Trwa ładowanie...

Elektroniczna opaska fitness jak test ciążowy

 Sylwia Stachura
11.02.2016 16:32
Elektroniczna opaska fitness jak test ciążowy
Elektroniczna opaska fitness jak test ciążowy (Zdjęcie kobiety / Shutterstock)

Para miłośników sportu nie przypuszczała, że w tak zaskakujacy sposób dowie się o powiększeniu rodziny. Mężczyznę zaniepokoiły dziwne dane pojawiające się na elektronicznej opasce fitness żony. Zapytał innych użytkowników urządzenia, czy mieli takie problemy z tym gadżetem. Okazało się, że opaska działa dobrze, a kobieta... jest w ciąży.

Elektroniczne opaski monitorują poziom aktywności fizycznej. Coraz więcej osób ćwiczy z nimi na nadgarstku, aby śledzić postępy treningów i wyznaczać sobie nowe cele. Małżeństwo z Nowego Jorku, David i Ivonne, stosowało opaski Fitbit, które są bardzo popularne na całym świecie – szacuje się, że korzysta z nich dziewięć milionów osób. Urządzenie zaczęło jednak sprawiać pewne problemy.

David zauważył, że opaska kobiety pokazuje dziwne dane. Sądził, że uszkodzony może być sensor, ponieważ przez kilka kolejnych dni Fitbit pokazywał szybsze bicie serca kobiety niż zakłada norma. Z danych wynikało, że jej serce w spoczynku biło z prędkością 110 uderzeń na minutę (norma dla dorosłych to 60-100 uderzeń na minutę).

Mężczyzna stwierdził, że urządzenie jest uszkodzone i szukał w internecie opinii innych użytkowników. Chciał wiedzieć, czy spotkali się z tym problemem i ewentualnie samodzielnie wyregulować urządzenie, zanim skontaktuje się z obsługą klienta.

Zobacz film: "Jak wykonać test ciążowy?"

Przełomem okazał się dzień, w którym licznik pokazał, że Ivonne przez dziesięć godzin intensywnie ćwiczyła, mimo że tego dnia nie była zbyt aktywna. Internauci twierdzili, że być może winna jest aktualizacja oprogramowania opaski, ale jeden z użytkowników zapytał, czy to możliwe, że żona jest w ciąży.

Ciąża bez objawów – jak to możliwe?
Ciąża bez objawów – jak to możliwe? [7 zdjęć]

Brak miesiączki, wymioty, nudności, zwiększony apetyt, bolące piersi – między innymi po tych objawach

zobacz galerię

Para od pewnego czasu starała się o dziecko, dlatego hipoteza wydała się prawdopodobna. Tego samego wieczoru kobieta zrobiła dziesięć testów ciążowych – wszystkie miały pozytywny wynik. Małżeństwo nie spodziewało się, że objawem ciąży będzie przyspieszone bicie serca. Czekali na bardziej oczywiste sygnały, takie jak nudności, wymioty czy zmęczenie.

Po wizycie u lekarza wszystko stało się jasne – Ivonne była w piątym tygodniu ciąży. Przyspieszone bicie serca jest normalne u kobiet w ciąży. Organizm pracuje na zwiększonych obrotach, aby dostarczyć krew i tlen zarodkowi, stąd zmiany w rytmie serca. ****Dziecko Davida i Ivonne urodzi się w październiku.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze