Trwa ładowanie...

Najlepsze filmy o koniach

Filmy o koniach od lat przyciągają uwagę widzów. Zarówno dzieci, jak i dorośli uwielbiają śledzić losy pięknych wierzchowców, a szczególnie wielu fanów filmów o koniach znajdziemy wśród młodych pasjonatów jeździectwa. Bawią, cieszą, a czasem wzruszają do łez. Które filmy o koniach warto obejrzeć?

Zobacz film: "Pomysły na wspólne, rodzinne spędzanie czasu"

spis treści

1. Dlaczego filmy o koniach są tak popularne?

Filmy o koniach cieszą się od lat ogromną popularnością. Są to najczęściej produkcje familijne, przy których można dobrze bawić się niezależnie od wieku.

Emocjonujące pościgi, wspaniałe przygody i przyjaźnie zawierane między zwierzęciem a człowiekiem, to motywy, które podbijają serca zarówno młodych, jak i nieco starszych widzów. Często poruszane są w nich takie tematy jak wolność, odpowiedzialność i wkraczanie w dorosłość.

Wśród filmów o koniach znajdziemy animacje, filmy przygodowe, filmy akcji a niekiedy nawet dramaty. Które filmy o koniach są szczególnie warte polecenia? Oto nasze propozycje!

Filmy o zwierzętach, które warto obejrzeć z dzieckiem
Filmy o zwierzętach, które warto obejrzeć z dzieckiem

Filmy o zwierzętach uczą empatii i są dobrym wstępem do rozmów o przyrodzie. Wiele z nich to nie tylko...

przeczytaj artykuł

2. Filmy o koniach dla dzieci i młodzieży

1. "Skok po marzenia", reż. Michael Damian (2007) Film o dorastającej nastolatce, 15- letniej Moondance Alexander, która boryka się ze stratą ojca. Po jego śmierci wyprowadza się do matki i próbuje na nowo poukładać swoje życie. Niestety wciąż ponosi porażki towarzyskie aż do czasu, gdy na jej drodze staje konik Checkers.

Zwierzę uciekło ze stajni, a Moondance musi go zwrócić właścicielowi. Po wielu namowach mężczyzna zgadza się jednak, aby bohaterka mogła trenować z jego koniem do zawodów jeździeckich. Choć początki są trudne, Moondance nie poddaje się i wielką determinacją walczy o swoje marzenia.

2. "Flicka", reż. Michael Mayer (2006)

Opowieść o introwertycznej nastolatce, której marzeniem jest prowadzić w przyszłości rodzinne ranczo. Na swej drodze spotyka dzikiego mustanga, którego postanawia oswoić.

Jest to ciepła opowieść o marzeniach, wkraczaniu w dorosłość i o przyjaźni między człowiekiem a koniem, szczególnie polecana dorastającym nastolatkom. Do filmu powstały dwie kolejne części.

3. “Czarny Książę”, reż. Caroline Thompson (1994)

Jeden z klasyków filmów o koniach, stale wzrusza i cieszy. "Czarny Książę" to opowieść o młodym koniu, który wiedzie spokojne i beztroskie życie w wiejskiej rezydencji. Niestety pewnego dnia jego właściciel musi wyjechać i postanawia sprzedać swoje zwierzęta, wskutek czego niektóre zwierzęta trafiają pod opiekę złych ludzi.

"Czarny Książę" to film przygodowy z nutą dramatu, dlatego też może podobać się zarówno dzieciom, jak i dorosłym widzom.

Filmy młodzieżowe. 5 ponadczasowych tytułów dla nastolatków
Filmy młodzieżowe. 5 ponadczasowych tytułów dla nastolatków

Filmy dla młodzieży są specyficzne dlatego, że niezwykle wymagający są ich widzowie. Potrzebują oni mocnych...

przeczytaj artykuł

3. Filmy o koniach dla dorosłych

1. “Zaklinacz koni”, reż. Robert Redford (1998)

Klasyk. "Zaklinacz koni" to fabularna opowieść o człowieku, który całe życie poświęcił koniom. Pewnego dnia na jego ranczo trafia młoda Grace, która straciła nogę wskutek wypadku samochodowego.

Dzięki towarzystwu koni dziewczynka powoli odzyskuje pewność siebie, zaś tytułowy "zaklinacz koni" nawiązuje romans z jej matką.

2. “Bez piętna”, reż. Phillip Baribeau (2015)

Film dokumentalny, zaliczany do kina drogi. Opowiada o podróży czterech mężczyzn, przemierzających trzy tysiące mil na grzbietach mustangów, od amerykańsko-kanadyjskiej granicy do Meksyku.

"Bez piętna" to historia o męskiej przyjaźni, wolności i miłości do koni. W filmie można doszukać się także kwestii związanych z ochroną dzikich mustangów.

3. “Hidalgo – ocean ognia”, reż. Joe Johnston (2004)

Kolejny film, w którym główny bohater musi przemierzyć trzy tysiące mil. W odróżnieniu od "Bez piętna" mistrz jeździecki podróżuje na koniu przez Irak, Arabię Saudyjską i Syrię. Główny bohater oraz jego koń biorą udział w wyścigu nazwanym "Ocean ognia". “Hidalgo – ocean ognia” to opowieść oparta na faktach.

4. Animowane filmy o koniach

Najczęściej w filmach o koniach występują prawdziwi aktorzy oraz zwierzęta, w animacjach zaś konie pojawiają się jako postacie poboczne (jak np. dostojny Khan - koń w bajce "Mulan"). Można jednak odnaleźć kilka świetnych produkcji, w których konie grają role pierwszoplanowe. Są to między innymi:

  • "Bella Sara: Opowieść o magicznej krainie koni”;
  • „Mustang z Dzikiej Doliny”;
  • „Ostatni jednorożec”.
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.