Trwa ładowanie...
CORTEO, jedna z najbardziej uwielbianych produkcji  Cirque du Soleil powraca do Europy po 818 dniach przerwy!

CORTEO, jedna z najbardziej uwielbianych produkcji Cirque du Soleil powraca do Europy po 818 dniach przerwy!

Informacja prasowa ALTER ART SHOW

Przedstawienie na wyjątkowej scenie osadzonej w centrum publiczności! Teraz w Chorwacji, we wrześniu już w Polsce!

TAURON Arena Kraków 1- 4.09.2022 ERGO ARENA Gdańsk/Sopot 8 - 11.09.2022

Corteo - najbardziej czarująca arenowa produkcja Cirque du Soleil w ramach swojej trasy odwiedzi TAURON Arenę Kraków oraz ERGO ARENĘ Gdańsk/Sopot. Teraz gości w Chorwacji na scenie w Splicie, w Polsce zobaczycie Corteo w Krakowie oraz w Gdańsku!

www.cirquedusoleil.com/corteo i www.alterartshow.pl

Corteo to święto spontaniczności i unikatowe zaproszenie do teatralnego świata zabawy oraz wzruszającej komedii.

Ten wyjątkowy spektakl w reżyserii Daniele Finzi Pasca miał swoją premierę w 2005 roku w Montrealu i początkowo był przedstawieniem namiotowym. Od tego czasu, włączając w to przekształcenie Corteo w produkcję arenową w 2018 roku, widowisko zachwyciło ponad 10 milionów widzów w 150 miastach na całym świecie.

Corteo po włosku oznacza procesję, to radosna, świąteczna parada, która powstaje w wyobraźni klauna. Spektakl łączy pasję aktorstwa z wdziękiem i energią akrobatyki, a wszystko to jest pretekstem do zapoznania publiczności z niesamowitym, teatralnym światem Cirque du Soleil, „zawieszonym gdzieś między niebem a ziemią”.

Klaun, nad którym czuwają troskliwe anioły, wyobraża sobie własny pogrzeb, odbywający się przewrotnie w karnawałowej atmosferze. Zestawiając duże z małym, śmieszne z tragicznym oraz magię doskonałości z urokiem wad, spektakl podkreśla siłę ale i kruchość głównego bohatera, w którym każdy z nas odnajdzie odrobinę samego siebie. Liryczna i zabawna muzyka prowadzi Corteo poprzez ponadczasową uroczystość, w której iluzja droczy się z rzeczywistością.

Nadzwyczajna koncepcja obrotowej sceny wprowadza widzów w teatralną atmosferę - połowa widowni skierowana jest w stronę drugiej, dzięki czemu publiczność widzi nie tylko ten sam spektakl, ale także okiem artysty może spojrzeć na zebrane audytorium, Zestaw zasłon inspirowanych Wieżą Eiffle'a oraz centralne, ręcznie malowane kurtyny nadają scenie imponujący charakter.

Hipnotyzujące akty, jak balansowanie na drabinie, powietrzne akrobacje na ogromnych żyrandolach czy klimatyczne, teatralne duety bohaterów tworzą z Corteo świat kontrastu, od którego widz nie może oderwać wzroku.

„Jesteśmy absolutnie podekscytowani, że w końcu możemy wprowadzić na sceny do Europy spektakl Corteo. Od dwóch lat nasi artyści czekali, aby ponownie występować przed publicznością z tym niesamowitym show. W tym spektaklu po raz pierwszy publiczność będzie mogła również zobaczyć przedstawienie z perspektywy wykonawcy. To niewątpliwie wyjątkowy, emocjonujący i magiczny powrót!” - powiedział Duncan Fisher, wicedyrektor operacyjny i generalny dyrektor tourning show division.

Cirque du Soleil

Cirque du Soleil na nowo zdefiniował sposób, w jaki świat postrzega cyrk: od małomiasteczkowego projektu po powszechnie znaną markę. Kanadyjska organizacja z siedzibą w Montrealu (Qc) stała się światowym liderem w dziedzinie rozrywki na żywo, tworząc światowej klasy wciągające i kultowe przeżycia na 6 kontynentach. Cirque du Soleil zaskarbia sobie publiczność swoją autentycznością i wyjątkowością. Cirque du Soleil współpracuje z artystami z 90 krajów i ożywić dzięki ich kreatywności sceny całego świata. Cirque du Soleil dąży do wywierania pozytywnego wpływu na ludzi, społeczności i planetę za pomocą swoich najważniejszych narzędzi: kreatywności i sztuki. Przez lata zainspirował ponad 215 milionów ludzi w ponad 70 krajach. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź stronę cirquedusoleil.com.

Alter Art Show

Alter Art Show to największy niezależny promotor w Polsce i jeden z liderów polskiego rynku live entertainment w zakresie organizacji spektakularnych widowisk, koncertów i festiwali na najwyższym poziomie, gromadzących dziesiątki tysięcy osób. Alter Art Show to marka, promująca wydarzenia m. in. Cirque du Soleil, Disney On Ice oraz Monster Jam. Szczegóły na: www.alterartshow.pl

Ceny dynamiczne, zmieniają się wraz z liczbą sprzedanych biletów. Kup wcześniej, zapłać mniej.

Ceny dynamiczne to system, w którym ceny biletów na różne przedstawienia i poziomy na trybunach są uzależnione od popytu na każde z widowisk. Im wcześniej kupisz bilety, tym niższą cenę i lepsze miejsca uzyskasz. I odwrotnie – gdy późno rezerwujesz bilet na popularne przedstawienie, cena może być wyższa. Ceny posiadają jednak górny limit.

Ceny dynamiczne zapewniają większy wybór ceny, jaką zapłacisz za bilet.

Zniżka dla dzieci w wieku od 2 do 12 lat -20%

Bilety w ogólnodostępnej sprzedaży na: www.alterartshow.pl oraz www.cirquedusoleil.com/corteo

Daty spektakli:

TAURON Arena Kraków

1.09 czwartek 19:00 2.09 piątek 19:00 3.09 sobota 15:00, 19:00 4.09 niedziela 12:00, 16:00

ERGO ARENA - Gdańsk/Sopot

8.09 czwartek 19:00 9.09 piątek 19:00 10.09 sobota 15:00, 19:00 11.09 niedziela 12:00, 16:00

(Materiał Partnera)

Informacja prasowa ALTER ART SHOW

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza