Trwa ładowanie...

Dziewczynka w końcu usłyszała głos mamy. Rodzice uchwycili pierwsze chwile niemowlaka z aparatem słuchowym

Georgina  urodziła się z poważną wadą słuchu.
Georgina urodziła się z poważną wadą słuchu. (Twitter)

4-miesięczna Georgina urodziła się z ciężką głuchotą. Prawdopodobnie od urodzenia nie docierała do niej większość dźwięków. Pomógł nowoczesny aparat słuchowy. Rodzice postanowili nagrać pierwsze chwile, kiedy dziewczynka zaczyna słyszeć. Radość dziecka trudno opisać.

spis treści

1. Dziewczynka usłyszała po raz pierwszy dźwięki

Muzyka, hałas na ulicy, rozmowy wokół – ze wszystkich stron w każdej minucie dobiegają do nas dźwięki. Trudno wyobrazić sobie życie w kompletnej ciszy. A to przeżywała w pierwszych tygodniach swojego życia 4-miesięczna Georgina. Lekarze uważają, że maleńka nie słyszała praktycznie żadnych dźwięków. To jedna miało się zmienić.

Dziewczynka leży i wpatruje się w kamerę - tak zaczyna się film nagrany przez rodziców dziewczynki. W końcu słychać głos mamy Georginy, która pyta córeczkę: "Czy możesz przywitać się ze wszystkimi?".

Zobacz film: "Te dzieci po raz pierwszy słyszą głos rodziców!"
Badania przy porodzie
Badania przy porodzie

KTG to jedno z badań, które będą przeprowadzane w czasie porodu.

zobacz galerię

Dziewczynka z niezwykłym entuzjazmem piszczy i gaworzy do rodziców. Widać, że dźwięk głosu mamy jest prawdziwą "muzyką dla jej uszu". Georgina całym ciałem pokazuje radość z tego, że w końcu słyszy.

Filmik wyciska łzy.

2. Tata pokazał, jak córeczka cieszy się z aparatu słuchowego

Tata Georginy opublikował film, na którym uwiecznił pierwsze chwile dziewczynki z nowoczesnym aparatem słuchowym. W rozmowie z BBC przyznaje, że chciał "podzielić się z innymi radością, której doświadczyli", kiedy córka zaczęła słyszeć. Podobno tak wygląda każdy poranek dziewczynki, kiedy rodzice uruchamiają jej aparat słuchowy.

Tata podzielił się reakcją dziecka po włączeniu aparatów słuchowych.
Tata podzielił się reakcją dziecka po włączeniu aparatów słuchowych. (Twitter)

Film obejrzało już ponad 750 tys. osób. Wielu komentuje wideo, zachwycając się słodką dziewczynką z ogromnymi oczami i jej szczerym uśmiechem.

"To najpiękniejszy film jaki tu zobaczyłam" – napisała Anni.

"To ogromne szczęście dla was i waszego malucha, że dzięki aparatom słuchowym może usłyszeć wasz głos. Powiedzcie jej, że może być kimkolwiek chce, tak jak nasza Sophie, która miała podobne problemy" – napisała inna z komentujących.

3. Niedosłuch u dzieci

Georgina pochodzi z Harrogate w północnej Anglii. Jej problemy ze słuchem zostały wykryte już podczas badań noworodka w szpitalu. Rodzice trafili z córeczką do audiologa, który stwierdził u niej ciężką głuchotę i zasugerował aparaty słuchowe. Rodzice bez wahania zastosowali się do tych zaleceń. Dziś są bardzo szczęśliwi, że ich córka w końcu słyszy.

"To była ogromna ulga, kiedy zobaczyliśmy, że te aparaty tak dobrze działają" – opowiadał ojciec Georginy w rozmowie z CNN.

Georgina skończyła 4 miesiące.
Georgina skończyła 4 miesiące. (Twitter)

Szacuje się, że niedosłuch lub głuchota wrodzona dotyka ok. 2-4 proc. dzieci na całym świecie. Najprostszym sposobem wykrycia nieprawidłowości są przesiewowe badania słuchu, które najczęściej wykonywane są tuż po narodzinach w szpitalu. Zaburzenia słuchu mogą blokować prawidłowy rozwój malucha. Przede wszystkim utrudniają lub uniemożliwiają dziecku naukę mówienia, dlatego bardzo ważne jest wczesne wykrycie problemu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze