Trwa ładowanie...

Chińskie znaki zodiaku – kalendarz, charakterystyka

Chińskie znaki zodiaku różnią się od tych zachodnich. Otóż chińskie znaki zodiaku opierają się na kalendarzu księżycowym, dlatego np.: pierwszy dzień nowego roku występuje w różnych dniach. Chińskich znaków zodiaku również jest 12 – jak w Europie, ale ich cykle liczone są w latach, nie w miesiącach. Na czym polegają chińskie znaki zodiaku?

Zobacz film: "Pomysły na wspólne, rodzinne spędzanie czasu"
spis treści

1. Chińskie znaki zodiaku – kalendarz

Chiński kalendarz składa się z 12 miesięcy, jednak każdy miesiąc zawiera 29 i pół dnia. Chińczycy co trzy lata dodają do kalendarza jeden miesiąc. W związku z tym chińskie znaki zodiaku odczytywane są zgodnie z kalendarzem księżycowym, w którym jeden cykl trwa aż 60 lat, w którego skład wchodzi pięć mniejszych cykli. Należą do nich:

 • metal;
 • woda;
 • drewno;
 • ogień;
 • ziemia.
Twój znak zodiaku zdradza, jakim tatą będziesz
Twój znak zodiaku zdradza, jakim tatą będziesz [13 zdjęć]

Planujecie dziecko? Jest w drodze? A może już przyszło na świat? Dowiedz się, jakim ojcem będzie twój

zobacz galerię

Każdy z wyżej wymienionych pięciu cykli trwa aż 12 lat, a każdy rok odpowiada poszczególnemu zwierzęciu. Legenda głosi, że przed opuszczeniem Ziemi przez Buddę zwołał on do siebie wszystkie żyjące zwierzęta. Przybyło ich zaledwie dwanaście. Tak jak przybywały zwierzęta, tak Buddha nazywał kolejny rok. W związku z tym chińskie znaki zodiaku przedstawiają się następująco: Szczur, Bawół, Tygrys, Królik, Smok, Wąż, Koń, Koza, Małpa, Kogut, Pies i Świnia. Chińczycy bardzo mocno wierzą w znaki zodiaku i utożsamiają się z nimi.

2. Chińskie znaki zodiaku – charakterystyka

Chińskich znaków zodiaku jest 12, a każdy z nich charakteryzuje inny typ osobowości.

 • Tygrys – osoby urodzone w latach, w których panuje tygrys są nieprzewidywalne, pewne siebie i niezwykle odważne. Muszą znaleźć się w centrum uwagi, a swoim zachowaniem lub sposobem bycia nie zostają niezauważone. Podejmuje szybko decyzje i najczęściej są one trafione. Budzi respekt i postrach wśród ludzi, gdyż osoby spod tego znaku angażują się we wszystko co robią z największą dokładnością.

 • Bawół – symbolizuje dobrobyt, który został osiągnięty uczciwą, ciężką i solidną pracą. Bawół musi bardzo dokładnie pomyśleć, zanim podejmie jakąkolwiek decyzję. Osoby spod tego znaku są spokojne i stonowane, a zarazem bardzo skuteczne w działaniach. Bawoły są uparte, pedantyczne, ale bardzo cenią sobie tradycję oraz rodzinę.

 • Małpa – osoby spod znaku małpy są zabawne, inteligentne i bardzo towarzyskie. Małpy to osoby twórcze, lekko odbiegające od schematu. Małpy są bardzo inteligentne, dlatego przyjaciół dobierają sobie bardzo ostrożnie. Małpy są również bardzo dociekliwe.

 • Pies – ludzie spod tego chińskiego znaku zodiaku są uczciwe, sprawiedliwe i lojalne. Są to osoby bardzo skromne i nieśmiałe, jednak nie powinny takie być, gdyż ich życiowe dokonania są spektakularne. Są to osoby pesymistycznie nastawione do wielu sytuacji. Psy są bardzo dyskretnymi i lojalnymi osobami, potrafią jednak powiedzieć komuś coś dosadnie i szczerze.

Musisz to wiedzieć

 • Kogut – to osoby, które chcą być podziwiane, mają barwne osobowości i są szalone. Pragną robić rzeczy niemożliwe. Opowiada różne historie, kogut jest chętnie przyjmowany do towarzystwa. Koguty bardzo dbają o swój wygląd zewnętrzny, który oczywiście musi zachwycać innych.

 • Świnia – w Chinach świnia kojarzy się bardzo pozytywnie. Osoby spod tego znaku zodiaku są łatwowierne, mają bardzo dobre serce i duszę. Bardzo wierzy w ludzi, którym z reguły daje drugą szansę. Świnie nie lubią się kłócić, zależy im na rozwiązywaniu sytuacji pokojowo.

 • Szczur – to osoby, doskonale obeznane w każdej sytuacji. To bardzo dobrzy obserwatorzy. Szczury są bardzo sprytne, ale także niezwykle inteligentne, każdą sytuację obrócą na swoją korzyść. Szybko realizuje i jeszcze szybciej wyznacza sobie kolejne cele.

 • Kozy – to osoby eleganckie, miłe, towarzyskie. Skupiają uwagę innych, mimo że wcale nie robią tego świadomie. Kozy bardzo mocno utożsamiają się z naturą, kochają ją i kochają zwierzęta. Są bardzo litościwe, dlatego często wykorzystywane są przez inne osoby.

 • Koń – to osoby szalone, zwariowane, które są w ciągłym pędzie osoby spod tego znaku uwielbiają podróże i flirty. Bardzo rzadko pozostają w stałych związkach, gdyż nie są do nich stworzone. Konie lubią podejmować decyzje samodzielnie i nie lubią, gdy ktoś, coś im narzuca. Osoby spod znaku konia bardzo dbają o swój wygląd, są urocze i posiadają dużo wdzięku.

 • Wąż - to osoby bardzo mądre. Doskonale wiedzą, jaki wykonać ruch oraz jaką decyzję podejmą inni. Węże to osoby odnoszące masę sukcesów, to osoby, które mają ciekawe życie. Nie słuchają nikogo oprócz siebie, to osoby stanowcze i zdecydowane, wiedzą czego chcą i absolutnie nie ulegają innym.

 • Smok – to osoby o bardzo silnej osobowości, które nie naśladują nikogo. Same dla siebie są autorytetem. Robią wrażenie na innych ludziach, zawsze dopinają swoje cele i są motywacją dla innych.

 • Królik – to osoby bardzo dobrze wychowane. Są miłe, uprzejme i grzeczne. Potrafią dostosować się do każdej sytuacji, są łagodne i delikatne. Bardzo dobrze się wysławiają i odnoszą liczne sukcesy. Króliki to osoby, które zazwyczaj kochają sztukę, te osoby zostają malarzami czy aktorami.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.