Trwa ładowanie...

Dziecko Wodnik

WODNIK 20.01 - 19.02. Wodnik to indywidualista. Gdy wszyscy siedzą, on stoi. Gdy wszyscy stoją, on biega. Mimo tego, a także mimo oryginalności, ma wielką potrzebę kontaktu z ludźmi. Dziecko spod znaku Wodnika bardzo szybko się nudzi. Lubi nowe wyzwania i nowe doświadczenia. Logika to jego drugie imię. To mały ekspert od wszystkiego, co trudne i nieznane.

Zobacz film: "Pomysły na wspólne, rodzinne spędzanie czasu"

spis treści

1. Horoskop dla dzieci spod znaku Wodnika

Chłopiec spod znaku Wodnika to nikt inny jak mały odkrywca. Wszystkiego pragnie dociec, ze wszystkim chce się dokładnie zapoznać, doświadczyć. Chłopiec spod znaku Wodnika to istne żywe srebro pod względem zaskakiwania. Nikt inny nie potrafi tak zainteresować widzów i słuchaczy jak on. Jest bardzo kreatywny i potrafi niejednokrotnie zaskoczyć, a nawet zszokować. Wodnikowi powinno się w miarę możliwości pozostawiać wolny wybór i swobodę, gdyż jego indywidualność nie pozwala się nikomu ani niczemu uwięzić i podporządkować. Chłopiec spod znaku Wodnika to racjonalista. Romantyzm i emocjonalność to jego kompletne antonimy. Nie należy się więc dziwić, gdy chęć przytulenia i wyznania uczuć, skończy się ucieczką lub komentarzem: „No co Ty – Mamo…”.

Dziewczynka spod znaku Wodnika to łagodna istota lubiąca towarzystwo. Nie lubi podporządkowywać się kanonom, zatem chęć ładnego, MODNEGO uczesania bądź ubrania może skończyć się płaczem i awanturą. To indywidualistka w każdym calu. Bardzo łatwo jednak nawiązuje kontakty ze starszymi, a także z rówieśnikami. Nie potrzebuje ciągłej opieki, nie jest typem „córeczki mamusi”. Czuje wielką satysfakcję, gdy może być sobą i nie musi podporządkowywać się żadnym nakazom.

2. Dzieci spod znaku Wodnika w szkole i w zabawie

Zodiakalne Wodniki to logicznie myślący racjonaliści, bardzo bystrzy i błyskotliwi. Mają głowę pełną pomysłów, lecz uporządkowaną, z wiedzą poukładaną w szufladkach. Zapamiętują szybko, lecz tak samo potrafią wszystko zapomnieć. Nie podporządkowują się kanonom w pisaniu, prawie zawsze mają inne zdanie niż reszta grupy, jednakże potrafią to dobrze i porządnie uargumentować. W zabawie Wodnik to dobry kompan, jednakże jego niezależność powoduje, iż sprawia wrażenie samotnika, co jest tylko pozorem, bo jak wiadomo lubi towarzystwo. Uwielbia zabawy wymagające myślenia, gry komputerowe to raj dla jego umysłu – uwaga, potrafią się od nich uzależnić! Kontrolowany Wodnik bardzo szybko się rozwija i ćwiczy swoje umiejętności.

Imiona dla Wodnika:

  • Krzysztof, Marcin, Paweł, Tomasz;

  • Agnieszka, Irena, Natalia, Marzena.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.