Dziecko Baran

BARAN 21.03 – 20.04. Dziecko spod znaku Barana to istne żywe srebro. Od momentu kiedy staje na nogi, nieustannie biega. To osoba od najmłodszych lat niezależna i niesłuchająca rodziców. Woli nauczyć się czegoś na własnych błędach niż polegać na wskazówkach innych. Wrodzona energia nie pozwala mu na cierpliwe słuchanie i siedzenie w jednym miejscu. Zodiakalny baran nie umie i nie potrafi kłamać. Przeważnie zawsze powie prawdę, nawet jeśli będzie ona najbardziej kłująca i bolesna.

Polecane wideo:

Horoskop dla dzieci spod znaku Barana

Chłopcy spod znaku barana są impulsywni i odkrywczy. Wciąż chcą wszystko poznawać, nie sposób nadążyć za ich pomysłami. Są bardzo odważni i nie boją się konsekwencji czy to moralnych czy fizycznych – stłuczenia i siniaki to dla nich codzienność. Chłopcy spod tego znaku są urodzonymi liderami, zmysł przywódczy kieruje ich zawsze do roli inicjatora.

Dziewczynki spod znaku barana to chłopcy w dziewczęcej skórze. Cechują się dokładnie tym samym co chłopcy: uwielbiają konkurować. Gdy wokół nich nic się nie dzieje, potrafią wybuchnąć i zrobić prawdziwe przedstawienie, byleby ktoś zwrócił na nie uwagę. Chcą być doroślejsze niż są w rzeczywistości, dlatego odstają troszkę od rówieśników pod względem powagi, a nawet sposobu ubierania się.

Baran w szkole i w zabawie

Zodiakalny baran jest bystry i bardzo szybko pochłania wiedzę, niestety tak samo szybko bez odpowiedniej praktyki ją zapomina. Prędko się nudzi, stanowi zatem nie lada wyzwanie dla nauczyciela, pragnącego go czymś zainteresować. Nie podporządkowuje się łatwo, w tych sprawach jest nawet konfliktowy. Potrafi pokłócić się, gdy ktoś próbuje mu coś narzucić. W szkole bardzo często zgłasza się do odpowiedzi zanim przemyśli swoje zdanie, stąd często mówi niestety nie na temat. Zodiakalny Baran to dziecko pełne energii, potrafiące świetnie się bawić i hasać całymi dniami bez zmęczenia. Jest bardzo szybki i z trudem bawi się ze słabszymi od siebie – w takim towarzystwie prędko się nudzi. Uwielbia przewodzić dzieciom w przekonaniu, że jego wyobrażenia i pomysły są najlepsze.

Idealne imiona dla Barana:

  • Anna, Julia, Wioletta, Marzena;
  • Wojciech, Kamil, Dymitr, Jacek.
Ewelina Niestrawska-Mazur, ponad rok temu

Kultura

Komentarze

DYSKUSJE NA FORUM

Artykuły Kultura
Kultura

Książka "Bystrzaki"

Książka "Bystrzaki"

Szukasz inspiracji do zabaw ze swoim dzieckiem? Chciałabyś mu zaproponować coś ciekawego i jednocześnie rozwijającego kreatywność? Poszukaj podpowiedzi w książce „Bystrzaki" C.J. Simister.

Kultura

Zabawa w ciąży

Zabawa w ciąży

Jeśli tylko ciąża przebiega prawidłowo i dobrze się czujesz, nie ma przeciwwskazań, aby ten dzień spędzić z przyjaciółmi czy na balu sylwestrowym.

Kultura

Myszka Norka

Myszka Norka

Kino Myszki Norki zaprasza dzieci na bezpłatne pokazy filmów dla najmłodszych.

Kultura

Nauka ekologii z Ulicą Sezamkową

Nauka ekologii z Ulicą Sezamkową

"Kochaj Ziemię" to jeden z odcinków specjalnych Ulicy Sezamkowej. Dzieci mogą wiele dowiedzieć się na temat ekologii z odcinka "Zielono mi". Kanał MiniMini+ cieszy się ogromną popularnością wśród dzieci.

Kultura

Drzewko szczęścia

Drzewko szczęścia

Wydawnictwo Drzewko Szczęścia przedstawia zbór najpiękniejszych bajek.

Kultura

Seria Błękitny Laptop

Seria Błękitny Laptop

Seria Błękitny Laptop dostarcza rodzicom materiału do rozmowy z dzieckiem o zagrożeniach związanych z korzystaniem z Internetu.

Kultura

Kurczaki Luzaki

Kurczaki Luzaki

Książki z serii "Kurczaki Luzaki" obfitują w ciekawe historie. Wiele dzieci lubi elementy science-fiction, stąd duże zainteresowanie książką pt.: "Kosmiczne jajo". Dzieci mogą identyfikować się z postaciami z serii o Kurczakach Luzakach. Kolejna książka...