Trwa ładowanie...

Daszek do mycia głowy. Kiedy warto go kupić?

 Agnieszka Gotówka
02.01.2023 08:37
Daszek do mycia głowy. Kiedy warto go kupić?
Daszek do mycia głowy. Kiedy warto go kupić? (https://stock.adobe.com/)

Daszek do mycia głowy dla wielu wydaje się być niepotrzebnym gadżetem. Okazuje się jednak, że niekiedy to jest to jedna z lepszych inwestycji, która raz na zawsze pozwoliła pożegnać się z histerią podczas mycia włosów.

spis treści

1. Daszek do mycia głowy dla dzieci. Co to jest?

Wygląda niepozornie, ale dla wielu rodziców to prawdziwe wybawienie. Rozumieją to zwłaszcza ci opiekunowie, których dzieci nie dawały sobie umyć włosów, bo każde przedostanie się wody w okolice oczu, wywoływało płacz.

Są bowiem dzieci, które nie lubią, kiedy woda spływa im po twarzy. Są i takie, które boją się, że szampon wywoła szczypanie oczu. I to właśnie dla nich opracowano prosty gażdżet: daszek dla dzieci do mycia głowy, który zabezpiecza oczy przed dostaniem się do nich szamponu i wody w trakcie kąpieli.

Zobacz film: "W co należy wyposażyć przedszkolaka?"
"Trupia pleśń" w zabawkach do kąpieli. Chemiczka ostrzega innych rodziców
"Trupia pleśń" w zabawkach do kąpieli. Chemiczka ostrzega innych rodziców

Popularna w sieci Mama.chemik postanowiła przeprowadzić eksperyment na gumowych zabawkach do kąpieli.

przeczytaj artykuł

2. Jaki daszek do mycia głowy dziecka wybrać?

Zacznijmy od ceny, która w tym przypadku nie jest zbyt wysoka. Daszek do kąpieli można kupić za ok. 20-30 zł. Dostępny jest w sklepach internetowych z akcesoriami dziecięcymi. Znajdziemy go też w drogeriach i niektórych hipermarketach.

Daszek nie tylko zabezpiecza oczy, ale też uszy dziecka. Daje ponadto rodzicom możliwość spokojnego umycia włosów kilkulatka, kiedy ten zajęty będzie kąpielową zabawą (spływająca po twarzy woda nie będzie go rozpraszać).

Przed zakupem warto się upewnić, czy obwód daszka jest regulowany (np. za pomocą zatrzasków). Chodzi o to, by idealnie dopasować go do głowy dziecka, bo w przeciwnym razie nie będzie odpowiednio spełniać swojej funkcji.

Dobrze jest też sprawdzić, z jakiego materiału wykonany jest daszek. Tu odpowiednie będzie tzw. tworzywo EVA, czyli miękka piankowa guma, która jest łatwa w utrzymaniu czystości (wystarczy opłukać daszek z mydła i szamponu, a następnie wysuszyć).

Niektóre modele można też wykorzystywać jako daszek przeciwsłoneczny.

3. Daszek do mycia głowy – opinie

Dla wielu rodziców daaszek do mycia głowy może być wcale nieprzydatny, bo ich dziecko lubi się kapać i w trakcie mycia jest tak zaabsorbowane zabawą, że nawet nie zauważa, że po oczach spływa mu woda.

Trzeba jednak pamiętać, że spora grupa dzieci nie lubi mycia włosów, a zbliżanie się rodzica z szamponem w ręku powoduje histeryczny płacz. To właśnie im najbardziej może przydać się daszek do mycia głowy, co zresztą potwierdzają opinie znalezione w sieci:

  • "Jak zobaczyłam, to aż się uśmiechęłam, ale postanowiłam sprawdzić i to faktycznie się przydaje. Dziecku nie leci nic do oczek, przez co te go nie pieką i mycie głowy nie jest żadnym problemem".
  • "Super! Syn w końcu nie płacze przy myciu włosów".
  • "Daszek świetnie spełnia swoje zadanie. Córka siedzi w kapieli spokojnie podczas mycia głowy i przygląda lejacej się wodzie. Nie ma dramatów, jak to było do tej pory".
  • "Ten daszek jest rewelacyjny! Taki prosty, a taki genialny".
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze