Trwa ładowanie...

Pokazali dzieci Sienkiewicz. "Bez żadnej rodziny i środków"

Avatar placeholder
21.06.2024 12:31
Dzieci Sienkiewicz potrzebują pomocy. "Zostały same, bez żadnej rodziny i środków do życia"
Dzieci Sienkiewicz potrzebują pomocy. "Zostały same, bez żadnej rodziny i środków do życia" (East News, materiały prasowe )

Barbara Sienkiewicz, zwana najstarszą matką w Polsce, zmarła 7 czerwca 2024 roku, osieracając 10-letnie bliźnięta: Anię i Piotra. Teraz dzieci potrzebują pomocy. Fundacja im. Darii Trafankowskiej zorganizowała zbiórkę, by zebrać fundusze na ich dalsze życie oraz rozwój.

spis treści

1. Została mamą w wieku 59 lat

Narodziny dzieci aktorki Barbary Sienkiewicz w 2014 roku były szeroko komentowane w mediach. Aktorka, wówczas 59-letnia, nie chciała mówić, kto jest ojcem maluchów. W oszczędnych słowach tłumaczyła także, dlaczego zaszła w ciążę w tak późnym wieku.

- Pierwszy moment, kiedy zapragnęłam być mamą, pojawił się podczas rozmowy z moim lekarzem, który powiedział: "Pani ma młody wiek biologiczny". Zdziwiłam się. I to na tyle mocno zostało w mojej psychice, że wiedziałam i czułam, że mam jeszcze czas. Czułam w 100 proc., że dam radę. Gdybym tego nie czuła, to na pewno bym nie realizowała do końca swojej decyzji i chęci. I tak się stało. Wbrew wiedzy niektórych lekarzy ginekologów - przyznała Sienkiewicz w programie "Wieczorny Express".

Zobacz film: "Jak zadbać o prawidłowe relacje z dzieckiem?"
Ania i Piotruś, dzieci zmarłej Barbary Sienkiewicz
Ania i Piotruś, dzieci zmarłej Barbary Sienkiewicz (Materiały prasowe)

2. Zbiórka pieniędzy

Po śmierci aktorki Ania i Piotruś trafili do placówki opiekuńczo-wychowawczej. Fundacja im. Darii Trafankowskiej, poruszona sytuacją bliźniaków, postanowiła zorganizować zbiórkę, by zebrać pieniądze na ich dalsze życie. Niestety, dzieci bez mamy, jak czytamy w opisie zbiórki, zostały bez rodziny i środków.

"Przed Anią i Piotrusiem jeszcze sporo trudnych chwil dlatego postanowiliśmy zebrać fundusze na ich codzienne potrzeby, wsparcie psychologiczne, dodatkową edukację, remont mieszkania. Jesteśmy poruszeni sytuacją Ani i Piotrusia i chcemy przynajmniej w taki sposób wesprzeć ich w trudnych chwilach" - czytamy na stronie Fundacji.

W opisie dodano także, że dzieci są tymczasowo pod opieką osoby, która zapewnia im dom i poczucie bezpieczeństwa.

3. Nowicka o dzieciach Sienkiewicz

Co znamienne, niedługo po urodzeniu przez Sieniewicz bliźniąt aktorka powiedziała w rozmowie z "Faktem", że w przypadku jej śmierci bliźniętami miałaby zająć się Wanda Nowicka, posłanka Nowej Lewicy.

Posłanka pytania po śmierci Sienkiewicz o to, kto zajmie się jej dziećmi, powiedziała, że w otoczeniu aktorki są osoby, które zajmą się opieką nad nimi.

- Nie jestem upoważniona do tego, żeby mówić o szczegółach, natomiast z informacji, które posiadam, mogę zapewnić, że jest grupa osób z bliskiego kręgu społecznego pani Barbary, które bardzo intensywnie pracują nad tym, żeby dzieci pani Barbary miały jak najlepszą opiekę - powiedziała "Plejadzie".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze