Trwa ładowanie...

Co powinna zawierać apteczka przedszkolaka?

Artykuł sponsorowany
(Materiał Partnera)

Opiekunowie dzieci w wieku przedszkolnym doskonale wiedzą, jak odpowiedzialnym zadaniem jest zajmowanie się ruchliwym i ciekawym świata brzdącem. Na nagłe i niespodziewane sytuacje przyda się dobrze zaopatrzona domowa apteczka. Podpowiadamy, co powinna zawierać, gdy w domu jest kilkuletnie dziecko.

Apteczka przedszkolaka – co powinno się w niej znaleźć?

Kilkulatki są niezmiernie ruchliwe i z zapałem eksplorują świat, poznając różne jego strony. Uwielbiają sprawdzać, jak działają rzeczy i testować swoje możliwości. Rozpiera je energia, co sprawia, że często poruszają się biegiem, a nie statecznym, wolnym krokiem. Nie trudno wówczas o otarcia, stłuczenia i inne przykre dla malucha sytuacje.

Nie powinniśmy bronić dziecku poznawać świat, ale warto nad tym procesem mądrze czuwać, a w razie czego wkroczyć z remedium na dziecięce troski. Przedszkolaki miewają też innego rodzaju problemy odnośnie do samopoczucia. Może spowodować je zmiana diety, stresująca sytuacja, zagrożenia związane z sezonem jesienno-zimowym oraz przebywaniem w większej grupie rówieśników, a także na przykład czynniki wywołujące u dziecka uczulenie.

Na wszystkie te sytuacje warto być przygotowanym, tak by w razie czego nie szukać w panice otwartej apteki.

Apteczka przedszkolaka powinna zawierać:

  • środki opatrunkowe: sterylne gaziki, bandaż i plastrypłyn lub inny środek do odkażania ran
  • maść na stłuczenia i skaleczenia
  • leki przeciwbiegunkowe
  • leki przeciwalergiczne
  • węgiel leczniczy
  • leki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe
  • środek na chorobę lokomocyjną, który warto podać dziecku przed podróżą
  • leki przyjmowane na stałe
  • probiotyk dla dzieci

Do czego służą suplementy diety z probiotykiem?

Probiotyki dla dzieci w postaci suplementu diety zawierają żywe szczepy dobroczynnych bakterii, które wspierają mikrobiom dziecka, Są pomocne zwłaszcza przy antybiotykoterapii, ale także przy zmianie diety, gdy pojawią się nieprzyjemności jelitowe. Probiotyki warto mieć w apteczce w sezonie jesienno-zimowym, bo zaleca się je podawać dzieciom nie tylko w trakcie kuracji antybiotykiem, ale i w czasie rekonwalescencji po antybiotykoterapii. A wiadomo, że przedszkolaki łatwo się od siebie zarażają i nie trudno i infekcję bakteryjną nie tylko jesienią i zimą, ale przez cały rok.

Dla kilkulatków odpowiedni będzie probiotyk Multilac Baby* , którego dodatkową zaletą jest to, że nie trzeba przechowywać go w lodówce. Multilac dla dzieci ma postać łatwych do podania kropli. Multilac Baby krople zawiera żywe kultury bakterii Lactibacillus rhamnosus GG i substancje prebiotyczne (fruktooligosacharydy). Multilac krople może pomóc przywrócić właściwy skład flory bakteryjnej malucha, co ma dobroczynny wpływ na jego ogólną kondycję.

  • Preparatu Multilac Baby nie należy stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik preparatu. Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Istotne jest prowadzenie zdrowego stylu życia stosowanie zróżnicowanej diety dostarczającej organizmowi wystarczającą ilość składników odżywczych.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

Artykuł sponsorowany
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza