Trwa ładowanie...

Czy farba blond zadziała w przypadku bardzo ciemnych włosów?

Artykuł sponsorowany
(Materiał Partnera)

Zmiana koloru włosów zdecydowanie nie należy do najłatwiejszych decyzji. Choć dla wielu osób to świetny sposób na to, aby w naprawdę krótkim czasie diametralnie zmienić swój wygląd, styl czy zamaskować siwe odrosty, wybór odpowiedniej farby może okazać się problematyczny. Jest to szczególnym wyzwaniem w przypadku farby blond. Ten cieszący się nieustanną popularnością klasyczny kolor może przysporzyć nam sporo problemów, jeśli użyjemy go w nieprawidłowy sposób. Czy farbą blond można rozjaśnić ciemne włosy? Sprawdź!

Farba blond a rozjaśnianie włosów

Farba blond to produkt, po który chętnie sięgają nie tylko naturalne blondynki, którym zależy na wzmocnieniu swojego koloru, ale również kobiety, których pasma są z natury ciemne. Dzięki efektywności działania produktu, jakim jest farba blond do włosów, również one mogą stać się posiadaczkami tego eleganckiego i pełnego klasy koloru. Czy zatem oznacza to, że tylko przy pomocy farby blond można rozjaśnić włosy?

Rozjaśnienie włosów farbą blond jest możliwe, jednak wiele zależy od tego, jaki odcień aktualnie posiadają nasze pasma. W przypadku naturalnie jasnych włosów rozjaśnienie ich przy użyciu farby blond nie stanowi tak naprawdę żadnego problemu. Sytuacja jednak komplikuje się w przypadku naturalnie ciemnych lub farbowanych pasm.

Farba blond a ciemne włosy

Czy przy użyciu farby blond można rozjaśnić nawet bardzo ciemne włosy? Niestety nie jest to możliwe. Aby farba blond zadziałała nawet na bardzo ciemnych kosmykach, niezbędne będzie użycie rozjaśniacza. Jeśli go nie zastosujemy i bezpośrednio nałożymy farbę na tak ciemne włosy, efekt będzie praktycznie niezauważalny, a możemy niepotrzebnie przesuszyć swoje pasma.

Równocześnie warto pamiętać, że mając bardzo ciemne włosy lub farbując je na ciemne odcienie od wielu lat, proces rozjaśnienia włosów może się wydłużyć. W przypadku takich pasm nie jest możliwe, aby po pojedynczym rozjaśnianiu otrzymać odpowiedni odcień włosów. Pamiętaj także, że rozjaśnianie i dekoloryzacja włosów są bardzo inwazyjnymi zabiegami, które przeprowadzone w niewłaściwy sposób mogą grozić nawet spaleniem włosów. Jeśli nie posiadasz doświadczenia w rozjaśnianiu włosów, skorzystaj z pomocy fryzjera.

Farba blond a pielęgnacja włosów

Włosy, które poddane zostały dekoloryzacji, a następnie farbowaniu przy pomocy farby blond, wymagają niezwykle starannej i systematycznej pielęgnacji. Dlaczego? Rozjaśniane i farbowane pasma są bardzo zniszczone i przesuszone. Zmienia się ich porowatość, przez co łatwiej się puszą, kruszą oraz rozdwajają. Aby móc cieszyć się zadbaną fryzurą, niezbędne jest korzystanie z odpowiednich kosmetyków skierowanych do włosów farbowanych.

Najlepszym rozwiązaniem będą kosmetyki pochodzące z tej samej gamy, dzięki czemu świetnie uzupełnią swoje właściwości. Aby mieć pewność, że nasze farbowane pasma są pod kontrolą, dobrze zaopatrzyć się w szampon, odżywkę oraz maskę. Dobrym rozwiązaniem będzie także regularne olejowanie włosów, które wzmocni pasma, sprawi, że staną się gładkie i będą o wiele lepiej układać.

Artykuł sponsorowany
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza