Trwa ładowanie...

"Dziecko w masce Batmana". Jak dziś wygląda Luna?

Avatar placeholder
20.07.2023 09:28
"Dziecko w masce Batmana". Jak dziś wygląda Luna Fenner?
"Dziecko w masce Batmana". Jak dziś wygląda Luna Fenner? (Instagram)

Luna Fenner przyszła na świat z rozległym znamieniem na twarzy. Dziewczynka została okrzyknięta "dzieckiem w masce Batmana". Szczęśliwie lekarze podjęli się usunięcia zmiany. Jak dziś wygląda Luna?

spis treści

1. "Dziecko w masce Batmana"

Rodzice Luny - Carol i Thiago - a także lekarze nie kryli zdziwienia, gdy dziewczynka przyszła na świat z czarnym znamieniem na twarzy.

Początkowo lekarze podejrzewali, że zmiana jest nowotworowa i zagraża życiu dziecka. Na szczęście szczegółowe badania potwierdziły, że jest to jedynie wrodzone znamię melanocytowe.

Zobacz film: "Matka udostępniła zdjęcie palców noworodka. Tak ostrzega innych"

To znamię z grupy barwnikowej, które swą nazwę zawdzięcza melaninie. Znamiona przyjmują różną wielkość oraz różne kształty. Niektóre mogą urosnąć nawet do 20 cm. Występują na twarzy, tułowiu oraz kończynach.

Charakterystycznego elementu na twarzy Luny nie dało się nie zauważyć. Dziewczynka została okrzyknięta "dzieckiem w masce Batmana".

Luna i Carol
Luna i Carol (Instagram)

Niestety Luna stała się obiektem niewybrednych komentarzy. Była prześladowana i krytykowana już od pierwszych dni życia. Rodzice nie chcieli, by ich córka doświadczała przykrości, postanowili, że znamię zostanie usunięte operacyjnie.

2. Liczne operacje

Rodzina wyjechała do Rosji, gdzie lekarze usunęli części znamienia z czoła, nosa i powiek. Następnie usunięto fragmenty zmiany z policzków.

Operacja polegała na wstrzyknięciu substancji, która prowadzi do obumarcia komórek tworzących znamię. Równolegle lekarze przeprowadzili zabiegi laserowe, które miały wyrównać kolor skóry.

Luna z mamą w trakcie podróży na konsultacje do Rosji
Luna z mamą w trakcie podróży na konsultacje do Rosji (Instagram)

Rodzice dziewczynki, aby wesprzeć żmudne leczenie i długotrwałą rehabilitację córki, otworzyli sklep z lalkami.

Znamię na twarzy Luny zaczyna powoli znikać. Cały proces zmian "dziecka w masce Batmana" możemy śledzić na Instagramie, który założyła mama dziewczynki.

Nie wiadomo, ile jeszcze operacji czeka małą Lunę. Jednak rodzice przyznają, że mimo bolesnego leczenia dziewczynka jest pogodna i prawidłowo się rozwija. Uwielbia księżniczki Disneya i w ostatnim czasie zapałała miłością do gimnastyki artystycznej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polecane

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze