Trwa ładowanie...

Dzieci odkrywają siłę wyobraźni z MiniMini+ i Barbie! – ogólnopolski konkurs dla przedszkolaków

Avatar placeholder
30.05.2019 08:15
Dzieci odkrywają siłę wyobraźni z MiniMini+ i Barbie! – ogólnopolski konkurs dla przedszkolaków
Dzieci odkrywają siłę wyobraźni z MiniMini+ i Barbie! – ogólnopolski konkurs dla przedszkolaków (123rf)

Informacja prasowa

Kanał MiniMini+ i Barbie zapraszają przedszkolaków z całej Polski do udziału w wyjątkowym konkursie. Do wygrania są megazestawy zabawek firmy Mattel oraz książek i czasopism wydawnictwa Egmont dla całego przedszkola.

W konkursie jednak najważniejsza jest twórcza, pobudzająca wyobraźnię zabawa, podczas której dzieci przygotowywać będą fantastyczne przedstawienia. W jaki sposób Twoje dziecko może stanąć na podium? Wystarczy, że razem z przyjaciółmi da się ponieść nieograniczonej wyobraźni. Sprawdź, czy Twoje przedszkole bierze udział w zabawie, daj znać rodzinie i znajomym i razem głosujcie, by pomóc maluchom wygrać.

Konkurs Marzeń Przedszkolaka

Konkurs Marzeń Przedszkolaka

Zgłoszenia konkursowe przyjmowane są od 1 września do 15 października b.r.

Szczegóły konkursu wraz z regulaminem dostępne są na stronie: www.miniminiplus.pl/konkursprzedszkolaka

Zgłoszenia: zgloszenie@konkursprzedszkolaka.pl

Premiera filmu „Barbie Dreamtopia” na kanale MiniMini+ już 3 września 2016 o godz. 18:30.

Zobacz film: "W co należy wyposażyć przedszkolaka?"

Konkurs Marzeń Przedszkolaka to wyjątkowa zabawa dla dzieci w wieku przedszkolnym z całej Polski, które pod okiem swoich wychowawców mogą przygotować fantastyczne przedstawienia inspirowane historyjkami i najnowszym filmem „Barbie Dreamtopia”, który we wrześniu wyemituje kanał telewizyjny MiniMini+.

Konkurs Marzeń Przedszkolaka ma zachęcać do twórczej zabawy. Wyobraźnia dziecka to potężne narzędzie, które odpowiednio rozwijane pomoże mu w późniejszym życiu. Wierzymy, że ten rodzaj zabawy to dobrze spędzony czas, który w dodatku pozwoli odkryć zupełnie nowe talenty. Konkurs stanowi okazję do wspólnego (z dziećmi i rodzicami) przygotowania kolorowych kostiumów i scenografii, które będą bajeczną oprawą krain z wyobraźni małych przedszkolnych aktorów.

Warto zaangażować maluchy w tę inspirującą, artystyczną przygodę jeszcze z jednego powodu – dla zwycięskich przedszkoli organizator przewidział fantastyczne nagrody. Są nimi megazestawy zabawek firmy Mattel oraz książki i czasopisma wydawnictwa Egmont, z których na co dzień korzystać będą wszyscy wychowankowie nagrodzonych przedszkoli.

1. Każde przedszkole ma szansę wygrać!

MiniMini+ i Barbie do udziału w konkursie zapraszają wszystkie przedszkolaki, bez względu na wiek. Zadanie, którym jest przygotowanie przedstawienia inspirowanego najnowszym filmem „Barbie Dreamtopia”, zostało dostosowane do możliwości aktorskich wszystkich wychowanków przedszkola.

Najmłodsze dzieci (3-4 lata) mogą odgrywać scenki na podstawie treści historyjki odczytanej przez wychowawcę. Starsze dzieci (5-6 lat) mogą przygotować miniprzedstawienie na podstawie wybranego scenariusza. Zarówno historyjki, jak i gotowe scenariusze dostępne są na stronie konkursowej.

Jak przedszkole może zgłosić się do konkursu? Wystarczy, że jego pracownik prześle spektakl w postaci 5-minutowego filmu wraz ze zgłoszeniem konkursowym na adres zgloszenie@konkursprzedszkolaka.pl.

Na zwycięskie placówki czekają niezwykłe nagrody! Ponadto na fanpage’u Barbie zostaną opublikowane wszystkie filmy zgłoszone do konkursu i każdy będzie mógł je ocenić i polubić. Na podstawie liczby polubień zostaną wyłonione Nagrody Publiczności.

2. Wyjątkowe nagrody dla całego przedszkola

Zestawy nagród zawierają zabawki dla chłopców i dziewczynek od najlepszych marek firmy Mattel: Barbie, Hot Wheels, Fisher-Price, Mega Bloks, Bob Budowniczy, Tomek i Przyjaciele.

Starannie wyselekcjonowane zestawy mają nie tylko bawić, ale również uczyć i rozwijać umiejętności poznawcze i rozwojowe dzieci, począwszy od najmłodszych, na starszakach skończywszy. Świetną pomocą dydaktyczną będą książeczki Barbie oraz magazyny Barbie i Hot Wheels.

Laureaci I miejsca oraz zdobywcy Nagrody Publiczności w każdej kategorii wiekowej otrzymają megazestawy zabawek firmy Mattel oraz książek i czasopism wydawnictwa Egmont dla całego przedszkola o wartości brutto 6000 zł każdy! Przedszkola, które zdobędą II i III miejsca, zostaną nagrodzone zestawami zabawek, książek i czasopism – każdy o wartości kolejno 4000 zł oraz 2500 zł.

3. Wszyscy mogą głosować!

Zwycięskie prace wybierze jury, jednak w konkursie przyznane zostaną również Nagrody Publiczności w każdej z kategorii wiekowych. Wszystkie nadesłane filmy zostaną opublikowane na fanpage’u Barbie na Facebooku, aby cała rodzina mogła oddać swój głos na grupę jej małego aktora. Przedstawienia, które zdobędą największą liczbę głosów w obydwu kategoriach, zostaną nagrodzone zestawem zabawek od firmy Mattel o wartości 6000 zł.

4. Zaproś do udziału przedszkole swojego dziecka

Każdy rodzic ma szansę pomóc rozbudzać marzenia przedszkolaków – wystarczy zainteresować placówkę swojego dziecka Konkursem Marzeń Przedszkolaka. Jak to zrobić? Wystarczy, że informacją o konkursie wraz z linkiem do strony podzielimy się z dyrekcją placówki lub z opiekunem grupy.

5. Możesz być marzycielem – Barbie Dreamtopia

Barbie to marka, która pobudza w najmłodszych wiarę we własne marzenia. Hasłem „Możesz być, kim chcesz” buduje u dzieci poczucie, że marzenia uskrzydlają i zachęca je do tworzenia kreatywnych scenariuszy podczas zabawy.

Pragnąc pobudzić jeszcze więcej dziecięcych twórczych umysłów do kreatywnego myślenia, Barbie zachęca przedszkola, by zabrały swoich wychowanków do magicznych krain z filmu „Barbie Dreamtopia” – świata wyobraźni, w którym można pływać tęczowymi rzekami i unosić się w chmurach z waty cukrowej.

W czasie wspólnej zabawy, zainspirowane filmowym światem, dzieci same odkryją, jak wielką siłę ma wyobraźnia i ile radości mogą zyskać dzięki marzeniom. Film „Barbie Dreamtopia” będzie miał swoją telewizyjną premierę 3 września na kanale telewizyjnym MiniMini+.

Barbie Dreamtopia to zupełnie nowy magiczny świat w wyobraźni Chelsea – najmłodszej siostry Barbie. Chelsea oraz jej szczeniaczek Honey wyruszają na spotkanie fantastycznych przygód.

Najnowszy film animowany będzie miał swoją premierę 3 września na kanale MM+. Dodatkowo krótkie epizody 3’ będą emitowane na kanale MM+ od września oraz dostępne są na kanale You Tube Barbie.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze