Trwa ładowanie...

Florencja– imię. Pochodzenie, znaczenie, imieniny, znane osoby

Florencja– imię. Pochodzenie, znaczenie, imieniny, znane osoby
Florencja– imię. Pochodzenie, znaczenie, imieniny, znane osoby

1. Imieniny

Florencja imieniny obchodzi 10 listopada i 1 grudnia.

2. Florencja - zdrobnienia

Najpopularniejszymi zdrobnieniami są: Flora, Floryna, Florencjuszka, Florcia, Florka, Floreczka, Florynia, Flo, Flosia, Flonia.

3. Florencja - pochodzenie i znaczenie

Jest to imię żeńskie pochodzenia łacińskiego. Wywodzi się od słowa oznaczającego "kwitnący, pomyślny".

4. Florencja - odpowiedniki w różnych językach

 • łacina - Florentia
 • angielski: Florence
 • francuski: Florence
 • hiszpański: Florencia
 • niemiecki: Florentia.

5. Florencja - znane osoby o tym imieniu

Zobacz film: "Czego należy unikać w ciąży?"
 • Florence Baverel-Robert: francuska biathlonistka, 2-krotna medalistka olimpijska, 9-krotna medalistka mistrzostw świata, mistrzyni Europy
 • Florence Isabel "Jane" Bell: kanadyjska lekkoatletka specjalizująca się w biegach sprinterskich, złota medalistka letnich igrzysk olimpijskich w Amsterdamie
 • Florence von Gerkan - niemiecka kostiumolog i profesor na uniwersytecie sztuki w Berlinie
 • Florence Foster Jenkins: amerykańska sopranistka-amatorka znana jako:najgorsza śpiewaczka świata:
 • Florence Green: brytyjska weteranka I wojny światowej
 • Florence Griffith-Joyner (właściwie Florence Delorez Griffith): amerykańska lekkoatletka, sprinterka, trzykrotna mistrzyni olimpijska
 • Florence Henri - fotografka i malarka
 • Florence Nightingale: angielska pielęgniarka, statystyk, działaczka społeczna i publicystka, uważana za twórczynię nowoczesnego pielęgniarstwa
 • Florence R. Sabin: amerykańska naukowiec, działała na polu anatomii i zdrowia publicznego, była pierwszą kobietą-profesorem na Johns Hopkins School of Medicine, pierwszą kobietą wybraną do United States National Academy of Sciences i pierwszą kobietą kierującą wydziałem Rockefeller Institute for Medical Research
 • Florence Steurer: francuska narciarka alpejska, brązowa medalistka w slalomie podczas igrzysk w Sapporo.

6. Florencja - numerologia

Liczba imienia Florencja wynosi 3.

6.1. Główne cechy charakteru

Numerologiczna Trójka obdarza radosnym i optymistycznym podejściem do życia. Liczba imienia 3 wprowadza silne związki z naturą i daje osobowość twórczą z dużymi pokładami wyobraźni. Numerologiczna 3 uznawana jest za wibrację bardzo korzystną i przynoszącą szczęście. Harmonia wewnętrzna i doskonała adaptacja do otoczenia są to charakterystyczne cechy typowej Trójki. Osoby o liczbie imienia 3 mają szerokie horyzonty myślowe i umiejętność korzystania z posiadanej wiedzy.

6.2. Zawody

Związane z komunikacją i wymianą informacji np.: dziennikarz, handlowiec, logistyk itp.

6.3. Żywioły

Natura numerologicznej Trójki odpowiada sile połączonych żywiołów powietrza i wody. To połączenie dwóch odmiennych emanacji. Woda dzięki powietrzu zachowuje swą świeżość. Powietrze lekkie i ulotne nasycone wodą daje ożywczą bryzę. Podgrzana woda przechodzi w stan lotny i unosi się w powietrzu. Otrzymując inny stan skupienia zwiększa elastyczność.

6.4. Planety

Numerologiczne Trójki planetarnie łączą się z wpływem Jowisza i Merkurego. Te planety wiążą się z przekazem informacji. Merkury odpowiada za analizę danych, a Jowisz za ich syntezę i zdolność abstrakcyjnego myślenia. Jowisz wnosi dobre maniery i rozmach w działaniu.

6.5. Pory roku

Wiosna i pełnia lata.

6.6. Miesiące

Marzec, maj, lipiec, listopad.

6.7. Dni pomyślne

środa i czwartek.

6.8. Daty szczęśliwe

Daty szczęśliwe dla liczby imienia 3 to te, które po redukcji numerologicznej dadzą 5 lub 7. Jak przeprowadzić redukcję numerologiczną? Przykładowe wykonania redukcji kilku liczb. Liczba 19. 1+9=10. 1+0=1. Kolejny przykład dotyczy liczby 11. 1+1=2. Następny przykład dla redukcji liczby 23. 2+3=5 itp.

6.9. Metale

Cyna, mosiądz.

6.10. Kamienie

Cytryn, ametyst.

6.11. Kolory

Pomarańczowy, turkusowy.

6.12. Tonacja

Ton c.

6.13. Amulety roślinne

Podbiał pospolity.

6.14. Drzewa

Jesion, bez.

6.15. Zwierzęcy przewodnicy

Małpa, lis, paw.

6.16. Runy ochronne

Iwaz, ansuz.

6.17. Zapachy

Radosne i ożywcze np.: żeń-szeń, eukaliptus, lipa.

6.18. Miejsca istotne

Drogi, trakty, centra handlowe, wyższe uczelnie, otwarte przestrzenie, zagranica, instytucje związane z prawem.

6.19. Pomyślny kierunek

Południe.

6.20. Życie rodzinne

Życie rodzinne powinno Trójce przynosić wiele satysfakcji.

6.21. Rozwój

Ważny dla Trójki okres to wiek od 7. do 14. roku życia.

6.22. Dopasowanie imion

Imię Florencja współgra z innymi imionami, których wartość numerologiczna wynosi 5 lub 7. Wszechstronna i ciekawa świata Trójka znajdzie wspólny język z Piątką, która bywa na salonach i posiada nienaganne maniery, a także z nieco mistyczną i romantyczną Siódemką. Numerologiczna Trójka i Siódemka będą się wzajemnie inspirować.

6.23. Znak zodiaku

Imię Florencja jest idealne dla urodzonych w znaku Bliźniąt, Strzelca, Wodnika oraz Ryb. Wymienione znaki zodiaku dobrze współgrają z wszechstronnym charakterem tego imienia. Bliźnięta, Wodnik i Strzelec są znakami podkreślającymi rolę intelektu. Ryby podkreślą swą zdolność do tworzenia i syntezy.

7. Florencja - dziecko

Osoby noszące imię Florencja w dzieciństwie tworzą dobre relacje z innymi ludźmi. To imię obdarza naturą towarzyską. W dzieciństwie widoczne jest zainteresowanie otaczającym światem. Florencja pomimo młodego wieku nigdy nie traktuje ludzi powierzchownie. U osób noszących to imię doceniana jest mądrość i umiejętność trafnego osądu sytuacji. Młodość to przygoda, ale też zdobywanie doświadczeń.

W jaki sposób wybrać imię dla dziecka? Sprawdź te materiały:

8. Florencja - schyłek życia i starość

Schyłek życia Florencja spędzi w doborowym gronie. Liczne znajomości i zaangażowanie się w sprawy otoczenia pozwolą cieszyć się pełnią istnienia. Dojrzałość przyniesie zgodę wewnętrzną i zrozumienie wielu wydarzeń z przeszłości.

Poznaj znaczenie podobnych imion:

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze