Dzieci odkrywają siłę wyobraźni z MiniMini+ i Barbie! – ogólnopolski konkurs dla przedszkolaków

Informacja prasowa

Kanał MiniMini+ i Barbie zapraszają przedszkolaków z całej Polski do udziału w wyjątkowym konkursie. Do wygrania są megazestawy zabawek firmy Mattel oraz książek i czasopism wydawnictwa Egmont dla całego przedszkola.

W konkursie jednak najważniejsza jest twórcza, pobudzająca wyobraźnię zabawa, podczas której dzieci przygotowywać będą fantastyczne przedstawienia. W jaki sposób Twoje dziecko może stanąć na podium? Wystarczy, że razem z przyjaciółmi da się ponieść nieograniczonej wyobraźni. Sprawdź, czy Twoje przedszkole bierze udział w zabawie, daj znać rodzinie i znajomym i razem głosujcie, by pomóc maluchom wygrać.

Konkurs Marzeń Przedszkolaka
Konkurs Marzeń Przedszkolaka

Zgłoszenia konkursowe przyjmowane są od 1 września do 15 października b.r.

Szczegóły konkursu wraz z regulaminem dostępne są na stronie: www.miniminiplus.pl/konkursprzedszkolaka

Zgłoszenia: zgloszenie@konkursprzedszkolaka.pl

Premiera filmu „Barbie Dreamtopia” na kanale MiniMini+ już 3 września 2016 o godz. 18:30.

Konkurs Marzeń Przedszkolaka to wyjątkowa zabawa dla dzieci w wieku przedszkolnym z całej Polski, które pod okiem swoich wychowawców mogą przygotować fantastyczne przedstawienia inspirowane historyjkami i najnowszym filmem „Barbie Dreamtopia”, który we wrześniu wyemituje kanał telewizyjny MiniMini+.

Konkurs Marzeń Przedszkolaka ma zachęcać do twórczej zabawy. Wyobraźnia dziecka to potężne narzędzie, które odpowiednio rozwijane pomoże mu w późniejszym życiu. Wierzymy, że ten rodzaj zabawy to dobrze spędzony czas, który w dodatku pozwoli odkryć zupełnie nowe talenty. Konkurs stanowi okazję do wspólnego (z dziećmi i rodzicami) przygotowania kolorowych kostiumów i scenografii, które będą bajeczną oprawą krain z wyobraźni małych przedszkolnych aktorów.

Warto zaangażować maluchy w tę inspirującą, artystyczną przygodę jeszcze z jednego powodu – dla zwycięskich przedszkoli organizator przewidział fantastyczne nagrody. Są nimi megazestawy zabawek firmy Mattel oraz książki i czasopisma wydawnictwa Egmont, z których na co dzień korzystać będą wszyscy wychowankowie nagrodzonych przedszkoli.

Każde przedszkole ma szansę wygrać!

MiniMini+ i Barbie do udziału w konkursie zapraszają wszystkie przedszkolaki, bez względu na wiek. Zadanie, którym jest przygotowanie przedstawienia inspirowanego najnowszym filmem „Barbie Dreamtopia”, zostało dostosowane do możliwości aktorskich wszystkich wychowanków przedszkola.

Najmłodsze dzieci (3-4 lata) mogą odgrywać scenki na podstawie treści historyjki odczytanej przez wychowawcę. Starsze dzieci (5-6 lat) mogą przygotować miniprzedstawienie na podstawie wybranego scenariusza. Zarówno historyjki, jak i gotowe scenariusze dostępne są na stronie konkursowej.

Jak przedszkole może zgłosić się do konkursu? Wystarczy, że jego pracownik prześle spektakl w postaci 5-minutowego filmu wraz ze zgłoszeniem konkursowym na adres zgloszenie@konkursprzedszkolaka.pl.

Na zwycięskie placówki czekają niezwykłe nagrody! Ponadto na fanpage’u Barbie zostaną opublikowane wszystkie filmy zgłoszone do konkursu i każdy będzie mógł je ocenić i polubić. Na podstawie liczby polubień zostaną wyłonione Nagrody Publiczności.

Wyjątkowe nagrody dla całego przedszkola

Zestawy nagród zawierają zabawki dla chłopców i dziewczynek od najlepszych marek firmy Mattel: Barbie, Hot Wheels, Fisher-Price, Mega Bloks, Bob Budowniczy, Tomek i Przyjaciele.

Starannie wyselekcjonowane zestawy mają nie tylko bawić, ale również uczyć i rozwijać umiejętności poznawcze i rozwojowe dzieci, począwszy od najmłodszych, na starszakach skończywszy. Świetną pomocą dydaktyczną będą książeczki Barbie oraz magazyny Barbie i Hot Wheels.

Laureaci I miejsca oraz zdobywcy Nagrody Publiczności w każdej kategorii wiekowej otrzymają megazestawy zabawek firmy Mattel oraz książek i czasopism wydawnictwa Egmont dla całego przedszkola o wartości brutto 6000 zł każdy! Przedszkola, które zdobędą II i III miejsca, zostaną nagrodzone zestawami zabawek, książek i czasopism – każdy o wartości kolejno 4000 zł oraz 2500 zł.

Wszyscy mogą głosować!

Zwycięskie prace wybierze jury, jednak w konkursie przyznane zostaną również Nagrody Publiczności w każdej z kategorii wiekowych. Wszystkie nadesłane filmy zostaną opublikowane na fanpage’u Barbie na Facebooku, aby cała rodzina mogła oddać swój głos na grupę jej małego aktora. Przedstawienia, które zdobędą największą liczbę głosów w obydwu kategoriach, zostaną nagrodzone zestawem zabawek od firmy Mattel o wartości 6000 zł.

Zaproś do udziału przedszkole swojego dziecka

Każdy rodzic ma szansę pomóc rozbudzać marzenia przedszkolaków – wystarczy zainteresować placówkę swojego dziecka Konkursem Marzeń Przedszkolaka. Jak to zrobić? Wystarczy, że informacją o konkursie wraz z linkiem do strony podzielimy się z dyrekcją placówki lub z opiekunem grupy.

Możesz być marzycielem – Barbie Dreamtopia

Barbie to marka, która pobudza w najmłodszych wiarę we własne marzenia. Hasłem „Możesz być, kim chcesz” buduje u dzieci poczucie, że marzenia uskrzydlają i zachęca je do tworzenia kreatywnych scenariuszy podczas zabawy.

Pragnąc pobudzić jeszcze więcej dziecięcych twórczych umysłów do kreatywnego myślenia, Barbie zachęca przedszkola, by zabrały swoich wychowanków do magicznych krain z filmu „Barbie Dreamtopia” – świata wyobraźni, w którym można pływać tęczowymi rzekami i unosić się w chmurach z waty cukrowej.

W czasie wspólnej zabawy, zainspirowane filmowym światem, dzieci same odkryją, jak wielką siłę ma wyobraźnia i ile radości mogą zyskać dzięki marzeniom. Film „Barbie Dreamtopia” będzie miał swoją telewizyjną premierę 3 września na kanale telewizyjnym MiniMini+.

Barbie Dreamtopia to zupełnie nowy magiczny świat w wyobraźni Chelsea – najmłodszej siostry Barbie. Chelsea oraz jej szczeniaczek Honey wyruszają na spotkanie fantastycznych przygód.

Najnowszy film animowany będzie miał swoją premierę 3 września na kanale MM+. Dodatkowo krótkie epizody 3’ będą emitowane na kanale MM+ od września oraz dostępne są na kanale You Tube Barbie.

Komentarze

DYSKUSJE NA FORUM

Artykuły Zajęcia dodatkowe dla przedszkolaka
Zajęcia dodatkowe dla przedszkolaka

Zajęcia z piłki nożnej dla dzieci

Zajęcia z piłki nożnej dla dzieci

Piłka nożna i dzieci Piłka nożna jest sportem, który uczy dzieci współdziałania i jednocześnie pomaga im dbać o kondycję fizyczną.

Zajęcia dodatkowe dla przedszkolaka

Wspaniały taniec utalentowanej pary kilkulatków

Takiego talentu zazdroszczą im nawet wieloletni tancerze. Mają umiejętności i taką energię, że zarażają nią wszystkich! Zobaczcie, jak wspaniale ruszają się te dzieciaki.

Zajęcia dodatkowe dla przedszkolaka

Przygotowanie dziecka do zajęć sportowych

Przygotowanie dziecka do zajęć sportowych

Zajęcia sportowe dla dzieci Dzieci, które chodzą na zajęcia sportowe powinny być odpowiednio do nich przygotowane i chodzi tutaj przede wszystkim o odpowiedni strój i obuwie.

Zajęcia dodatkowe dla przedszkolaka

Zajęcia plastyczne dla przedszkolaków

Zajęcia plastyczne dla przedszkolaków wiążą się z korzyściami. Dzięki nim następuje rozwój sprawności motorycznej i wrażliwości artystycznej dziecka (...) . Ponadto zajęcia plastyczne dla dzieci kształcą...

Zajęcia dodatkowe dla przedszkolaka

Karate dla dzieci

indywidualny, który dodatkowo realizuje potrzebę przynależności. Zajęcia z karate mogą przerodzić się w pasję na całe życie. Wyniki badań informują (...) pierwsza z nich. Współcześnie karate jest rozpatrywane również...

Zajęcia dodatkowe dla przedszkolaka

Jak przygotować dziecko do zajęć sportowych?

do grupy ćwiczących. Odzież sportowa dla dzieci Zajęcia mogą odbywać się na sali sportowej lub na dworze. Niezależnie od tego, obowiązuje (...) , warto wybierać odzież w barwach najbardziej lubianych przez dzieci. Będzie to stanowiło...

Zajęcia dodatkowe dla przedszkolaka

Zabawy taneczne dla dzieci - pomysły

zabawę, w której ważny jest też ruch ciała, dziecko usprawnia się motorycznie, nabywa umiejętności koordynacji wzrokowo-ruchowej, a dodatkowo wykształca (...) dodatkowe, które mają włączyć ducha rywalizacji w uczestnikach....

Zajęcia dodatkowe dla przedszkolaka

Zabawy logopedyczne dla dzieci

Zabawy logopedyczne dla dzieci

Różnego rodzaju ćwiczenia usprawniające mowę możemy prowadzić już z 3-letnim dzieckiem. Trzeba pamiętać, aby stanowiły one formę zabawy, a nie żmudną naukę i nieustanne treningi. Ćwiczenia logopedyczne zaczynamy od najprostszych, po jakimś czasie stopniowo...

Zajęcia dodatkowe dla przedszkolaka

Nauka literek dla przedszkolaka

wysiłku, a nie wszystkie przedszkolaki uczą się w tym samym tempie. Etapy nauki literek Moment inicjacji Alfabet dla dzieci można wprowadzać

Zajęcia dodatkowe dla przedszkolaka

Kursy taneczne dla dzieci

(4-7 lat) tej aktywności ruchowej mogą korzystać z zajęć zumbatomic, które podobnie jak zumba łączą elementy tańca i ćwiczeń. Zajęcia odbywają (...) kursy hip-hopu, dostępne również dla dzieci w łódzkiej Akademii Rozwoju i Twórczej...