Trwa ładowanie...

„Equestria Girls. Igrzyska przyjaźni” DVD – recenzja

Przyjaźń jest wartością, którą moim zdaniem powinniśmy się wszyscy kierować w swoim życiu. Właśnie dlatego uważam, że nasze dzieci jak najwcześniej również muszą dowiedzieć się, na czym polega przyjaźń. Najlepiej pokazać im to na własnym przykładzie, ale też jest mnóstwo książek i filmów, które traktują na ten temat.

"My Little Pony Equestria Girls: Igrzyska Przyjaźni"

"My Little Pony Equestria Girls: Igrzyska Przyjaźni"

To amerykańsko-kanadyjski film animowany wyreżyserowany przez Ishi Rudella. Jest kontynuacją filmu "My Little Pony: Equestria Girls: Rainbow Rocks", który ukazał się w 2014 roku. To już trzeci film z serii Equestria Girls. Seria został wyprodukowana przez Hasbro Studios i DHX Media.

Premiera "My Little Pony Equestria Girls: Igrzyska Przyjaźni" miała miejsce w USA 26 września 2015 na kanale Discovery Family. W Polsce zaś film ukazał sie 14 października 2015 na antenie teleTOON+.

Jednym z nich jest trzeci już film w serii Equestria Girls, czyli „Igrzyska Przyjaźni”. My Little Pony Equestria Girls opowiada o kucykach Pony, które znalazły się w świecie ludzi i uczęszczają do liceum Canterlot. Tym razem zbliżają się Igrzyska Przyjaźni, w czasie których uczniowie szkoły muszą zmierzyć się z przedstawicielami Liceum Cristal Prep w różnego rodzaju dyscyplinach – od typowo naukowych, poprzez matematycznie, po konkurencje fizyczno-sportowe.

Liceum Canterlot jeszcze nigdy nie wygrało, jednak od kiedy Sunset Shimmer, Rainbow Dash i pozostałe przyjaciółki MLP do niego uczęszczają, szanse na zwycięstwo zdecydowanie wzrosły. Kłopoty zaczynają się, gdy okazuje się, że przedstawicielką Liceum Cristal Prep zostaje ludzki odpowiednik Twilight Sparkle…

Dziewczyna jest najlepsza w szkole i marzy o stypendium, by dalej się kształcić, jednak nie cieszy się popularnością i raczej trzyma się na uboczu. Prowadzi własne badania nad energią, która przyciąga ją właśnie do Canterlot. Nie zdaje sobie sprawy, że jest przyrząd do mierzenia energii pochłania magię, tym samym wciągając portal do Equestrii oraz pozbawiając przyjaciółki mocy i… szczęścia, jakie ze sobą niesie.

W czasie Igrzysk Przyjaźni wyraźnie widać różnicę między dwiema szkołami. W Cristal Prep liczy się rywalizacja, każdy dba o siebie, nie potrafi cieszyć się radością innych ani martwić kłopotami znajomych. Z kolei w Canterlot panuje empatia i przyjaźń. Wszyscy odnoszą się do siebie z sympatią, a ich rywalizacja przebiega wspólnie, więc każdy ponosi odpowiedzialność zarówno za porażki, jak i za zwycięstwa.

Według mnie wszystkie filmy z serii My Little Pony i Equestria Girls idealnie nadają się do tego, by pokazać dziecku, czym jest przyjaźń. Z pewnością dziewczynki będą bardziej zainteresowane tego rodzaju postaciami i fabułą, jednak myślę, że chłopcy również znajdą w „Igrzyskach Przyjaźni” coś dla siebie. W filmie mamy fantastyczne złe charaktery i wyraźnie pokazane nieodpowiednie czynniki motywujące działanie, czyli zazdrość, chęć dominacji i wygranej za wszelką cenę.

Po raz kolejny MLP Equestria Girls pokazują, że przyjaźń jest najważniejsza. Świetny dubbing i grafika filmowa współgrają ze sobą. Piękne piosenki doskonale uzupełniają scenariusz. Fabuła jest zaskakująca i trzyma w napięciu od samego początku do końca. Film nie jest też bardzo długi, gdyż trwa około 70 minut, pozwalając na to, aby nawet młodsze i bardziej żywiołowe dzieci wytrwały w skupieniu.

Płyta DVD z filmem będzie z pewnością świetnym prezentem dla malucha i umili niejeden wieczór spędzany wspólnie z dzieckiem.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.