Dziecko Byk

BYK 21.04- 20.05. Urodzone pod znakiem Byka dzieci są spokojne i cechują się chęcią do przebywania w bezpiecznym towarzystwie. W późniejszych relacjach z ludźmi charakteryzują się zdrowym rozsądkiem i praktycznością. Gdy Byki przyzwyczają się do jakiejś sytuacji czy miejsca, bardzo trudno je od nich odwieść. Rutyna to dla nich chleb powszedni. Gdy z niej wypadną, czują się po prostu źle i nieswojo. Byki są bardzo uczuciowe i przywiązane do kogoś, trudno się rozstają.

Horoskop dla dzieci spod znaku Byka

Chłopcy spod znaku Byka są rozsądni, zdolni i we wszystkich dziedzinach mają wyczucie. Uwielbiają rozmaite urządzenia, a w szczególności takie, które dają się łatwo rozebrać na czynniki pierwsze, by potem móc je poskładać. Chłopcy Byki są twardzi z zewnątrz, natomiast ich dusza jest przepełniona łagodnością i emocjonalnością. Lubią indywidualność, jednakże potrzebują rodzicielskiej miłości, czułości oraz pewności, że mają w najbliższych wsparcie.

Polecane wideo:

Dziewczynki spod znaku Byka to także „praktyczki” jednakże podobnie jak i chłopcy bardzo uczuciowe. Wymagają wiele ciepła i miłości, stałego jej okazywania. Mają olbrzymią potrzebę bliskości i poczucia, że bliska osoba jest w zasięgu ręki. Dziewczynki „Byki” są bardzo delikatne, lubują się w dobrym jedzeniu, pięknej naturze.

Byk w szkole i w zabawie

Zodiakalny Byk musi sto razy przemyśleć, zanim udzieli odpowiedzi na pytanie. To pilny i grzeczny uczeń, szanujący autorytet nauczyciela. Ponieważ jest praktykiem, bardziej ceni przedmioty ścisłe niż humanistyczne. Uczy się niezbyt szybko, jednakże skutecznie, a wiedza przyjęta na pewno będzie w dobrym momencie i o dobrej porze odpowiednio wykorzystana. Byk to dokładny, niechaotyczny, lubiący chwalić się swoją wiedzą uczeń. W zabawie Byk to jedynowładca. Narzuca sposób, styl i tempo zabawy. Rządzi także w sytuacjach, gdy jego zabawki są w niebezpieczeństwie – bardzo ich pilnuje i niechętnie się dzieli. Jest bardzo kreatywny i zabawy przez niego wymyślone na pewno będą bardzo twórcze. Byk ubóstwia przebywać na świeżym powietrzu, biegać i bawić się w gry ruchowe.

Imiona dla Byka:

  • Alina, Lidia, Kalina, Beata;
  • Kamil, Łukasz, Stanisław, Bogusław.
Ewelina Niestrawska-Mazu, ponad rok temu

Kultura

Komentarze

DYSKUSJE NA FORUM

Artykuły Kultura
Kultura

Dziadkowie

Dziadkowie

O tym, że Dzień Babci i Dziadka już za progiem przypominają kalendarze, media, szkoły i przedszkola. Na pewno nie zapomnimy o energicznych Dziadkach naszych pociech.

Kultura

Projekt Bajkowa drużyna

Projekt Bajkowa drużyna

"Bajkowa drużyna" to multimedialny projekt dla dzieci. Do pięknie wydanej, kolorowej książki dołączona jest płyta.

Kultura

Znak zodiaku Panna

Znak zodiaku Panna

Panny są bardzo bystre, mądre i racjonalne. Większość ich poczynań poprzedzona jest wieloma przemyśleniami i próbą racjonalnego podejścia do sprawy. Panna zawsze wszystko dokładnie analizuje, a gdy jest w centrum jakichś wydarzeń, mało co ucieka jej...

Kultura

Jak często czytamy dzieciom?

Ośrodek Ewaluacji przeprowadził badania na temat tego, ile czasu rodzice poświęcają na czytanie dzieciom. Większość Polaków przeznacza na to około 10 minut dziennie. Aż 67 proc. osób żyjących w modelu 2+1 czyta dzieciom codziennie, od samego ich urodzenia....

Kultura

Książka "Bystrzaki"

Książka "Bystrzaki"

Szukasz inspiracji do zabaw ze swoim dzieckiem? Chciałabyś mu zaproponować coś ciekawego i jednocześnie rozwijającego kreatywność? Poszukaj podpowiedzi w książce „Bystrzaki" C.J. Simister.

Kultura

Zabawa w ciąży

Zabawa w ciąży

Jeśli tylko ciąża przebiega prawidłowo i dobrze się czujesz, nie ma przeciwwskazań, aby ten dzień spędzić z przyjaciółmi czy na balu sylwestrowym.

Kultura

Nauka ekologii z Ulicą Sezamkową

Nauka ekologii z Ulicą Sezamkową

"Kochaj Ziemię" to jeden z odcinków specjalnych Ulicy Sezamkowej. Dzieci mogą wiele dowiedzieć się na temat ekologii z odcinka "Zielono mi". Kanał MiniMini+ cieszy się ogromną popularnością wśród dzieci.