Trwa ładowanie...

Czym czyścić łazienkę, gdy mamy małe dziecko? Naturalne środki

Chcesz zadbać o zdrowie swojego dziecka nawet podczas najprostszych codziennych czynności? Zwracaj uwagę na to, jakimi środkami czyścisz łazienkę, gdyż niektóre z nich mogą być bardzo szkodliwe dla młodego organizmu, a w szczególności dla układu oddechowego. Jeśli nie wiesz, czym czyścić łazienkę, zapoznaj się z poniższym artykułem i zadbaj o zdrowie Twojego dziecka i wszystkich domowników. Kiedy wybierzesz się na zakupy, zwróć uwagę na naturalne środki czystości, które nie zawierają w sobie drażniących układ oddechowy oraz mogących wywoływać uczulenie substancji.

Zobacz film: "Jak przewijać niemowlę?"
spis treści

1. Naturalne środki czystości – czym są?

Jeśli masz w domu małe dziecko, wybieraj tylko ekologiczne środki czystości. Tego typu preparaty nie drażnią dróg oddechowych, dzięki czemu nie wywołują także żadnych reakcji alergicznych. Naturalne środki czystości nie zawierają w sobie zbędnych związków chemicznych, a dodatkowo są stosunkowo tanie.

Możesz zrezygnować ze wszystkich innych preparatów do czyszczenia łazienek na rzecz tych naturalnych. Zrobisz duży ukłon w stronę środowiska oraz swojego portfela. Zacznij myć łazienkę bez zbędnej chemii, a na pewno zauważysz różnicę.

Nie tylko Twoje dłonie będą w lepszym stanie. Wszystkie sprzęty oraz wyposażenie łazienki wyczyścisz bez problemu, a co najważniejsze – ochronisz swoje dziecko przed oddziaływaniem chemii znajdującej się w tradycyjnych preparatach czyszczących.

Zadbaj o czystość powietrza w swoim domu
Zadbaj o czystość powietrza w swoim domu

Na zanieczyszczenie powietrza skarżą się mieszkańcy większości polskich miast. Specjaliści nieustannie

przeczytaj artykuł

2. Jak czyścić łazienkę domowymi sposobami?

Czyszczenie łazienki to na pozór prosta sprawa, która trochę się komplikuje, kiedy w domu pojawia się nieco mniejszy lokator, który jest narażony na oddziaływanie chemikaliów znajdujących się w zwykłych preparatach myjących. Zdecyduj się na naturalne środki czystości, a będziesz mogła spać spokojnie bez obaw o zdrowie malucha.

Podczas mycia łazienki zauważyłaś, że fugi straciły swój pierwotny wygląd? Naturalnym sposobem na czyszczenie tego typu elementów jest wykorzystanie proszku do pieczenia. Wystarczy, że zamoczysz fugi i zapomnisz o problemach z zabrudzeniami. Kiedy rozprowadzisz proszek po powierzchni fugi, wystarczy, że odczekasz kilkanaście minut, a następnie przetrzesz ją gąbką.

Zastanawiasz się, czym czyścić łazienkę, aby była pachnąca, a płytki ścienne lśniące? Jeśli denerwują Cię zacieki i liczne zabrudzenia na ich powierzchni, wykorzystaj ocet będący naturalnym środkiem czystości. Ocet pomoże Ci usunąć osady z mydła i kamienia z powierzchni płytek.

Pomimo tego, że ocet ma swój specyficzny zapach, jest jednak całkowicie bezpieczny dla zdrowia człowieka oraz nie podrażnia dróg oddechowych. To dość ważne szczególnie w przypadku dzieci, dlatego zapamiętaj tę metodę czyszczenia płytek łazienkowych.

Ocet cytrusowy. Sprzątanie bez detergentów (WIDEO)
Ocet cytrusowy. Sprzątanie bez detergentów (WIDEO)

Owoce cytrusowe stosujemy głównie do walki z przeziębieniem. Okazuje się, że ich antybakteryjne właściwości

przeczytaj artykuł

3. Naturalne środki do mycia wanny, umywalki i baterii

Zapamiętaj, że czyszczenie łazienki bez chemii wcale nie jest tak trudne, jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. Stwórz swoją własną pastę składającą się z sody oczyszczonej i octu. Taka mieszanka pozwoli Ci wyszorować dokładnie całą umywalkę, baterię oraz wannę bez ryzyka, że po myciu zostaną osady kamienia lub mydła.

Dobrym rozwiązaniem jest też połówka cytryny. Ta idealnie nadaje się do mycia chromowanych elementów, na których zgromadził się brzydki osad. Czyszczenie łazienki z wykorzystaniem naturalnych środków czystości wcale nie musi być trudne.

Wykorzystaj powyższe wskazówki na temat tego, czym czyścić łazienkę dbając o zdrowie małego dziecka, a będziesz spać spokojnie.

Dla rodziców zdrowie maleństwa jest najważniejsze, dlatego naturalne środki czystości powinny gościć w każdym domu. Decyduj się na takie rozwiązania nie tylko ze względu na ochronę dróg oddechowych malucha, ale także ekologię. Wykorzystaj naturalne metody czyszczenia łazienek i zadbaj o środowisko, które jest równie ważne, jak zdrowie Twojego dziecka.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.