Zagłówek wyregulować odpowiednio do wzrostu dziecka za pomocą jednej ręki. Również za pomocą jednej ręki można obsłużyć pasy bezpieczeństwa oraz daszek chroniący przed słońcem. Komfort użytkowania fotelika RÖMER Baby-Safe podnoszą zdejmowana tapicerka, którą z łatwością można wyczyścić, bez konieczności wypinania dziecka z pasów bezpieczeństw oraz możliwość zamontowania fotelika w samochodzie lub na stelażu wózka dziecięcego dzięki adapterom. Na fotelik RÖMER Baby-Safe należy wydać 440 zł.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.