Dziecko Wodnik

WODNIK 20.01 - 19.02. Wodnik to indywidualista. Gdy wszyscy siedzą, on stoi. Gdy wszyscy stoją, on biega. Mimo tego, a także mimo oryginalności, ma wielką potrzebę kontaktu z ludźmi. Dziecko spod znaku Wodnika bardzo szybko się nudzi. Lubi nowe wyzwania i nowe doświadczenia. Logika to jego drugie imię. To mały ekspert od wszystkiego, co trudne i nieznane.

Horoskop dla dzieci spod znaku Wodnika

Chłopiec spod znaku Wodnika to nikt inny jak mały odkrywca. Wszystkiego pragnie dociec, ze wszystkim chce się dokładnie zapoznać, doświadczyć. Chłopiec spod znaku Wodnika to istne żywe srebro pod względem zaskakiwania. Nikt inny nie potrafi tak zainteresować widzów i słuchaczy jak on. Jest bardzo kreatywny i potrafi niejednokrotnie zaskoczyć, a nawet zszokować. Wodnikowi powinno się w miarę możliwości pozostawiać wolny wybór i swobodę, gdyż jego indywidualność nie pozwala się nikomu ani niczemu uwięzić i podporządkować. Chłopiec spod znaku Wodnika to racjonalista. Romantyzm i emocjonalność to jego kompletne antonimy. Nie należy się więc dziwić, gdy chęć przytulenia i wyznania uczuć, skończy się ucieczką lub komentarzem: „No co Ty – Mamo…”.

Polecane wideo:

Dziewczynka spod znaku Wodnika to łagodna istota lubiąca towarzystwo. Nie lubi podporządkowywać się kanonom, zatem chęć ładnego, MODNEGO uczesania bądź ubrania może skończyć się płaczem i awanturą. To indywidualistka w każdym calu. Bardzo łatwo jednak nawiązuje kontakty ze starszymi, a także z rówieśnikami. Nie potrzebuje ciągłej opieki, nie jest typem „córeczki mamusi”. Czuje wielką satysfakcję, gdy może być sobą i nie musi podporządkowywać się żadnym nakazom.

Dzieci spod znaku Wodnika w szkole i w zabawie

Zodiakalne Wodniki to logicznie myślący racjonaliści, bardzo bystrzy i błyskotliwi. Mają głowę pełną pomysłów, lecz uporządkowaną, z wiedzą poukładaną w szufladkach. Zapamiętują szybko, lecz tak samo potrafią wszystko zapomnieć. Nie podporządkowują się kanonom w pisaniu, prawie zawsze mają inne zdanie niż reszta grupy, jednakże potrafią to dobrze i porządnie uargumentować. W zabawie Wodnik to dobry kompan, jednakże jego niezależność powoduje, iż sprawia wrażenie samotnika, co jest tylko pozorem, bo jak wiadomo lubi towarzystwo. Uwielbia zabawy wymagające myślenia, gry komputerowe to raj dla jego umysłu – uwaga, potrafią się od nich uzależnić! Kontrolowany Wodnik bardzo szybko się rozwija i ćwiczy swoje umiejętności.

Imiona dla Wodnika:

  • Krzysztof, Marcin, Paweł, Tomasz;

  • Agnieszka, Irena, Natalia, Marzena.

Ewelina Niestrawska-Mazur, ponad rok temu

Kultura

Komentarze

DYSKUSJE NA FORUM

Artykuły Kultura
Kultura

Jak często czytamy dzieciom?

Ośrodek Ewaluacji przeprowadził badania na temat tego, ile czasu rodzice poświęcają na czytanie dzieciom. Większość Polaków przeznacza na to około 10 minut dziennie. Aż 67 proc. osób żyjących w modelu 2+1 czyta dzieciom codziennie, od samego ich urodzenia....

Kultura

Książka "Bystrzaki"

Książka "Bystrzaki"

Szukasz inspiracji do zabaw ze swoim dzieckiem? Chciałabyś mu zaproponować coś ciekawego i jednocześnie rozwijającego kreatywność? Poszukaj podpowiedzi w książce „Bystrzaki" C.J. Simister.

Kultura

Zabawa w ciąży

Zabawa w ciąży

Jeśli tylko ciąża przebiega prawidłowo i dobrze się czujesz, nie ma przeciwwskazań, aby ten dzień spędzić z przyjaciółmi czy na balu sylwestrowym.

Kultura

Nauka ekologii z Ulicą Sezamkową

Nauka ekologii z Ulicą Sezamkową

"Kochaj Ziemię" to jeden z odcinków specjalnych Ulicy Sezamkowej. Dzieci mogą wiele dowiedzieć się na temat ekologii z odcinka "Zielono mi". Kanał MiniMini+ cieszy się ogromną popularnością wśród dzieci.

Kultura

Myszka Norka

Myszka Norka

Kino Myszki Norki zaprasza dzieci na bezpłatne pokazy filmów dla najmłodszych.

Kultura

Drzewko szczęścia

Drzewko szczęścia

Wydawnictwo Drzewko Szczęścia przedstawia zbór najpiękniejszych bajek.

Kultura

Seria Błękitny Laptop

Seria Błękitny Laptop

Seria Błękitny Laptop dostarcza rodzicom materiału do rozmowy z dzieckiem o zagrożeniach związanych z korzystaniem z Internetu.

Kultura

Kurczaki Luzaki

Kurczaki Luzaki

Książki z serii "Kurczaki Luzaki" obfitują w ciekawe historie. Wiele dzieci lubi elementy science-fiction, stąd duże zainteresowanie książką pt.: "Kosmiczne jajo". Dzieci mogą identyfikować się z postaciami z serii o Kurczakach Luzakach. Kolejna książka...