Trwa ładowanie...

Fajne filmy dla dzieci - top 10

 Ewa Rosiecka
14.02.2022 22:23
Filmy dla dzieci to rozrywka dla całej rodziny
Filmy dla dzieci to rozrywka dla całej rodziny (Adobe Stock)

Filmy dla dzieci to zwykle urocze filmy familijne, które często oglądają także dorośli. Jakie filmy dla dzieci warto obejrzeć? Które z nich przy okazji uczą dzieci? Dziś przedstawiamy ranking 10 najlepszych produkcji dla najmłodszych. Czy znasz je wszystkie?

spis treści

1. Korzyści z oglądania filmów dla dzieci

Uczą, bawią i zachwycają pomysłowością fabuły, intensywnością kolorów i barw oraz wartkim przebiegiem akcji. Są oglądane nie tylko przez najmłodszych, ale także dorosłych, i nie mówimy tylko o rodzicach dzieci.

Takie właśnie są filmy dla dzieci. Można wśród nich wyłowić kilka ciekawych, ponadczasowych produkcji, które z pewnością każdemu przypadną do gustu. Oto 10 wybranych przez nas najlepszych filmów dla dzieci.

2. Filmy dla dzieci - Król Lew

Zobacz film: "Jak zadbać o prawidłowe relacje z dzieckiem?"

Tę wzruszającą opowieść zna właściwie każdy. Mały lew Simba w wyniku intrygi zawiązanej przez niegodziwego wujka Skazy musi szybciej dorosnąć, by zmienić świat, który powstał po śmierci jego taty - Mufasy.

Z pomocą dwójki oddanych przyjaciół zamierza odzyskać należne mu dziedzictwo i odszukać drogę do dorosłości. Piękna, momentami śmieszna i wzruszająca historia, która zapada w serce.

Filmy o zwierzętach, które warto obejrzeć z dzieckiem
Filmy o zwierzętach, które warto obejrzeć z dzieckiem

Filmy o zwierzętach uczą empatii i są dobrym wstępem do rozmów o przyrodzie. Wiele z nich to nie tylko

przeczytaj artykuł

3. Filmy dla dzieci - Kraina Lodu

Absolutny hit dla wielu pokoleń. Historia Elsy i Anny od wielu lat podbija serca najmłodszych widzów, szczególnie małych dziewczynek, które identyfikują się z kochającymi się siostrami. Całości historii dopełnia zabawny bałwan Olaf, który stał się już postacią kultową, wierny renifer Sven oraz handlujący bryłami lodu Kristoff. Doskonała rozrywka gwarantowana.

4. Filmy dla dzieci - Matylda

Zabawna opowieść o sympatycznej, sześcioletniej dziewczynce - Matyldzie, która posiada wielki talent i niesamowite zdolności. Niestety jej rodzice nie wykazują zainteresowania swoją młodszą córką.

Nie dziwili się, nawet gdy czteroletnia Matylda potrafiła ugotować sobie obiad, nie zwrócili także uwagi, gdy dziewczynka biegle w tym wieku czytała.

Matylda musi zmierzyć się nie tylko ze swoimi rodzicami, ale również z okrutną, siejącą postrach dyrektor szkoły, do której dziewczynka uczęszcza. Na szczęście może liczyć na pomoc ukochanej pani nauczycielki, która pomaga jej rozwijać swój niesamowity talent i walczyć z niegodziwą dyrektor. Film dla wszystkich, który ukazuje, co jest w życiu najważniejsze.

5. Filmy dla dzieci - Auta

Wielki przebój, uwielbiamy szczególnie przez męską część młodych widzów. Zygzak McQueen jest młodym, bardzo ambitnym samochodem wyścigowym, marzącym o wielkim sukcesie. Aby go osiągnąć, starannie przygotowuje się do startu w wyścigu i Mistrzostwo Złotego Tłoka.

W wyniku nieprzewidzianych zdarzeń trafia do małego miasteczka, gdzie zaprzyjaźnia się Sally, Wójtem Hudsonem i przezabawnym Złomkiem. Pobyt ten sprawi, że oprócz prawdziwych przyjaciół Zygzak McQueen zmieni swoją postawę życiową i zrozumie, że w życiu są ważniejsze rzeczy od zwycięstw i sławy.

Opowieść, która z pewnością spodoba się widzom w różnym wieku.

6. Filmy dla dzieci - Shrek

Kto z nas nie zna uroczego ogra z bagien? Główny bohater wiedzie spokojne i beztroskie życie starego kawalera do czasu, gdy w jego domku zaczynają pojawiać się postacie z różnych bajek.

Na bagnie robi się coraz głośniej, a bajkowe stworzenia zajmują coraz więcej przestrzeni i nic nie wskazuje na to, aby miało się to niedługo zmienić. Jak się okazuje, za całym zamieszaniem stoi zły lord, który daje Shrekowi bardzo trudne zadanie: musi uwolnić z rąk smoka piękną księżniczkę.

Zabawna i wzruszająca opowieść o miłości, przyjaźni i tolerancji.

Filmy o superbohaterach. Dlaczego tak je lubimy?
Filmy o superbohaterach. Dlaczego tak je lubimy?

Filmy o superbohaterach są niezwykle popularne. Uwielbiają je dzieci, wysoko cenią dorośli. Często niewiele

przeczytaj artykuł

7. Filmy dla dzieci - Ratatuj

Młody szczurek Remy marzy o karierze wielkiego kucharza, najbardziej chciałby zostać szefem kuchni w restauracji w Paryżu. Na swojej drodze napotyka dwie poważne przeszkody: niechętna rodzina i to, że jest szczurem.

Dzięki splotowi wydarzeń trafia do kanałów mieszczących się dokładnie pod jedną z ekskluzywnych paryskich restauracji. Bohater początkowo nie jest w niej mile widziany, jednak udaje mu się wykazać swoimi umiejętnościami, przez co wywraca kulinarny Paryż do góry nogami.

Doskonała opowieść o marzeniach.

8. Filmy dla dzieci - Piękna i bestia

Bella jest wrażliwą i piękną młodą dziewczyną. Żyje ze swoim ojcem w małej wiosce we Francji. Pewnego dnia jej tata wpada w poważne kłopoty - zostaje uwięziony w pewnym zamku, przez mieszkającego tam potwora.

Aby zwrócić ojcu wolność bestia żąda, aby Bella z nim zamieszkała, dziewczyna się zgadza. Otrzymuje na zamku komnatę, gdzie usługują jej zaczarowane przedmioty. Ojciec, aby uwolnić ukochaną córkę, prosi o pomoc myśliwego, jednak okazuje się, że dziewczyna coraz lepiej czuje się w towarzystwie potwora i w otoczeniu zamku.

Wspaniała historia o potędze miłości i poświęceniu.

9. Filmy dla dzieci - Charlie i fabryka czekolady

Ekranizacja znanej powieści Roalda Dahla. Bohater - kilkuletni chłopiec pochodzący z biednej rodziny o imieniu Charlie, pewnego dnia znajduje w opakowaniu po czekoladzie kupon, który jest biletem wstępu do największej w mieście fabryki czekolady, którą prowadzi Willy Wonka.

Właściciela fabryki nikt nigdy jeszcze nie widział, jego wyroby zaś są niesamowicie smaczne. Charlie wraz z kilkorgiem innych dzieci wyrusza na zwiedzanie fabryki, gdzie czeka na nie mnóstwo ciekawych przygód.

Film dla całej rodziny, ukazujący ponadczasowe wartości.

10. Filmy dla dzieci - Księga Dżungli

Produkcja oparta na motywach opowiadań Rudyarda Kiplinga. Główny bohater - Mowgli - to chłopiec wychowany w dżungli przez watahę wilków. Pewnego dnia musi jednak opuścić swój dom. Wyrusza w niesamowitą podróż, w której trakcie poznaje prawdę o sobie.

Jego przyjaciółmi stają się pantera Bagheera oraz niedźwiedź Baloo. Musi także stawić czoła wrogom. Mowgli, podczas swojej wyprawy, uczy się sprawiedliwości i szacunku do zwierząt.

Najlepsze filmy o koniach
Najlepsze filmy o koniach

Filmy o koniach od lat przyciągają uwagę widzów. Zarówno dzieci, jak i dorośli uwielbiają śledzić losy

przeczytaj artykuł

11. Filmy dla dzieci - Epoka lodowcowa

Animowana komedia przygodowa. Jej akcja toczy się około 20 tysięcy lat temu. Ukazuje losy trzech nietuzinkowych bohaterów: mamuta Manny'egi, tygrysa Diego i zabawnego leniwca Sida.

Nasza trójka wyrusza na wyprawę, której celem jest zwrócić pewne ludzkie dziecko jego prawdziwej rodzinie. Niestety mają z tym pewne trudności - tygrys Diego prowadzi ich prosto w pułapkę, w której mogą zginąć, a świat staje w obliczu poważnego kataklizmu, gdy mała wiewiórka Scrat usiłuje zagrzebać w lodzie zdobytego z trudem żołędzia. Poprzez to niepozorne działanie rozpoczyna się na świecie epoka lodowcowa.

Wspaniała komedia dla całej rodziny.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze