Trwa ładowanie...

Cyberbezpieczeństwo dzieci. Nowa strefa Stacja Galaxy w Smart Kids Planet

Avatar placeholder
23.05.2024 10:01
Płatna współpraca z marką Samsung

W Warszawie powstała pierwsza przestrzeń edukująca dzieci z zakresu cyberbezpieczeństwa. Strefa Samsung - Stacja Galaxy w Smart Kids Planet została zaprojektowana z myślą o rozwijaniu kompetencji przyszłości. Sprawdziliśmy, czy warto ją odwiedzić.

1. Smart Kids Planet w Warszawie

Smart Kids Planet już od jakiegoś czasu wpisało się w jedno z ulubionych miejsc rodziców i dzieci. Kojarzone jest przede wszystkim z mądrą zabawą.

Wraz z końcem kwietnia powstała tam strefa Stacja Galaxy, co jest wynikiem bezpośredniej współpracy z firmą Samsung. Strefa to łącznie kilkanaście różnych zabaw i eksponatów, których celem jest edukacja cyfrowa dzieci z naciskiem na cyberbepieczeństwo.

Statek Galaxy
Statek Galaxy (wp.pl)

Rodzice również nie będą się nudzić– sprawdziliśmy atrakcje i śmiało możemy powiedzieć, że każdy dowie się czegoś ciekawego.

2. Strefa Samsung - Stacja Galaxy w SKP

Odwiedzające dzieci i ich opiekunowie mają okazję przyswoić wiedzę z zakresu bezpiecznego korzystania z internetu oraz odpowiedzialnego korzystania z urządzeń mobilnych czy urządzeń cyfrowych.

- To strefa nie tylko dla najmłodszych, ale i rodziców i opiekunów. Po pierwszych testach moich córek mogę powiedzieć, że świetnie bawiły się w Galaktyce NETykiety, ale moim ulubionym jest statek Galaxy, który edukuje dzieci z zakresu fake newsów – opowiada Karol Gaweł, prezes Smart Kids Planet.

Strefa Galaxy
Strefa Galaxy (mat.prasowy)

Przed agencją kreatywną odpowiadającą za pomysł na strefę zostało postawione duże wyzwanie: rozwój kompetencji przyszłości, kreatywności i współpracy między dziećmi, w atrakcyjnej dla najmłodszych oprawie.

- Staraliśmy się znaleźć złoty środek między częścią edukacyjną a rozrywkową. Szukaliśmy sposobu, żeby pokazać dzieciom, czym jest bezpieczny internet. Stworzyliśmy kilka atrakcji, które uczą dobrych nawyków w sieci oraz zasydy NETykiety, czyli dobrych zasad etykiety w sieci – mówi Bartek Mazurek, Business Director, VML Poland.

Na dzieci czeka aż 13 misji, a w podróży przez strefę towarzyszą im bohaterowie Stacji Galaxy – Kapitan Knox oraz Netka i Weber.

Wśród zadań są m.in. tworzenie silnych i bezpiecznych haseł, łapanie zagrożeń w internecie, poznawanie NETykiety czy identyfikowanie fake newsów.

Kosmiczna strefa Galaxy
Kosmiczna strefa Galaxy

Liderka projektu mówi wprost, że chciała stworzyć niestandardową formę przekazywania wiedzy o cyberbezpieczeństwie.

- Chcieliśmy stworzyć niecodzienną przestrzeń, w której najmłodsi znajdą wiele ciekawych, interaktywnych i użytecznych atrakcji, poznają dobre nawyki korzystania ze smartfonu czy odkryją, w jaki sposób Internet może przydać się do nauki i zabawy – mówi Marta Trojanowska, liderka projektu i Senior Marketing Manager w Samsung Electronics Polska.

3. Strefa Galaxy – gdzie znaleźć?

Strefę Stacji Galaxy można odwiedzać w zależności od dostępności biletów codziennie w godzinach 9:00-20:00 w Smart Kids Planet w Fabryce Norblina, przy ul. Żelaznej 51/53 w Warszawie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Płatna współpraca z marką Samsung
Polecane dla Ciebie