Trwa ładowanie...

Dzieci urodzone we wrześniu to ludzie sukcesu? Nowe badania

Wrzesień to czas, kiedy powoli robi się chłodniej, liście zaczynają zmieniać kolor na żółty, a w powietrzu fruwają pajęcze sieci. Dzieci urodzone właśnie we wrześniu mogą czuć się wyróżnione. Dlaczego?

Zobacz film: "Trzecie "royal baby" w drodze. Dlaczego ekscytujemy się każdą kolejną ciążą księżnej Kate?"

Naukowcy z Uniwersytetu w Toronto, Uniwersytetu na Florydzie oraz Uniwersytetu Northwestern w wynikach swoich badań wskazują, że urodziny we wrześniu mogą wiązać się z odniesieniem w przyszłości szkolnego sukcesu. Dzieci, które urodziły się w tym miesiącu zaczynają szybciej się uczyć.

Naukowcy wzięli pod lupę dane dotyczące ok. miliona uczniów szkół publicznych urodzonych na Florydzie w latach 1994-2000. W tym stanie, podobnie jak w 18. innych, dzieci mają dostosowany moment pójścia do przedszkola do daty urodzin. Kiedy rozpoczynają naukę, najstarsze w klasie są dzieci urodzone właśnie we wrześniu. Okazuje się, że mają one również większe szanse na odniesienie sukcesu.

Najbardziej popularne imiona męskie w pierwszym półroczu 2017 roku
Najbardziej popularne imiona męskie w pierwszym półroczu 2017 roku [5 zdjęć]

Na tę listę czekali prawdopodobnie wszyscy przyszli rodzice, którzy spodziewają się narodzin syna. A...

zobacz galerię

Wrześniowe dzieci są bardziej pewne siebie, lepiej się uczą, łatwiej dostają na studia, są też bardziej odpowiedzialne i rzadziej trafiają do więzienia za przestępstwa. Charakteryzuje je także odwaga.

Zobacz też:

Nina urodziła dziecko o nietypowej wadze. Jak wygląda teraz?

Co ciekawe, w Polsce najwięcej dzieci rodzi się w miesiącach letnich, także we wrześniu. W tym miesiącu przypada też dzień, w którym przychodzi na świat największa liczba noworodków. Główny Urząd Statystyczny podał, że w 2016 roku był to 13 września. Narodziło się wtedy 1447 dzieci.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza