Trwa ładowanie...

Dowiedziała się o ciąży w dniu, w którym urodziła synka

Zatrzymanie miesiączki, ból piersi, wymioty i zawroty głowy to tylko niektóre z objawów, których w pierwszych tygodniach ciąży doświadcza większość kobiet. Powiększający się brzuch, pojawiające się rozstępy, ogólne zmęczenie i niewyspanie to z kolei domena późniejszych miesięcy życia ciężarnych. Ta matka nie miała jednak żadnych ciążowych objawów, a o tym, że urodzi dziecko dowiedziała się dopiero gdy... rozpoczęła się akcja porodowa.

Zobacz film: "Lewandowska doradza kobietom w ciąży"

9 najczęstszych dolegliwości ciążowych
9 najczęstszych dolegliwości ciążowych [10 zdjęć]

Wymioty, nudności, zgaga – to typowe dolegliwości, które zazwyczaj towarzyszą kobiecie w pierwszych tygodniach...

zobacz galerię

1. Poród z zaskoczenia

Aleta O'Meara to 43-letnia mieszkanka Nowej Południowej Walii. Pewnego dnia, gdy zaniepokoił ją bolący brzuch postanowiła, że odwiedzi swojego lekarza rodzinnego. Kobieta zdecydowała się nie bagatelizować swoich objawów, ponieważ 5 miesięcy wcześniej przeszła korekcję brzucha. Gdy znalazła się na miejscu okazało się, że skurcze brzucha to nic innego jak początek akcji porodowej.

Facebook.com
Facebook.com

Aleta była równie zszokowana, jak jej lekarz, który dla potwierdzenia diagnozy zlecił wykonanie szeregu badań. Badania krwi i moczu, a następnie USG potwierdziły, że dziecko przyjdzie na świat jeszcze tego samego dnia. "Byliśmy przerażeni, bo nie wiedzieliśmy, czy dziecko jest zdrowe – mój mąż przyjmował leki na choroby autoimmunologiczne, które mogą powodować wady płodu" - mówi Aleta O'Meara.

2. Tajemnicza ciąża

W dodatku kobieta miała wszczepiony w ramię implant antykoncepcyjny, przy którym zajście w ciążę jest praktycznie niemożliwe. Ponadto zaledwie 5 miesięcy wcześniej przeszła operację korekcji brzucha po znacznej utracie wagi. Jak to możliwe, że kobieta nie wiedziała, że w jej organizmie rozwija się dziecko? "Operacja zamaskowała całą ciążę" - odpowiada. Dopiero 13-letnia córka Alety, widząc złe samopoczucie matki, kazała jej iść do lekarza.

Zobacz także:

Szybka reakcja lekarzy sprawiła, że narodziny małego Toby'ego odbyły się bez żadnych komplikacji.

Przeczytaj koniecznie:

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.