Trwa ładowanie...

Dziwne imiona dzieci polskich gwiazd

 Dorota Mielcarek
13.09.2019 12:23
Oryginalne imiona polskich gwiazd
Oryginalne imiona polskich gwiazd (Instagram)

Wybór imienia dla dziecka nie jest łatwym zadaniem. Choć tradycyjne imiona wracają do łask, to jednak gwiazdy chętnie sięgają po imiona nietypowe i oryginalne. Sprawdź, którzy celebryci z naszego rodzimego show biznesu dali swoim dzieciom niepowtarzalne imiona i co one oznaczają.

1. Wojciech Modest Amaro i jego syn Gabriel Charbel

Gwiazdor "Hell's Kitchen" po raz kolejny został ojcem. Szczęśliwi rodzice powitali na świecie synka. Wybrali dla niego imiona kojarzące się z kultem religijnym.

Gabriel Charbel Amaro – pierwsze imię kojarzy się głównie z archaniołem Gabrielem, drugie pochodzi od świętego Charbela – zakonnika urodzonego w Libanie, który znany był z ascetycznego stylu życia.

2. Natalia Siwiec i córeczka Mia

Natalia wraz z mężem Mariuszem Raduszewskim nadali córeczce oryginalne imię - Mia. Co ono oznacza?

Zobacz film: "Szukasz imienia dla dziecka? Zobacz ranking"

Imię Mia nie ma jasno określonego pochodzenia. W języku włoskim i hebrajskim "Mia" oznacza "moja".

3. Marina i Wojciech Szczęśni i synek Liam

Piosenkarka i piłkarz doczekali się synka ponad rok temu. Para od niedawna pokazuje twarz małego Liama.

Liam to irlandzka odmiana imienia William. Oznacza osobę silną i opiekuńczą. W ostatnich latach imię stało się bardzo popularne w USA za sprawą gwiazdy muzyki - Liama Payne.

4. Michał Wiśniewski

Wokalista może poszczycić się całą gromadką dzieci o niepowtarzalnych imionach. Lider "Ich Troje" nazwał swoje dzieci: Xavier, Fabienne, Etiennette i Vivienne Vienna. Ich imiona wzbudzały sensację odkąd się urodziły. Co oznaczają? Xavier – polską formą jest Ksawery, oznacza beztroskiego młodzieńca. Fabienne – pochodzi z francuskiego i niemieckiego, oznacza ”budząca sympatię”. Etiennette – po polsku: Stefania, oznacza ”ukoronowana”. Vivienne Vienna – pierwszy człon oznacza ”pełna życia”, drugi: Wiedeń.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Inside. @lufthansa

Post udostępniony przez Michał Wiśniewski (@m_wisniewski1972)

Mówi się, że dwa pierwsze imiona pochodzą od wczesnego pseudonimu wokalisty - Xavier-Fabien.

5. Dorota Gawryluk ma syna Nikona

Prezenterka dała dziecku na imię Nikon. I nie ma to nic wspólnego z nazwą sprzętu fotograficznego. Imię oznacza zwycięzcę.

6. Katarzyna Skrzynecka i Marcin Łupucki

Są rodzicami córki o niebanalnym imieniu: Alika Ilia, co oznacza ”prawdę, która zwalcza zło”. To greckie imię. Rodzice dziewczynki zdecydowali się na nie, ponieważ Grecja jest ich ulubionym miejscem na świecie.

7. Kasia Figura

Aktorka także zaszalała podczas wyboru imion dla swoich córek. Wpływ na wybór imion dziewczynek miał ich ojciec, Kaia Schoenhalsa, który posiada indiańskie korzenie. Córki Koko Claire i Kaszmir Amber dziś są nastolatkami.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze