Trwa ładowanie...

Nagranie z księdzem hitem w sieci. Niestety nie wszystko poszło po jego myśli

Avatar placeholder
30.03.2024 13:49
Chciał się podzielić czekoladowym jajkiem z wiernymi. Nagranie księdza hitem na TikToku
Chciał się podzielić czekoladowym jajkiem z wiernymi. Nagranie księdza hitem na TikToku (TikTok)

Chociaż wydaje się, że dla księdza noszenie sutanny jest oczywiste, może wiązać się z pewnymi trudnościami. Don Rito Alvarez, ksiądz z Włoch, miał okazję doświadczyć tego na własnej skórze. Służba duszpasterska to nie tylko modlitwa i kazania, ale także niespodziewane sytuacje, które mogą stanowić prawdziwe wyzwanie.

spis treści

1. Wielkanocna tradycja

Włoski duchowny stał się gwiazdą internetu w związku z dość zabawnym incydentem. Powagi sytuacji zdecydowanie nie dodaje fakt, że jedna z głównych ról przypadła wielkiemu czekoladowemu jaju. Wielkanocny smakołyk przysporzył księdzu masy problemów.

W Wielką Sobotę, podczas ceremonii religijnej w Vallecrosia, małej miejscowości w regionie Liguria we Włoszech, miało miejsce nietypowe wydarzenie. Całość została zarejestrowana i udostępniona na platformach społecznościowych. Film zyskał oszałamiającą popularność na TikToku.

Zobacz film: "Naturalne sposoby barwienia jajek"

Na początku filmu widzimy księdza, który z godnością niesie gigantyczne czekoladowe jajo. Smakołyk zapakowany w czerwoną folię robi wrażenie. Warto dodać, że dzielenie się i obdarowywanie wielkimi jajami z czekolady to element włoskiej tradycji. Takie łakocie są dawane głównie dzieciom podczas świąt wielkanocnych.

Duchowny podczas schodzenia ze schodów przed ołtarzem potknął się o brzeg swojej sutanny i runął na ziemię. Ksiądz przewrócił się na olbrzymie jajo, które z pękło z głośnym trzaskiem. Na szczęście nikomu nic się nie stało, a jedynymi ofiarami tego incydentu były czekoladowe skorupki.

@baldanmarina #italia #TikTokMusic #TikTokainment ♬ suono originale - Baldan Marina

2. Unicestwienie wielkiego jaja

Gwiazdą nagrania jest Don Rito Alvarez, proboszcz włoskiej parafii. Cytowany przez portal "Italy 24" wyjawił, że jajko ważyło 10 kilogramów i po mszy planował podzielić się nim z wiernymi, zwłaszcza dziećmi. Niestety nie wszystko poszło po jego myśli.

Nie dziwi fakt, że kapłan upadł z ogromnym jajkiem wielkanocnym. Ten przysmak nie tylko miał spory ciężar, ale również imponujące rozmiary. Na filmie można zauważyć, że głowa księdza ledwo wystaje zza jajka. Kombinacja schodów i sutanny aż prosi się o wypadek.

- To stało się to w sobotę wieczorem. Potknąłem się i upadłem z gigantycznym czekoladowym jajkiem, które zostało umieszczone na ołtarzu w Wielkim Tygodniu. Jak co roku, zostało ono zabrane przez parafię na obchody Świąt Wielkanocnych po uroczystym czuwaniu. Na koniec zaplanowano dzielone się nim ze wszystkimi uczestnikami. (...) W momencie, gdy dostarczałem jajko, aby podzielić się nim z obecnymi tatusiami, mamami i dziećmi, upadłem razem z jajkiem - mówi duchowny.

Mimo że wierni zdawali się być zdumieni zniszczeniem czekoladowego jaja i nikt nie pospieszył na odsiecz księdzu, ten ostatni zapewnia, że kilka osób natychmiast upewniło się, czy wszystko jest w porządku. Główną ofiarą tego zdarzenia było wielkie jajo, które miało dostarczyć radości parafianom, a w szczególności dzieciom.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze